WordPress ve Ajans Hizmeti

Şu anda, WordPress web sitelerinin neredeyse % 38’ine güç veriyor. WordPress kullanılarak her gün 500’den fazla web sitesi oluşturulmaktadır. Bunu perspektife sokmak için, Shopify ve Squarespace gibi platformlarda her gün yalnızca 80 adede kadar yeni site oluşturulur; bu da WordPress’i bulabileceğiniz en hızlı büyüyen içerik yönetim sistemi ve web sitesi platformu haline getirir.

Gutenberg, WordPress’i ajanslar, freelancer ve diğer WordPress profesyonelleri için çok sayıda kapı açan daha ince, daha hafif, daha akıcı bir sistem haline getirdi. Derinlemesine geliştirici düzeyinde bilgisi olmasa bile, daha fazla insan aniden WordPress ile çalışmaya başladı. Ayrıca, müşterileri etkilemek için daha hızlı siteler tasarlayabildiler.

WordPress’in kullanımı kolaylaştıkça, daha önce Klasik Editör ile uğraşmak istemeyen yeni başlayanlar tarafından benimsenecektir. Bu, daha fazla web sitesi, daha fazla rekabet ve WordPress hizmet sağlayıcıları üzerinde daha fazla baskı sunması anlamına geliyor.

Artık tema geliştiricileri ve barındırma sağlayıcıları gibi hizmet sağlayıcıların da hızla uyum sağlamaları gerekiyor çünkü talep değişti ve WordPress şirketleri, rekabette önde kalabilmeleri için müşterilere daha fazlasını sunmalı.

WordPress Kullanıcısının Karşılaştığı Sorunlar

Birçok WordPress kullanıcısı, özellikle performans sorunları ve müşteri deneyimi söz konusu olduğunda aynı sorunlarla karşı karşıyadır.

Kötü, Güvenilmez Hosting


Acil bir durum veya kriz olursa ne olur? Ya da trafik arttığında acil olmayan bir durumda bile. Asla kötü veya güvenilmez barındırma ile uğraşmak istemezsiniz, ancak siteniz viral olursa daha da büyük bir endişe haline gelir. Barındırıcınıza güvenemiyorsanız, siteniz mümkün olan en kötü zamanda çöktüğü için bir ton iş kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Hızlı bir şekilde bilgi edinmenin gerekçesi ne olursa olsun, yüksek performans bir zorunluluktur. Belki bir şirket acil bir durumda hayati sağlık veya güvenlik bilgileri vermek zorundadır. Ya da belki de sosyal medyada bir kullanıcının bahsettiği bir dükkan, ani trafik dalgalanmasına ayak uydurmalıdır – eğer yapamazlarsa potansiyel satışları kaybedecek ve sadık müşteriler geliştirmeyi kaçıracaklar.

Verimsiz Ölçeklenebilirlik


Web siteniz ihtiyaca uyacak şekilde ölçeklenemediğinde (sitenizin viral hale gelmesi durumunda anında), işletmenizi ayakta tutmak için neredeyse imkansız bir işiniz olacaktır. Siteniz ihtiyaç duyduğunuzda ölçeklendirme yapamıyorsa, işletmenizin geleceği risk altındadır ve bu arada satışları da kaçırırsınız.

BBC’nin web sitesinin yüklenmesi gereken her saniye için kullanıcıların% 10’unu kaybettiklerini gördüler. DoubleClick’in daha da korkunç bir bulgusu vardı – bir sayfanın yüklenmesi üç saniyeden uzun sürerse, mobil site ziyaretlerinin yarısından fazlasını kaybederler. Dönüşümleri iyileştirmek için ziyaretçilerinizi tutmanız gerekir ve yavaş siteler bunun tam tersini yapar.

Olumsuz Müşteri Deneyimi

Doğru bilgileri toplayamadığınız veya ziyaretlerini kişiselleştirmediğiniz için kullanıcılarınız genel olarak olumsuz bir müşteri deneyimi yaşıyor mu? Müşterileriniz hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz – veya çok şey bildiğinizde, ancak bu bilginin web tasarımını bilgilendirmesine izin vermezseniz – ihtiyaçlarının karşılandığı başka bir yere giderler.

Bugünün kullanıcıları, bir işletme ile her temas noktasında yüksek performans, tam özelleştirilebilirlik ve kişisel bir dokunuş bekler. Yine de birçok şirket, üstün hizmet veya mükemmel müşteri hizmeti sunamamakta ve bu da WordPress’in geleceğine hazır olmalarını imkansız hale getirmektedir.

WordPress Ekonomisi Nasıl Değişiyor? WordPress’in Geleceği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

WordPress’in yeni blok editörü olan Gutenberg piyasaya sürüldüğünde, daha kullanıcı dostu ve sezgisel bir düzenleme deneyimi yarattı. Ayrıca, örneğin bir Google Dokümanı gibi diğer yerlerden içerik kopyalayıp yapıştırabilir ve ağır bir yeniden biçimlendirme yapmak zorunda kalmadan bir Gutenberg bloğuna koyabilirsiniz. Bu iyileştirmeler, acemi kullanıcıları, web siteleri oluşturmak için evrensel olarak kolay bir yola ihtiyaç duyan ajanslar ve freelancer ile birlikte daha da güçlenmiş hissettirdi.

