WordPress’te Güncelleme Bildirimleri Devre Dışı Bırakmanın Yolları

Tüm WordPress kullanıcıları için, herhangi bir yükseltme mevcutsa, WordPress güncelleme bildirimi gösterge panosunda görüntülendiğinde gerçekten can sıkıcı bir durum söz konusudur. WordPress en son sürüme yükseltilinceye kadar bildirim silinmez.

Benzer şekilde, yüklü eklentiler ve temalar için güncelleme bildirimi WordPress gösterge panosu, eklentiler ve temalar sayfalarında görüntülenir. Aslında güncellemelerin olduğunu bilmek iyidir, ancak başkaları adına (örn. Müşteriler) birden fazla WordPress yöneten kişiler, bu yüklemelerin kullanıcılarına gösterilmesini istemeyebilir, bu sebepten bu bildirimleri devre dışı bırakmak gerekebilir . Bu makalede, temel WordPress ve eklentiler ve temalar için güncelleme bildirimlerinin nasıl devre dışı bırakılacağını inceleyeceğiz.

WordPress Güncellemesini Bildirimini Devre Dışı Bırakmak

Aşağıdaki kodu etkin temanızın functions.php dosyasına ekleyin.

add_action('after_setup_theme','remove_core_updates');
function remove_core_updates()
{
 if(! current_user_can('update_core')){return;}
 add_action('init', create_function('$a',"remove_action( 'init', 'wp_version_check' );"),2);
 add_filter('pre_option_update_core','__return_null');
 add_filter('pre_site_transient_update_core','__return_null');
}

Eklenti Güncellemesini Bildirimini Devre Dışı Bırakmak

Aşağıdaki kodu etkin temanızın functions.php dosyasına ekleyin.

remove_action('load-update-core.php','wp_update_plugins');
add_filter('pre_site_transient_update_plugins','__return_null');

Bu adımdan sonra eklenti yükler veya etkinleştirirseniz, web sitenizin güvenlik açıklarına veya performans sorunlarına sebep olmaması için WordPress’inizin, eklentilerinizin ve temalarınızın en son sürümleriyle kendinizi güncel tutmalısınız.

Disable All WordPress Updates Eklentisi

Bu eklenti, WordPress sitenizde yüklü eklentilerin ve temaların tüm güncelleme bildirimlerini devre dışı bırakacaktır. Ayrıca, WordPress güncelleme bildiriminide etkisiz hale getirecektir. Bu eklenti ile tüm güncelleme bildirimlerini Eklentiler sayfasından, gösterge tablosundan ve güncellemeler sayfasından kaldıracak.

Disable admin notices individually eklentisi

Bu eklenti her yönetici bildirimi için “Bildirimi sonsuza dek gizle” bağlantısını ekler. Bu bağlantıya tıkladığınızda, eklenti bu bildirimi filtreleyecek ve hiç görmeyeceksiniz. Bu yöntem, yalnızca eklentilerden ve temalardan rahatsız edici bildirimleri devre dışı bırakmanıza yardımcı olur, ancak önemli hata bildirimleri çalışmaya devam eder.

Ek olarak, genel olarak tüm bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz, bunun için yalnızca eklenti seçeneklerini değiştirmeniz yeterli. Bu durumda, eklenti yüklü eklentiler listesindeki güncelleme bildirimleri dışında tüm yönetici bildirimlerini gizler.