WordPress Multisite için en iyi eklentiler – Bölüm 2

WordPress Multisite ağını yönetmek çok fazla iş yükü olabilir, ama doğru araçlara sahip olursanız iş yükünüz azalabilir. Multisite için en iyi araçlar nelerdir yazımızın 2. bölümü sizlerle.

Individual Multisite Author

Çok dilli özelliklere sahip bir WordPress Multisite ağı çalıştırmayı planlıyorsanız, muhtemelen her site için farklı bir yazar açıklaması – biyografisi daha çok işinize yarayacaktır.

Çoklu site etkinken, bu eklenti her kullanıcı için blog başına benzersiz bir yazar biyografisi eklemenizi sağlar. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin, ardından yazar biyografisini her sitenin kontrol paneline ekleyin. Tüm biyografiler, her site için özel bir profil alanı kullanılarak kaydedilir.

Çok bölgeli bir kurulumda bu eklenti için bir başka harika kullanım, bir yazarın farklı biyografi stilleri (örneğin, profesyonel bir site, kişisel bir blog, bir ürün belgesi veya inceleme sitesi vb.) gerektiren bir dizi sitede çalışabilmesidir. Bu eklenti, her site için yazar açıklamalarında farklı kişilikleri eşleştirmenize olanak tanır.

Multisite Post Duplicator

Multisite Post Duplicator, çoklu site ağınızdaki herhangi bir siteden başka bir siteye gönderi, sayfa veya özel gönderi türünü klonlamanıza olanak tanır. Klonlanan yayın, tüm meta veriler, etiketler, kategoriler, resimler vb. dahil olmak üzere orijinalin mükemmel bir kopyası olacaktır.

Orijinal yayını güncellediğinizde, kopyalanan kopyayı da güncelleyecek ve her ikisini de senkronize tutacak şekilde bir çoğaltma bağlantısıda ayarlayabilirsiniz.

Multisite Post Duplicator’ın bir dezavantajı, tüm özelliklerinin alt alan yapılandırmaları kullanan Multisite ağlarıyla çalışmamasıdır. Çoğu durumda, klonlama beklendiği gibi çalışır, ancak bazen olağandışı sonuçlar doğurabilir.

https://wordpress.org/support/plugin/multisite-post-duplicator/

NS Cloner

Bu, Multisite ağınızda tam yapılandırılmış site klonları oluşturmak için en kolay ve en hızlı olanıdır. Klonlar, tema, eklentiler, içerik, resimler, videolar ve site ayarları dahil olmak üzere orijinaliyle tamamen aynı olacaktır.

NS Cloner, tüm favori standart eklentilerinizi, temalarınızı ve yapılandırmalarınızı yerinde olan yeni siteleri hızlı bir şekilde sunmanıza izin verecektir. Kayıtlı tüm kullanıcılarınıza üye siteler sunarsanız da kullanışlı olacaktır.

Multisite Plugin Manager

Multisite ağınızdaki eklentileri yönetmek, özellikle ağınızda düzinelerce hatta yüzlerce siteniz varsa çok telaşlı hale gelebilir. Multisite Plugin Manager, ağ yöneticileri için eklenti yönetimini basitleştirir.

Bazı özellikleri şunlardır:

  • Ağınızdaki her sitenin erişebileceği eklentiler ayarlayın
  • Tüm sitelerde Otomatik Etkinleştirilecek eklentileri seçin
  • Tüm sitelerde bir eklentiyi toplu olarak etkinleştirin veya devre dışı bırakın
  • Özel erişim izinlerine sahip olmak için belirli eklentileri atayın (Süper Yönetici olarak bu izni geçersiz kılabilirsiniz)
  • Eklenti meta verilerini (Sürüm, Yazar, Eklenti) ve site yöneticileri için güncelleme iletilerini kaldırın

User Switching

Çok Siteli ağınızdaki kullanıcı hesapları arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanız gerekirse, farklı bir kullanıcı olarak anında oturumunuzu kapatıp tekrar oturum açmanıza olanak tanır.

Sürekli olarak birden fazla üye hesabı arasında geçiş yapıyorsanız, bu eklenti çok kullanışlı olacaktır. Ayrıca, çoğu durumda Ağ Yöneticisi olacak olan başlangıç hesabınıza geri dönebilirsiniz.