Zero BS CRM, Jetpack CRM oldu.

Zero BS CRM’nin yaratıcısı Mike Stott Pazartesi günü Jetpack CRM’in açıldığını duyurdu. Haber, kendisi ve Woody Hayday’ın inşa ettiği orijinal eklentinin görünüşte kaçınılmaz olarak yeniden markalanmasıydı.

Jetpack CRM

Ağustos 2019’da, Automattic projeyi satın aldı ve ekibin Zero BS CRM üzerinde çalışmaya devam etmesi için kaynakları sağladı. Aralık 2019’daki 3.0 lansmanı, büyük bir veritabanı değişikliği ve UI iyileştirmeleri içeren büyük bir girişimdi. O zamandan beri, projeyi yeniden markalamak için çalıştılar.

Zero BS CRM 3.0 sürümü piyasaya sürüldüğünde, Stott hala eklentiyi yeniden markalamayı ve Jetpack şemsiyesi altına getirmeyi tartıştıklarını söyledi. O zamanlar kullanıcı geri bildirimleri topluyorlardı, ancak asıl odak noktası özellikleri geliştirmekti. İsim aklında en önde gelen şey değildi.

Devralımdan yaklaşık bir yıl sonra Stott, Automattic’teki yeni ortamında işler yolunda gidiyor gibi hissediyor. “Automattic’e uygun ürünü bulduk” dedi. “Jetpack’te CRM’i gerçekten zorlayabildiğimiz için mutluyuz ve daha büyük WordPress ailesinin bir parçası olmak ve WooCommerce vb. ile entegre olabilmek heyecan verici”

Eklentinin 4.0 sürümü öncelikle yöneticideki markayı değiştirir ve kullanıcı arayüzü arka planını hafifletir. Ekip ayrıca küçük değişiklikler eklemeye devam etti.

Stott, “Geleceğe baktığımızda, kullanıcı geri bildirimlerini takiben CRM geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Jetpack CRM şu anda 3.000+ etkin yüklemeye sahiptir. Bu, geçen Aralık ayında 3.0 sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana 2.000’den fazla. Şimdiye kadar yavaş bir yol olmuştur. Bununla birlikte, büyüme için tabiiki alan var. Önde gelen CRM eklentisi Hubspot, 100.000’den fazla etkin yüklemeye sahiptir.

Stott, “WordPress alanında CRM için büyük bir fırsat var” dedi. “Bir CRM, sahip olduğunuz her web sitesine bir SEO eklentisi yüklemek gibi değildir – genellikle işletmeniz için yalnızca tek bir CRM’ye sahip olursunuz – ancak işinizin özüdür. 3.000’den fazla kullanıcının CRM’lerini çalıştırmak için WordPress’i seçmesi harika bir başlangıç. ”

Stott, Hubspot karşılaştırmasının doğru olmadığına inanıyor. Jetpack CRM’den farklı olarak, Hubspot eklentisi kullanıcıları site dışında barındırılan bir uygulamaya yönlendirir.

Stott, WordPress topluluğunun açık kaynak yaklaşımını ve özel bir şey inşa etmek veya zaten orada olanı genişletmek için sağladığı özgürlükleri her zaman sevdiğini söyledi. Geliştiricilerin Jetpack CRM’in kod tabanını genişletmeleri için bolca fırsat olmalıdır.