WordPress Harita Eklentileri

Konumları listelemekten yalnızca markanızla ilgili benzersiz bir ürün haritasını ortaya çıkarmaya kadar, çevrimiçi harita endüstrisinin büyümesi etkileyici gidişatını sürdürüyor.

Bir WordPress kullanıcısı olarak, bir yolculuğun rotalarını görüntülemek veya mobilya zincirinizdeki perakende konumlarının sitenizde belirtilmesini sağlamak için bir WordPress harita eklentisi bulmak isteyebilirsiniz.

Birçok WordPress eklenti kategorisi, geliştiricilerin saygın özellik kümelerine sahip uygun eklentiler oluşturmak için zaman harcamadıkları noktaya kadar popülerlikten yoksundur. Ne kadar çok şirketin bu tür bir işlevselliğe ihtiyaç duyduğuna bakılırsa, harita eklentilerinde durum böyle değildir. Bu nedenle, binlerce olmasa da yüzlerce WordPress harita eklentisi internete akın eder.

Bu hem iyi hem de kötü bir durumdur. Çok sayıda mükemmel çözümün var olduğunu biliyoruz, ancak en iyileri belirlemek için karmaşayı aşmalıyız.

WordPress Harita Eklentisinde Aranacak Özellikler

Basit bir Google aramasının veya CodeCanyon yada WordPress sitesinde gezinmenin ne kadar çok sayıda WordPress harita eklentisi seçeneği sunduğunu görünce, kendi aramanızı tamamlarken bakmanız için ideal özelliklerin bir listesini hazırladık.

Bu özellik yönergelerini, piyasadaki en iyi WordPress eklentilerinin bir listesini derlemek, bunları özelliklere, derecelendirmelere, incelemelere ve kullanıcı arayüzlerine göre karşılaştırmak için kullandık.

Peki, harita eklentileri için kendi en iyi eklentileri derlerken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler nelerdir?

 • Renkleri, etiketleri ve konumları ayarlamak için görsel öğeler ve seçenekler içeren standart bir coğrafi harita oluşturucu.
 • Alışveriş merkezleri, restoranlar veya ürün galerileri haritaları gibi benzersiz haritalar oluşturmak için potansiyel araçlar.
 • Haritanın tüm cihazlarda şık görünmesini sağlayan duyarlı yapı.
 • Haritadakileri etiketlemek ve sunuya etkileşim katmak için temel ve özelleştirilebilir harita işaretçileri.
 • Koordinatları veya adresleri kullanarak hızlı coğrafi arama desteği. Harita oluştururken bir yerin tam koordinatlarına sahip olmak gerekmemelidir çünkü bunları kimse bilmiyor ve onları çevrimiçi ortamda bulmak biraz zaman alıyor. Harita oluşturma, hızlı adres arama araçlarıyla mükemmeldir.
 • Haritalarınızı sayfaların yanı sıra başka yerlere yerleştirme seçenekleri. Kenar çubukları, gönderiler ve alt bilgiler için kısa kodlar ve widget’lar görmeyi seviyoruz.
 • Herkes bu özelliğe ihtiyaç duymasa da, mağaza bulma işlevi bir harita eklentisindeki en yaygın ihtiyaçlardan biridir.
 • Bir rota hakkında bilgi paylaşmak veya haritaya görseller eklemek için çizim, yazma ve animasyon seçenekleri. Bunları yol gezilerini haritalamak veya bir haritadaki önemli noktalara resim eklemek için severiz.
 • Genellikle Google veya Bing Haritalar gibi yerlerden bilgi çeken ve stili ayarlayan veya daha güzel görünmesini sağlayan Google Harita çevirmenleri.
 • Tıklayarak yol tarifi alma ve telefon numaraları ve çalışma saatleri gibi daha fazla bilgi görüntüleme özellikleriyle tam etkileşim.
 • Kendi işaretçilerinizi ve diğer harita öğelerinizi eklemek için araçlar yükleyin. Örneğin, haritanızdaki restoranları belirlemek için bir hamburger simgesi eklemek isteyebilirsiniz.
 • Hangi dili kullanıyor olursanız olun veya yaşadığınız yer ne olursa olsun, herkesin harita eklentisini kullanabilmesi için hızlı çeviri araçları.
 • Dikdörtgenler veya üçgenler veya rotalar gibi kendi özel şekillerinizi çizme seçenekleri.
 • FontAwesome desteği, böylece her zaman kendi simgelerinizi yüklemenize gerek kalmaz.

