WordPress ve Mesajlaşma Uygulamaları

Küresel olarak, mobil mesajlaşma uygulamaları her geçen gün daha fazla kullanıcı çekiyor. Aslında, en büyük üç platform – WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat – her biri ayda bir milyardan fazla kullanıcı çekiyor.

Sosyal medyadan ziyade mesajlaşma uygulamalarında aktif kullanıcılar olmasına rağmen, bu platformlar büyük ölçüde gözden kaçmış ve büyük işletmelerden gerektiği önemi görmemiştir. Bu durum hem fırsat hem de hata yapmanız için imkan anlamına gelir – özellikle de WordPress sitenize trafik çekmek için yollar arıyorsanız.

Gerçek şu ki, kullanıcıların % 67’si mesajlaşma uygulamaları yoluyla işletmelerle daha fazla etkileşime girmek istiyor ve bunun bir çoğu doğru WordPress eklentisi ile yapılabilir. İlk adım mesajlaşma uygulamalarını anlamak ve daha sonra bunları etkili bir şekilde kullanmanın yolunu anlamak olacaktır.

Bu teknolojinin ve pazarlama stratejilerinin çok benzersiz olduğu göz önünde bulundurulduğunda, etrafta çok az bilgi var. Ancak, bazı büyük markaların nereye yatırım yaptığı ve belirli bir sohbet platformunun ne kadar hızlı geliştiği, potansiyelin ölçülmesi için her zaman iyi bir yöntemdir.

WordPress sitenize bir paylaşım kodu eklemek, trafiği ve etkileşimi artırmak için mükemmel bir yoldur çünkü, kullanıcıların içeriklerinizi kullandıkları platformlarda paylaşmalarını sağlar. Daha da iyisi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kolay eklenti var.

WordPress Eklentileri ve Mesajlaşma Uygulamaları

AddToAny, sayfanıza 100 farklı paylaşım butonu yaratabileceğiniz bir sosyal paylaşım eklentisidir. AddToAny’nin sahip olduğu mesajlaşma entegrasyonları, Kik, Viber, WeChat ve WhatsApp’ı içerir.

Line, bir paylaşım düğmesi eklentisine sahip başka bir harika uygulama. Bir buçuk milyar Line kullanıcısının sizi tanıyabilmesinin kolay bir yolu, sitenize bir Line Sosyal Eklentisi eklemektir. “Line It” düğmesine basit bir tıklama ile sayfanız birçok yeni kullanıcının tanıtımına açılacaktır.

Ayrıca bir adım ileri gidebilir ve Discord’u kullanarak yanıtlarınızı otomatikleştirebilirsiniz. WP Discord eklentisi, örneğin, WordPress sitenizde yayınlanan her yeni gönderi hakkında istediğiniz ağı okuyuculara bildirecek bir bot ve Webhook URL’si kullanır.

En İyi Mesajlaşma Uygulamaları

WordPress sayfanızda entegre edebileceğiniz eklentileri artık biliyorsunuz, ancak yeni trafiğe sahip olmak için hangi mesajlaşma uygulamalarını seçmelisiniz?

Daha önce trafik oluşturmak için sosyal medya pazarlamayı kullandıysanız, aynı becerilerin çoğu burada geçerlidir. Bu kanallardan herhangi birine hakim olmak ve tam trafik yaratma potansiyelini ortaya çıkarmak kolay bir iş olmayacaktır.

Ancak, hesaplarınızın bir kez ayarlanmasından sonra, günlük işlevlerin çoğunu botlara bırakabilirsiniz ve bu hemen hemen tüm platformlarda yapılabilir. Chatbot’lar, müşterilerinize birçok fayda sağlar ve mesajlaşma uygulamasını tam potansiyelinde kullanmanıza olanak tanır.