WordPress Multisite için en iyi eklentiler – Bölüm 1

WordPress Multisite ağını yönetmek çok fazla iş yükü olabilir, ama doğru araçlara sahip olursanız iş yükünüz azalabilir. Multisite için en iyi araçlar nelerdir?

Multisite Enhancements

Bu kullanışlı eklenti ile Ağ Yöneticisi kontrol panelinizi geliştirin. Yönetici arayüzünüze bir bakışta daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak bir dizi ince iyileştirme ekler.Eklentinin ana özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Eklentiler menüsünün altına Yeni Ekle bağlantısı ekler.
  • Eklentiler panelinde, hangi sitelerde belirli bir eklentinin etkin olduğunu gösterir.
  • Temalar panelinde, hangi sitelerde hangi temanın etkin olduğunu gösterir.
  • Yönetici alanındaki ve Sitelerim menüsünde alt siteleri kolayca tanımlamak için Favicons ekler.
  • WordPress logosunu ve menüsünü yönetici çubuğundan kaldırır.
  • RAM kullanımını, SQL sürümünü, PHP sürümünü ve diğer sunucu ayrıntılarını altbilgide hızla görüntüler.

Multisite Toolbar Additions

Multisite Toolbar Additions, Süper Yöneticiler ve Yöneticiler için küçük ve zaman kazandıran eklentidir. Sadece yükleyin ve etkinleştirin ve eklenti çalışmaya başlar. Yönetici Çubuğunuza bir dizi yararlı yönetici bağlantısı ekler ve bir dizi üçüncü taraf eklenti için yerleşik destek sağlar.
Tüm özelleştirmeler, her şeyi hafif tutmak için filtreler, sabitler ve normal WordPress kullanıcı rolleri ve yetenekleri kullanılarak yapılabileceği için yapılandırılacak bir ayar yoktur. Bu eklenti hem Multisite kurulumlarında hem de tek site kurulumlarında çalışır.

WP Multisite User Sync

WordPress Multisite ağındaki kullanıcı kayıtları, tüm ağa değil, belirli bir siteye bağlanır. Bu eklenti kullanıcıları ağınızdaki bir siteden diğerine senkronize etmenize veya Senkronize etmemenize yardımcı olur.

Smush

Smush, Multisite uyumlu ödüllü bir görüntü optimizasyon eklentisidir. Kullanımı gerçekten kolaydır ve Google tarafından geliştirilen yeni nesil WebP biçimi de dahil olmak üzere neredeyse tüm görüntü biçimleriyle çalışır.

Multisite kurulumda Smush, ağ ayarları sayfasında tüm alt sitelerin ağ ayarlarını devralmasını isteyip istemediğinizi veya alt site yöneticilerinin tüm modül ayarlarını veya yalnızca belirttiğiniz modülleri geçersiz kılabileceğini belirtmenizi sağlayan alt site denetimleri sağlar.

Ayarlarınızı ve seçeneklerinizi yapılandırdıktan sonra Smush, Multisite ağınızdaki tüm görüntüleri otomatik olarak optimize eder ve yeniden boyutlandırır.

Smush’ın ücretsiz sürümü ile toplu olarak 50 görüntüye kadar optimize edebilirsiniz (her biri en fazla 5 MB). Ancak, herhangi bir sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar 50 görüntü grubunu sıkıştırabilirsiniz.

Ultimate Addons for Gutenberg

Bir ağda birden çok site oluşturmak, özellikle de yeni başlıyorsanız, zaman alıcı olabilir. Neyse ki, bu eklenti size yardım için burada. Gelişmiş, güçlü blokları, Multisite ağınızdaki herkesin bloglar, işletme web siteleri veya kişisel portföyler olsun hemen hemen her tür siteyi oluşturmasına izin verir.

Site Footer