Bir WordPress harita eklentisinden dikkate alınacak önemli özellikleri listelemeye devam edebiliriz, ancak şimdi mevcut en iyi seçenekleri değerlendirme zamanı.

WP Google Maps

WP Google Maps, haritaların başlatılması ve koda ihtiyaç duyulmadan yapılması söz konusu olduğunda basitlik ve temizliğe ulaşır. Geliştiriciler, iframe’lerin haritalar için geçmişte kaldığını anlar, bu nedenle web sitenizdeki haritaları görmek için öncelikle temalar, hızlı ayarlar ve kolay yayınlama araçları alırsınız.

Örneğin, haritalar içeren bir iletişim sayfası oluşturabilir veya seyahat blogunuz için bir haritaya rotalar ekleyebilirsiniz. Teslimat alanları restoranlar için harikalar yaratır ve şekil oluşturucular da haritalarınıza eğlence ve yaratıcılık katar.

Yüksek puan alan ve ücretsiz bir harita eklentisi olan WP Google Haritalar çözümü, en azından test etmek ve kuruluşunuz için hile yapıp yapmadığını görmek için en iyi seçeneklerimizden biridir. Eklenti yalnızca 30 saniye içinde bir harita oluşturmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda nihai özelleştirme ve genişletilebilirlik için bir Google Haritalar ve OpenLayers API içerir.

WP Google Maps, yerelleştirme, çoklu harita türleri ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli temalar gibi avantajlara sahiptir. Harita türlerine gelince, araziler, uydu görünümleri ve yol haritaları gibi seçeneklerin bir listesini bulacaksınız.

Perakende mağazalarına yön vermek için mağaza bulucuyu da etkinleştirebileceğinizi unutmayın. Premium sürüm, geliştirici web sitesinde sınırsız harita oluşturma, CSV dosyalarını dışa aktarma ve hatta birkaç haritayı tek bir haritaya dönüştürme seçenekleriyle birlikte satılır.

WP Google Maps, çoğu harita eklentisi tarafından sağlanan temel mağaza bulucuyu geliştirir ve etrafta oynayabileceğiniz sayısız başka özellik ile avantajları bir adım öteye taşır.

Fiyatlandırma

Çekirdek eklenti ücretsizdir. Pro sürümünün üç planı vardır; ilki 39,99 ABD doları (tek seferlik ödeme), ikincisi 99,99 ABD doları ve üçüncüsü sınırsız lisanslar için 199,99 ABD dolarıdır.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

WP Google Maps, WordPress sitelerine bir harita eklemenin kolay bir yolunu arayan ortalama bir şirket için mantıklıdır. Konum araçları, işaretçiler, temalar ve hatta içe aktarım ile çok yönlü bir çözümdür.

Coğrafi harita ihtiyaçlarının çoğu WP Google Maps ile karşılanmaktadır. Emlak veya eczane gibi benzersiz bir harita oluşturucu aramıyorsanız, WP Google Haritalar hile yapar.

MapPress Maps for WordPress

MapPress Maps for WordPress veya sadece MapPress, etkileşimli Google ve Leaflet haritalarını kullanarak haritalarınıza yüksek işlevli bir tasarım dokunuşu ekler. Eklenti, tasarımlar tam olarak modern olmasa da, WordPress web sitenizde harita almanın en hızlı yollarından birini sunar.

Bunu söyledikten sonra, bu haritaların amacı profesyonel ve konuya bakmaktır. Ana hedefiniz seyahat blogunuz için sevimli ve tuhaf görünmekse, MapPress eklentisini kurmuyorsunuz.

Temel özelliklere gelince, birden çok harita, gerçek zamanlı trafik raporu ve özel metin desteğinin yanı sıra desteklenen görünümler ve yön ayarlarından oluşan bir koleksiyon bekleyin. Haritaları sitenize hızlı bir şekilde yerleştirmek için kısa kod işlevinden yararlanıyoruz. Bir gönderiye veya sayfaya harita yerleştirmenin birkaç saniye sürdüğünü görmek de iyidir.

Fiyatlandırma

Çekirdek eklenti ücretsizdir. MapPress Pro’nun 49.95 $ ‘lık temel lisansı vardır. Bir geliştirici lisansı 79,95 ABD doları olarak listelenmiştir. Bunlar yıllık fiyatlardır.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

MapPress tasarımları çevrimiçi dizinlere veya konum buluculara benzer, bu nedenle bu amaçlar için harikalar yaratır.

