WordPress için en iyi mobil uygulamalar

WordPress sitenizi hareket halindeyken yönetmek için mobil uygulamalar mı arıyorsunuz? Başarılı bir web sitesi çalıştırmak çok zaman gerektirir ve gün boyu bilgisayar başında oturması zordur. Bu makalede, telefonunuzu kullanarak WordPress sitenizi yönetmek için en iyi mobil uygulamaları paylaşacağız.

1. WordPress.com Uygulaması

WordPress.com, kendi kendine barındırılan WordPress sitenize bağlanan uygulamalar sunar. Android veya iOS cihazlarınızdan yazılar oluşturabilir, fotoğraf yükleyebilir ve yorumları denetleyebilirsiniz.
Uygulamanın bazı özellikleri bir WordPress.com hesabı oluşturmanızı gerektirir. Ayrıca, WordPress.com’da takip ettiğiniz blogları gösteren yerleşik bir okuyucu ile birlikte gelir.

2. WooCommerce

WooCommerce kullanarak bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, hareket halindeyken mağazanızı yönetmek için WooCommerce uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulama, siparişler ve satışlar gibi mağaza performansınızı görüntülemek için güzel bir arayüz sunar.
Özellikler açısından eksik olduğu için panelin yerine geçmez ancak, bir bilgisayardan uzakta olduğunuzda bile siparişlere bakmak oldukça yararlıdır.

3. Google Analytics

Google Analytics, web sitesi sahipleri için mevcut olan en güçlü ve ücretsiz analiz aracıdır. Aşağıdaki gibi soruları cevaplamanızı sağlar.

  • Web sitenizi kaç kişi ziyaret ediyor?
  • Nereden geliyorlar?
  • Web sitenizi ziyaret ederken ne yaparlar?

Google Analytics uygulaması, mobil cihazınızı kullanarak site raporlarınızı görüntülemenizi sağlar. Özel raporlar oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak sağlar. Tarih aralıklarını seçebilir ve gerçek zamanlı raporları görüntüleyebilirsiniz.

4. Evernote

Harika blog yazıları, ürünler veya stratejiler için fikirler heryerde aklınıza gelebilir. Evernote, mobil cihazınızı kullanarak not almanıza olanak tanır ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir.
Yapılacaklar listeleri oluşturabilir, karalamalar çizebilir, not alabilir, resimler, yer imleri ve videolar kaydedebilirsiniz. Evernote tüm mobil platformlarda, PC’lerde ve Mac’te çalışır.

Alternatifler: Google Keep | OneNote

5. Pingdom

Pingdom popüler bir web sitesi çalışma süresi izleme servisidir. Bir sitenin çalışma süresini ücretsiz olarak izlemek için ayarlayabilirsiniz. Pingdom’un mobil uygulamaları, siteniz kapalı olduğunda sizi uyarır. Ayrıca, web sitenizin durumunu ve izlemekte olduğunuz hizmetleri gösterir.

6. Buffer

Buffer, sosyal medya profilleriniz için gönderiler planlamanıza izin verir. Mobil uygulamaları, mobil cihazınızı kullanarak her yerden bunu yapmanızı sağlar.

Sıraya aldığınız mesajları, paylaştığınız yayınları, analizleri görüntüleyebilir ve hareket halindeyken yeni içerikler ekleyebilirsiniz. Masanızdan uzakta olduğunuzda bile takipçilerinizi meşgul etmenize yardımcı olur.

7. IFTTT

IFTTT sizin için internetin çalışmasını sağlar. IFTTT mobil uygulaması bu gücü mobil cihazlarınıza getirir.

Bir izleme aracı olarak kullanabilir, iş akışınızı otomatikleştirebilir ve anında bildirim alabilirsiniz. WordPress’in yanı sıra, diğer birçok çevrimiçi hizmet ve araçla da çalışır. Akıllı evinizi ve ofisinizi otomatikleştirmenize bile olanak sağlar.

8. Facebook Sayfa Yöneticisi

Facebook sayfalarınızdaki etkinliği artırmanın en kolay yolu, izleyicilerinizle iletişim kurmaktır. Facebook Sayfa Yöneticisi, sayfalarınızı daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar.

Size Facebook Sayfalarından gelen bildirimleri ve etkinlikleri gösterir. Ayrıca yayınlarınızın ne kadar iyi çalıştığına ilişkin raporları da görüntüleyebilirsiniz. En önemlisi paylaşımları yayınlayabilir, fotoğraf yükleyebilir ve yorumlara yanıt verebilirsiniz.

9. Facebook Reklam Yöneticisi

Facebook Reklamları, web sitesi ziyaretçilerini Facebook’ta yeniden hedeflemenizi sağlar. Onları doğru kullanıyorsanız, sayfanızı beğenilerini kolayca arttırabilirsiniz.

Facebook Reklam Yöneticisi uygulaması, raporları görüntülemenize, reklamlar oluşturmanıza ve reklamlarınızı mobil cihazlardan yönetmenize olanak sağlar.

10. Google Authenticator

Parolalar bilgisayar korsanları tarafından kolayca kırılabilir ve WordPress sitenizi savunmasız hale getirir. İki adımlı doğrulama ekleme, WordPress sitenizi bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı korur.
Google Authenticator uygulaması, WordPress siteniz dahil birçok uygulamaya iki adımlı doğrulama eklemenize yardımcı olur.

11. Google Adsense

Google Adsense, küçük web siteleri ve bloglar için para kazanmanın kolay bir yolunu sunar. WordPress sitenizde reklam yayınlamak için zaten Google Adsense kullanıyorsanız, Google Adsense uygulaması sizin için mükemmel bir arkadaştır. Uygulama, Adsense hesabınıza genel bir bakış sunar. Tüm önemli ölçütlerdeki ayrıntılı kazanç raporlarına anında erişim sağlar.