Gutenberg’in ana hedeflerinden biri, değişikliklerin arka uç WordPress’de nasıl göründüğü ile sitede görüntülenmesi arasındaki boşluğu kapatmaktı. Doğal olarak yeni görsel editör ile WordPress temaları için de yeni beklentiler geldi. Birincisi, niş WordPress temaları ortaya çıkıyor, müzik, podcast ve vlog gibi özel pazarlara hitap ediyor. Yine de bu temalardan gelecek en heyecan verici şey değil. Gutenberg’in her türlü özellik ve içerik için blokları vardır ve bunu mevcut birçok WordPress eklentisiyle birleştirdiğinizde, temaların bir zamanlar yaptıkları tüm ekstra özelliklere ihtiyaç duymadığı anlamına gelir.

Tema geliştiricileri, özelliklerle dolu olmak yerine, güvenilirlik, yükleme hızı ve güvenlik gibi diğer önemli yönlere odaklanabilir. Bu tür bir performansı yüksek kaliteli barındırmaya eklediğinizde, müşteriler için olağanüstü bir teklifiniz olur.

Acenteler ve Freelancer’lar Nasıl Ayakta Kalabilir?

WordPress’in yeni normaliyle ve WordPress’in geleceğinde bile rekabette önde olmanın birçok yolu var.

Tamamen Özelleştirilebilir Ürünler ve Hizmetler

2020 ve sonrasında, barındırma çok daha rekabetçi bir alan haline gelecektir. Çok yakın gelecekte, sadece hosting sunmak için yeterli olmayacak. Barındırma sağlayıcıları, hayatta kalmak ve gelişmek istiyorlarsa, beklenmedik özelliklerle gerçekten benzersiz bir hizmet sunmak zorunda kalacaklar.

Tamamen özelleştirilebilir ve yönetilen WordPress site oluşturucu platformlarına artan bir ihtiyaç olacaktır. Ölçeklenebilir barındırma ve web siteleri de standart hale gelecek ve müşteriler kolay eklentiler ve tam özelleştirilebilirlik isteyeceklerdir.

Ajansların ve freelancerların, tamamen özelleştirilebilir ürünler ve hizmetler sunmaları gerekecektir. Her pakete dahil edilmesi gereken iki şey harika müşteri hizmetleri ve güvenilir, hızlı ölçeklenebilirliktir.

Kullanıcı Deneyimi Optimizasyonu

Ajanslar ve freelancerlar siteleri inanılmaz bir kullanıcı deneyimi için optimize etmelidir. Gutenberg blok düzenleyicinin geliştirilmiş sürümlerinin WordPress’in teknoloji odaklı olmayan site sahipleri için erişilebilirliğini artıracağını zaten biliyoruz. Bu, daha sezgisel kullanıcı arayüzlerine artan ilgiyi yansıtır. Artık web sitelerini etkili sayfa hızı ve kullanılabilirlik için optimize etmek artık her zamankinden daha önemli ve arka uçta WordPress’i optimize etmeyen site sahipleri hızla geride kalacak.

Bir web sayfasını yüklemek için ortalama süre masaüstünde 10 saniyeden fazladır – mobilde 27 saniyeden fazla olmaktadır. Web sayfalarının mobil cihazlara yüklenmesi ortalama olarak masaüstünden yaklaşık %88 daha uzun sürüyor. Sayfanın boyutu ne kadar büyük olursa, yükleme hızı da o kadar kötü olur.

Google’a göre, beş saniye içinde yüklenen bir web sitesi (19 saniye süren bir web sitesi ile karşılaştırıldığında) aşağıdaki olumlu sonuçları görebilir:

  • % 35 daha düşük hemen çıkma oranları
  • % 70 daha uzun oturumlar
  • % 25 daha fazla reklam görüntülenebilirliği

Bunu şu şekilde düşünün: Bir ziyaretçi bir sayfanın yüklenmesini beklediğinde hiçbir kullanıcı deneyimi sunulmaz. Birkaç saniye veya daha kısa bir süre konuştuğunuzda bu pek önemli değil. Bekleme süresi ne kadar uzun olursa, hiçbir kullanıcı deneyiminin zayıf bir kullanıcı deneyimi haline gelme olasılığı o kadar yüksek olur.

Özelleştirilmiş ve Kolaylaştırılmış Web Siteleri

Daha az karmaşık eklentiler ve temalar ile – Gutenberg ve buna yanıt olarak geliştirilen eklentiler ve temalar sayesinde – WordPress siteleri eskisinden daha zayıf olacaktır. Kolaylaştırılmış WordPress sitelerinin bakımı geçmişin şişirilmiş sitelerinden çok daha kolaydır. İster her şeyi kendiniz halledin, ister bir şirketle çalışın, sizin için tema uyarlamalarını devralmak için özelleştirin.

Bunu aklınızda bulundurun: site ne kadar akıcı hale gelirse o kadar iyidir. Yalın bir site daha hızlı bir sitedir ve bu çok büyük bir fark yaratabilir. Daha fazla örneğe mi ihtiyacınız var? Pinterest, bekleme sürelerini yüzde 40 oranında azalttıklarında trafiği ve dönüşümleri %15 artırdı. COOK, ortalama sayfa yükleme süresini yalnızca 850 milisaniye azalttıklarında hemen çıkma oranını %7 düşürdü ve dönüşümleri %7 artırdı.

Eşsiz Güvenlik

  • Günlük site yedekleri.
  • WordPress çekirdeğinde yapılan güncellemeler, eklentiler ve temalar.
  • Düzenli WordPress güvenlik kontrolleri.
  • WordPress güvenlik ayarlarının yönetimi.
  • 12 saatlik kısa yanıt süresi ile 7/24 destek.
  • Ana makinenizde de en iyi güvenlik uygulamaları.