Yeni WooCommerce Yönetim Ekranı

WooCommerce Admin yayın için hazır, bu sayede herkes yeni raporlardan yararlanmaya başlayabilir, aynı zamanda diğer özellikler geliştirilmeye devam ediliyor. Bu, bir eklenti olarak başladı ve şimdi WooCommerce çekirdeğinin bir parçası olacak.

Aşağıda, WooCommerce Yeni Yönetim Panelinin temel özelliklerini görebilirsiniz.

İstatistikler ve Raporlarla Performansı İzleme

WooCommerce Yönetici eklentisi, zaman içinde WooCommerce’in gelecekteki sürümlerinde varsayılan olacak olan, mağaza sahiplerine mağazalarının nasıl bir performans gösterdiğine ve panoyu kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilme özelliğine sahip yeni bir merkezi pano etrafında inşa edilmiştir.

14 Benzersiz Veri Noktası

Mağaza sahipleri, 14 farklı veri noktası üzerinden grafik verilerini doğrudan Gösterge Tablosundan görüntüleyebilir ve daha derin bir analiz için ilişkili bir rapor yüklemek üzere herhangi bir grafiği seçebilir.

Mağaza sahipleri, seçilen tarih aralığına bağlı olarak grafikler için özel bir aralık da seçebilir.

Hiçbir iki mağaza aynı değildir ve bu nedenle mağaza sahipleri kendi gereksinimlerine uygun raporlar ister. WooCommerce Admin ile raporları buna göre yapılandırabilirsiniz ve ayarlar kullanıcı bazında saklanır, böylece daha sonra geri döndüğünüzde mobil cihazınızdan erişseniz bile gösterge paneli aynı görünür.

12 Yeni ve Geliştirilmiş Rapor

WooCommerce’daki mevcut raporlar daha kullanışlı hale gelmesi için elden geçirildi ve mağaza sahiplerinin işlerini daha iyi izlemelerini ve anlamalarını sağlamak için ürün varyasyonları için yeni bir rapor hazırlandı.

Bu yeni raporlar size şunları sağlıyor:

 • Verileri hızla filtreleme
 • Tarih dönemlerini karşılaştırma
 • Önemli veri noktalarına kolay erişim
 • Raporları CSV formatında indirme
 • Gelir raporu: Bir mağazanın finansal durumuna geniş bir genel bakış sağlar. Seçilen bir tarih aralığı için brüt geliri, geri ödemeleri, kullanılan kuponların değerini, toplanan vergileri, nakliye ücretlerini ve net geliri raporlar.
 • Siparişler Raporu: Seçilen bir tarih aralığı için toplam sipariş sayısını, net geliri, ortalama sipariş değerini ve sipariş başına ortalama öğe sayısını bildirir
 • Ürün Raporu: Belirli bir zaman için satış bilgilerini ürüne göre görüntüler ve karşılaştırır
 • Stok Raporu: Mağazanın tüm ürün kataloğunu stokta bulunan ve bulunmayan ürünlere göre görüntüler.
 • Ürün Karşılaştırma Raporu: Belirli bir tarih aralığındaki farklı ürün ve varyasyon performansını karşılaştırarak satış verilerinin yüksek oranda özelleştirilmiş analizini gerçekleştirir.
 • Kategori Raporu: Tüm kategorilere göre filtreler, tek bir kategori, kategori karşılaştırması, satılan maddelere göre en üst kategorileri görüntüleme ve net gelire göre en üst kategorileri görüntüleme sağlar
 • Kuponlar Raporu: Kupon kodlarının kaç siparişte kullanıldığını ve indirim toplam tutarı görüntülemek için birden fazla kupon kodunu karşılaştırır. Kuponları karşılaştırmak için gelişmiş filtreler ve önceden ayarlanmış filtreleri kullanarak indirimli siparişlere göre en iyi kuponları veya indirilmiş tutarları görüntülemek için birkaç hazır ayar filtresi kullanır.
 • Müşteri Raporu: Ad, Kayıt tarihi, E-posta, Sipariş sayısı, Ömür Boyu Harcama, Ortalama Sipariş Değeri, Son Satın Alma Tarihi ve Ülke. Bir mağaza için tüm müşteri verilerine bakılmasını, kayıtlı ve kayıtsız tüm müşterileri listelemesini, e-posta adresi, sipariş sayısı, ömür boyu harcama ve ortalama sipariş değeri gibi her bir müşteriyle ilgili verileri listeler. Müşteri tablosunda müşteri adı, ülke, kullanıcı adı ve e-posta adresini kullanarak arama yapmanızı sağlar. Müşteri verilerini, örneğin sipariş sayısı, toplam harcama ve ortalama sipariş değeri gibi özel filtrelerle segmentlere ayırabilirsiniz.
 • Vergi Raporu: Vergi raporu verilerini farklı vergi kodlarıyla karşılaştırır. Birden fazla vergi kodunu karşılaştırır ve siparişler yada nakliye için ne kadar vergi toplandığına ilişkin verileri görüntüler.
 • Sipariş Raporu: Filtreler, sipariş durumunu, ürüne (belirli ürünlere sahip olan veya olmayan ürünlere), kupon kodlarına (kupon kodlarına siparişlerde kullanılmış / kullanılmamış) ve yeni ve geri dönen müşterilere göre belirli bir süre boyunca sipariş verilerini filtreler.
 • İndirilenler Raporu: İndirilenlerin ürüne, kullanıcı adına, sipariş numarasına ve IP adresine göre filtrelenmesini sağlar.

Bir dizi gelişmiş filtre, aşağıdakiler dahil olmak üzere mağaza sahiplerinin yeni raporlardan daha fazla ayrıntı çıkarmasını sağlar:

 • Sayısal Filtreler, sayısal girişlere dayanarak raporlama için filtrelerin eklenmesini sağlar. Filtre, sayısal değerlerin girişleri arasında, onlardan daha az ve daha fazla eşleşenleri destekler.
 • Müşteri Adı Filtresi, belirli bir müşterinin siparişlerine göre filtrelerin oluşturulmasına izin veren otomatik tamamlanmış bir filtredir.
 • E-posta Filtresi, müşteri REST API bitiş noktası tarafından desteklenen otomatik bir tamamlama filtresidir ve raporların müşteri e-postalarıyla hızlı filtrelenmesini sağlar.
 • Ülke Filtresi ayrıca, ülke veya müşterilere göre filtrelerin oluşturulmasına izin veren otomatik tamamlama filtresidir.