Biraz “sade” görünümü nedeniyle, yaratıcı bloglar / siteler için MapPress’i önermiyoruz, bunun yerine müşterilere konum bilgilerini hızlı bir şekilde alması gerekenler için öneriyoruz. Dolayısıyla, çevrimiçi dizinler, perakende satış mağazaları ve araştırma şirketleri için bir kazanan gibi görünüyor.

WordPress için Gelişmiş Google Haritalar Eklentisi

WordPress için Gelişmiş Google Haritalar Eklentisi, birden çok kaynaktan içe aktarır ve WordPress’teki haritalar için sokak görünümleri ve özel simgeler sunar. Tüm bunlar kulağa oldukça standart geliyor, ancak bu eklentinin bu kadar popüler olmasının nedeni, tüm özelliklerin iyi çalışması, kaliteli müşteri desteği almanız ve geliştiricilerin eklentiyi olabildiğince modern hale getirmeye devam etmeleridir.

Bu, üçgenleri, kareleri ve diğer şekilleri, insanların nereye gitmeleri gerektiğini etkilemek ve onlara ne bekleyeceklerini bildirmek için eğlenceli ve ilgili simgeleri içerir. Tüm haritalar için renkleri ayarlayın ve adresler ve koordinatlar gibi bilgileri dahil edin.

Bir konumun koordinatlarını girmeniz gerekmez, ancak bu seçenek kafa karıştırıcı yerler veya ormanda gizlenmiş olanlar için kalır. Bunun yanı sıra, bir adres yazın ve otomatik tamamlama özelliğini kullanın.

Gelişmiş Google Haritalar eklentisini göz önünde bulundurmanın bir başka nedeni de, bir başlangıç ​​ve bitiş konumu seçtiğiniz rota oluşturucu içindir, ardından rota sizin tarafınızda herhangi bir çalışma yapılmadan çizilir. Ayrıca, bunlar gibi görevleri toplu olarak tamamlayabilir, haritalara eklemek için tam bir rota veya simge listesi oluşturabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Premium bir eklenti olarak, Gelişmiş Google Haritalar eklentisi 59 dolara satılıyor ve ücretsiz bir sürümü yok. Altı ay sonra ek premium destek mevcuttur.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

Gelişmiş Google Haritalar eklentisi, benzersiz ihtiyaçları olanlara hitap ediyor. Olağandışı özelliklerin ve eklentilerin çeşitliliği, niş işlevselliğin kapsanmasını sağlar. Örneğin, emlak listeleri, restoranlar veya kullanıcı konumları için bir harita oluşturabilirsiniz.

Sevdiğimiz diğer bir entegrasyon, veritabanınızdan kullanıcı bilgilerini ekleyebileceğiniz ve kullanıcılarınızın nerede ikamet ettiğini gösterebileceğiniz BuddyPress içindir.

WordPress için Image Map Pro – SVG Map Builder

Image Map Pro for WordPress, hayal edebileceğiniz herhangi bir haritayı geliştirme seçenekleriyle farklılığı yeni bir seviyeye taşır. Bununla her şeyi kastediyoruz.

Vücudun kasları veya ağrı noktalarını gösteren biyolojik bir haritası için bir fikriniz var mı? Bu tamamen mümkündür. Her fiziksel özelliğini bir harita ile etiketleyerek yeni bir ürün veya buluş sunmak ister misiniz? Bu ürünlerin resimlerini yüklemek ve prototipleri tasarlamak eklentinin bir parçasıdır.

Ayrıca kat planları için etkileyici araçların ve coğrafi konumlar için önceden oluşturulmuş geniş harita koleksiyonunun da keyfine varacaksınız.

Özet olarak, Image Map Pro eklentisi, görüntü haritalama ve coğrafi etkileşimli haritalar içerir. Böylece, bir perakende mağaza konum haritası oluşturabilir veya tamamen yeni bir eve gidip haritanızın ana hatlarını çizen resimler yükleyebilirsiniz.

Image Map Pro ile ilgili harika bir bölüm, özel görüntü haritalarının, SVG şekillerinin ve pinlerin seçimidir. Yaratıcı olmak bu eklentinin temel noktasıdır.

