WP Engine Flywheel Şirketini Satın Aldı

Bazı insanları şaşırtan bir hareketle WP Engine, Managed WordPress şirketi Flywheel’i satın almak için kesin bir anlaşmaya vardığını açıkladı.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmasa, WP Engine CEO’su Heather Brunner, TechCrunch’a şirketin anlaşmayı finanse etmek için küçük bir fon turu yaratması gerektiğini doğruladı.

Dusty Davidson, Tony Noecker ve Rick Knudtson, 2012 yılında Nebraska, Omaha’da Flywheel’i kurdu. 2012’de, Yönetilen WordPress Hosting alanında zaten bir avuç oyuncu vardı, ancak Flywheel tasarımcılar ve ajanslara odaklanarak bir niş oluşturabildi.

2016 yılında Flywheel, WordPress.org ‘un tavsiye ettiği hosting sayfasına eklenen az sayıdaki hosting şirketinden biri oldu. Bununla birlikte, girişleri açıklama yapılmadan birkaç ay sonra kaldırıldı.

Ayrıca, 2016 yılında Flywheel, OS X için yerel bir WordPress geliştirme uygulaması olan Pressmatic’i Clay Griffiths’ten satın aldı ve bunu Flywheel tarafından Local olarak yeniden markalandırdı.

Sıkça sorulan sorular belgesine göre, Flywheel müşterileri için öngörülebilir gelecekte pek bir şey değişmiyor.

İşler her zamanki gibi devam edecek! Volan platformunda, planlarında veya deneyiminde hemen bir değişiklik olmayacak. Gelecek haftaları ve ayları stratejik inovasyon ve entegrasyon planlaması için harcayacağız ve tüm kollektif güçlerimizi, ürünlerimizi ve marka varlıklarımızı mümkün olan en iyi şekilde nasıl kullanabileceğimizi bulmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Flywheel SSS

Volan yıllar boyunca mutlu müşterilerin sadık bir takibini sağladı ve bazıları duyuruyla ilgili endişelerini ifade etmek için Twitter’a gitti.


Müşterilerden gelen bu yanıt türlerini görmek, Flywheel’in sunduğu hizmet seviyesinin bir kanıtıdır. Birçoğu müşterilerini neden WP Engine yerine Flywheel ile çalışmayı seçtiklerini açıkladı.

Her iki şirket de müşterileri planlarda, hizmetlerde veya ürünlerde yapılacak olası değişiklikler döngüsünde tutma sözü verdi. Her şirket, işler sıralandıkça bağımsız olarak çalışacak olsa da, iki şirketin zaman içinde nasıl bütünleştiğini ve müşterilerin nasıl yanıt verdiğini görmek ilginç olacak.