Yoast Duplicate Post eklentisini satın aldı.

Popüler Yoast SEO eklentisinin arkasındaki şirket Yoast, bugün Duplicate Post eklentisini satın aldığını açıkladı. Projenin satın alınmasıyla birlikte, yaratıcısı Enrico Battocchi’yi kıdemli bir geliştirici olarak şirkete dahil oldu ve eklentinin gelecekteki gelişimi ile başrolde olmaya devam edecektir.

Duplicate Post‘un şu anda üç milyondan fazla aktif kurulumu var ve 46 dile çevrildi. 451 yorumundan neredeyse mükemmel 429 beş yıldızlı derecelendirmeye sahiptir. Çok az eklenti, özellikle de bu kadar geniş bir kullanıcı tabanına sahip olduklarında, ortalama 4.9 kullanıcı derecelendirmesinin başarısını sahiptir. Battocchi, eklentinin etrafında bir kullanıcı tabanı inşa etmek için on yıldan fazla bir süre çalıştı.

Eklenti tam olarak adından da anlaşılacağı gibi. Son kullanıcıların yazıları kopyalamasına izin verir. Bu bağlamda yazı, diğer eklentilerden sayfalar ve gönderi türleri dahil olmak üzere her türlü içerik anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcıların çoğaltılan gönderide hangi alanların kopyalanacağını seçmesine izin verir.

Böyle küçük bir niş içindeki bir eklenti için, birçok kullanıcı gönderileri klonlama yeteneğine ihtiyaç duymuştur. De Valk, “Böyle bir eklenti için bu kadar büyük bir kullanıcı grubunun olması beni de şaşırttı” diyor.

Post klonlama eklentisinin geleneksel Yoast markasına nasıl uyacağı hemen belli değildi. Şirketin birincil odak noktası SEO araçlarıdır. Ancak de Valk, bu eklentinin Yoast’ta bir evi varmış gibi hissediyor.

Eklentinin geleceği nasıl olacak?

Yoast, Duplicate Post’u uzun vadede ücretsiz tutmayı planlıyor ve ticari yükseltmeler için hiçbir planı yok. Bu boş bir söz değil, Battocchi’ye güvence veriyor. “Katılmamın şartlarından biri, Duplicate Post’un ücretsiz kalacağından emin olmaktı: premium freemium şemasına geçme planı yok ve mevcut işlevlerinden hiçbiri bundan kaldırılmayacak” dedi.

Ekip ufuktaki büyük özellikler hakkında sıkı bir şekilde bağlı kalıyor. Bununla birlikte, en acil hedef eklentinin erişilebilirliğini artırmaktır.