Fiyatlandırma

Ücretsiz sürüm yok. Premium sürüm, genişletilmiş müşteri desteği için ek bir ücret ile CodeCanyon’da 39 dolara satılıyor.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

Image Map Pro eklentisi, iç mekan kat planları ve insan vücudu haritaları gibi “tuhaf” haritalar için akıllıca bir işlev görür. Özellikle yeni ürünlerdeki özelliklerin veya teknik özelliklerin belirlenmesi söz konusu olduğunda, resim yüklemek ve bunlardan haritalar yapmak isteyenler için en çok seviyoruz.

Eklenti, önceden tanımlanmış bölgelerle düzinelerce önceden oluşturulmuş haritaya erişim sağladığınızı göz önünde bulundurarak coğrafi haritalar için de hile yapar. Haritalara çizebileceğiniz gerçeğini ekleyin ve bu, tüm kullanımlar için oldukça sağlam bir seçimdir.

WP Store Locator

WP Store Locator eklentisi, perakende mağazalar, emlak yerleri veya hukuk firmaları gibi hizmet tabanlı işletmeler için olsun, çoğu özelliği mağaza konumlarını listelemeye ayırır. Yüzeyde, WP Store Locator eklentisi, o haritaya harita ve liste eklemek için özelleştirme araçları içeren temel bir konum yönetimi sistemi sunar.

Bununla birlikte, eklentinin genel güzelliğine ve basitliğine baktığınızda avantajlar ortaya çıkmaya başlar, bu da birkaç dakika içinde harita ve konum ayrıntılarını yayınlamanıza olanak tanır.

Harita görünümü ayarlamalarının yanı sıra özel etiketler de mümkündür. Belirli yarıçap sınırlarına göre sonuçları ortaya çıkarmak için bir arama çubuğu ekleyebilirsiniz. Haritadaki tüm konumlar için yol tariflerinin mevcut olduğundan bahsetmiyorum bile.

Yaptığınız her mağaza bulucu, etkileşimli bir harita, işletmeleri bulmak ve yol tariflerini görmek için bir ayrıntılar modülü ve posta kodu ve kaç sonuç görmek istediğiniz gibi birkaç arama alanı sağlar.

Yol tarifleri, Yol Tarifi düğmesi tıklandığında açılır, böylece başka bir sayfaya yönlendirme olmaz. İlginç olan, her ayarın WordPress arka ucunda tek bir uzun sayfada derlenmiş olmasıdır. Bu, ayarları bulmayı ve arama çubuğu tercihleri, harita başlangıç ​​noktaları ve harita boyutları gibi öğeleri ayarlamayı kolaylaştırır.

Fiyatlandırma

Çekirdek eklenti ile birincil özelliklerin çoğu ücretsizdir. Geliştirici, 19 $ ile 99 $ arasında değişen birkaç eklenti ile para kazanıyor.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

Bir mağaza bulucu olarak, WP Store Locator eklentisi, birden çok mağazaya sahip şirketler için harika bir deneyim sağlar. Birden çok uygulama aracına sahip hafif bir eklentidir.

Genel olarak, bir dizi mağaza için karmaşık olmayan bir mağaza bulucu isteyenler için, işleri kafa karıştıran çok fazla özellik olmadan eklentiyi öneriyoruz.

Google Maps Easy

Geliştiriciler genellikle eklentiler söz konusu olduğunda en kolay seçeneği ararlar. Projenizde durum böyleyse, Google Maps Easy eklentisi, özel WordPress haritaları tasarlamak ve bu haritalara işaretçi açıklamaları yerleştirmek için umut verici ve uygun fiyatlı teklifler sunar.

Eklenti, portföylerinde çeşitli eklentilere (fotoğraf galerisi ve veri tablosu oluşturucu eklentileri gibi) sahip bir ekip olan Supsystic’teki geliştiricilerden geliyor.

Google Maps Easy eklentisine gelince, bu mücevher, geliştiricileri sınırsız haritalar oluşturmaya ve fazla zaman harcamadan bir WordPress sayfasına yaymaya teşvik ediyor. Haritaya yerleştirdiğiniz her işaretçi bir medya açıklaması, video, e-posta, telefon numarası alanı ve resimler sağlar – bunların hepsini gerekmediğinde kapatabilirsiniz.

Haritaları WordPress’e eklemek için kısa kodlara ve PHP koduna sahip tamamen duyarlı bir harita oluşturucudur. Konum tabanlı harita oluşturmaya güzel bir giriş için bunu özel temalar ve bir ısı haritası katmanıyla birleştirin.

Google Maps Easy tasarımları, haritalardaki her konumu tanımlamak için renkli dış görünümler ve canlı resimler kullanarak olağanüstü bir havaya sahiptir. Bölgeleri işaretlemek, bir alandaki istatistikleri vurgulamak veya nüfus yoğunluklarını göstermek için Google Haritalar için bindirmeleri dahil etmeye yönelik araçlar da vardır.

Fiyatlandırma

Çekirdek eklenti ücretsizdir. Supsystic, premium sürümler için üç fiyatlandırma planı listeler:

Tek Lisans – 39 Dolar.
Dev Lisansı – 69 $.
Sınırsız Lisans – 149 $.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

Google Maps Easy’ye olan övgümüz, güzel haritalarından ve şık etkileşiminden kaynaklanıyor. Renkli ve canlı haritalara izin verir. Bahsetmiyorum bile, kendi eğlenceli simgelerinizi yükleyebilir ve kümeler, kaydırıcılar ve hatta hazine haritaları oluşturabilirsiniz.

Analizin “eğlenceli” yönüne bağlı kalmamızın nedeni budur. Haritaların tuhaf bir görünümü var, bu nedenle eklentiyi en çok blog yazarları ve marka imajının bir parçası olarak eğlenceye sahip organizasyonlar için seviyoruz. Profesyonel haritalar yapmak mümkün olsa da, genellikle avukatlar veya doktorlar gibi müşteriler için rakipler öneririm.

Mapplic

CodeCanyon’da birinci sınıf bir harita eklentisi olan Mapplic, yüksek bir derecelendirmeye ve etkileyici bir satış geçmişine sahiptir. Etkileşimli harita oluşturma çözümü, vektörlerinizi ve görüntü dosyalarınızı harita işaretlerini ve raptiyeleri üst üste yüklemek için başka bir seçenektir.

Bu eklenti, diğer vektör tabanlı harita eklentileri kadar esnek değildir, ancak iki alana odaklanır: coğrafi haritalar ve kat planları.

Güçlü WordPress eklentisi, tüm cihazlarda çalışır ve prototip oluşturma ve emlak amaçları için güzel, ayrıntılı kat planları geliştirmek için bir standart belirler. Mapplic’in bir binanın birkaç odasının vurgulanması gereken alışveriş merkezi veya etkinlik web siteleri için kullanıldığını da görebiliriz.

Coğrafi haritalar, çeşitli yerleşik dünya ve ülke haritaları içerir; bunların tümü, kullanıcıları doğru yerlere göndermek için yer işaretleri ve benzersiz pinlere sahiptir.

Duyarlı tasarım ve dokunmatik optimize edilmiş haritalar, kaydırma odaklı haritalar oluşturmak için benzersiz bir fırsat sunar. Bu haritaları konferanslar veya ticari fuarlar için tabletlerde, ziyaretçilere nereye gideceklerini ve her alanda hangi işletmelerin gösterildiğini hayal ediyorum. Ayrıca, kat planı sürümüne birden çok kat ekleyebilir, bize Mapplic’in bu tür ihtiyaçlara sahip olanlar için hepsi bir arada bir çözüm olduğunu gösterebilirsiniz.

Geliştiriciler, Google Haritalar eklentilerinin her zaman işe yaramadığını belirtiyor. Bu, yalnızca bize Google tarafından verilenlere odaklanmayan alışılmadık haritalar için tipik bir durumdur. Bazı geliştiricilere bir işi tamamlamak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayabilecek kamplar, kayak merkezleri ve yelkenli gemiler gibi şeyler için haritalar bile bulabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Mapplic eklentisi CodeCanyon’da 46 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Ücretsiz bir alternatif yoktur. Çoğu CodeCanyon eklentisinde olduğu gibi, ek müşteri desteği başka bir ücret gerektirir.

Bu Harita Eklentisini Kimler Düşünmeli?

Mapplic, bu listedeki çeşitli vektör haritası eklentilerine temel bir alternatif sağlar. Gelişmiş resim yükleme yöntemleri sayesinde kullanıcı deneyimi açısından daha akıcıdır. Bu nedenle, Mapplic’i haritalarınızı nasıl yapacağınıza dair net bir resme sahip güçlü bir resim eşleyici olarak kategorize edeceğiz.

Dağınıklık ortadan kalkar, ancak yine de rakipsiz haritalar için gerekli olanı elde edersiniz, özellikle de tekneler, festivaller ve alışveriş merkezleri gibi şeyler için özel tasarımlardan bahsederken. Geliştiriciler, video oyunu haritaları ve rol yapma oyunları için Mapplic’i bile tavsiye ediyor.