WordPress CRM Eklentileri

Gerçek müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımı, müşterilerinizi anlamanıza ve tüm müşteri yaşam döngüsü boyunca onlarla etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

Bu, çok sayıda veri toplanarak ve analiz edilerek gerçekleştirilir. Potansiyelden pazarlamaya, müşteri hizmetlerine kadar, müşteri verilerinin toplanması ve analiz edilmesi sorunlu alanları ortaya çıkarabilir ve gizli fırsatları gün yüzüne çıkarır.

CRM endüstrisi her zaman büyüyen bir pazar olarak görülmüştür. Yine de, işletmelerin gördüğü karlı sonuçlar nedeniyle, artık dünyanın en büyük yazılım pazarı haline geldi. CRM satışlarının, 2027 yılına kadar yıllık % 14.2’lik bileşik büyüme oranında artması bekleniyor.

En İyi WordPress CRM Eklentisi Nasıl Seçilir

Bir WordPress CRM eklentisi, her şirketin eninde sonunda elde ettiği araçlardan biridir. Bununla birlikte, bazı işletmeler yalnızca minimum seviyeye ihtiyaç duyarken, diğerleri gelişmiş özelleştirmeleri ve güçlü entegrasyonlar gerektirir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça az sayıda CRM eklentisi vardır, ancak CRM araştırmalarını tamamlarken sahip olunması gereken özellikleri vurgulamak istiyoruz. İşte nelere bakacağınız:

 • Form oluşturucular ve bu formları web sitenize yerleştirmek için seçenekler içeren eksiksiz bir kişi yakalama sistemi. Bu mümkün olduğunca kolay olmalıdır. Aranacak bazı şeyler arasında sürükle ve bırak üreticileri, widget’lar ve kısa kodlar sayılabilir.
 • Müşteri bilgilerinin depolanması ve özel alanların kullanılması için, veritabanının benzersiz iş gereksinimlerinize uygun olması için birden fazla veritabanı.
 • Grafikler ve yazdırılabilir raporlar içeren bir raporlama modülü. Paylaşma ve yazdırma öğelerini görmek, genellikle raporlara yalnızca kendiniz nasıl bakacağınızı görmek isteriz.
 • Müşterilerinizi müşteri yaşam döngüsüne sokmak ve onları nasıl tekrar tekrar dönüştüreceklerini tam olarak görmek için görsel ardışık düzen yönetimi.
 • Yöneticilere ve istemcilere bildirim göndermek için mesajlaşma araçları. Bu, planlama yazılımı ile veya canlı sohbetler için entegre edilebilir.
 • Hem yöneticiler hem de müşteriler için temiz bir arayüz. Sosyal ağ profilleri kadar basit profilleri görmek isteriz. Müşterilerin yöneticileriyle profilleri aracılığıyla iletişim kurabilmeleri ve belge yüklemeleri de güzeldir.
 • WooCommerce entegrasyonlarını görmek harika. İletişim formu eklentileri gibi diğer birçok eklentiye bağlantılar da faydalıdır.
 • Müşterilerinizden para toplamak ve potansiyel olarak tekrar eden bir gelir akışı oluşturmak için faturalandırma araçları.
 • Çalışanlarınızın müşterilerinizle toplantılar kurmasına yardımcı olacak görev zamanlayıcıları.
 • Etkinlik günlükleri ve notlar, böylece geri dönüp müşterilerinizle neler konuşulduğunu görebilirsiniz.
 • İhtiyacınız olan müşterileri ve grupları kolayca bulmak için etiketleme, filtreleme ve arama çubukları.
 • Uygulamalar ve uzantılar veya diğer CRM’lere, eklentilere ve web sitesi platformlarına bağlantı için bir tür entegrasyon aracı.

WP ERP

WP ERP, küçük ve büyük işletmeleri CRM, HRM ve muhasebe çözümleriyle birleştiren ücretsiz bir eklentidir. Şu anda iyi bir derecelendirmeye sahip 10.000’den fazla etkin kurulum var.

Bu WordPress CRM eklentisi, biri CRM işlevleri için diğeri HRM ve Muhasebe çözümleri için farklı modüllerden oluşur. Hiçbir şey için herhangi bir sınırlamaları yoktur, bu nedenle tüm modüllerde istediğiniz kadar giriş oluşturabilirsiniz.

WP ERP eklentisini kullanmaya başlamak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Ücretsiz sürüm, işletmenizin müşterilerinizle iletişim halinde kalmasına ve bu etkileşimleri günlüğe kaydetmesine yardımcı olacak en önemli araçlara sahiptir. Ücretsiz öğelerin bazıları şirket bilgi yönetimi, konum araçları ve tatil takvimini içerir. Ayrıca kişi grupları oluşturabilir ve müşteri profillerinizde notlar oluşturabilirsiniz.

Premium sürüm tüm işletmeler için gerekli değildir, ancak premium destek, birçok uzantı ve ödeme ağ geçitleri ve bordro araçları gibi öğeler sunar. Bu planlar yılda 112 dolardan başlıyor ve büyük işletmeler ve ajanslar için yılda 714 dolara kadar çıkıyor.

Fiyat: Çekirdek eklentisi ücretsizdir. Daha gelişmiş planlar yılda 112 dolardan başlıyor.
Yorumlar: 4.4 / 5 yıldız (WordPress.org)
Etkin kurulumlar: 10.000+
PHP sürümü: 5.6 veya üstü

Özellikler

 • Tüm dünyadaki müşterilerden ödeme toplamak için 40’ın üzerinde para birimi desteklenmektedir.
 • Güzel bildirim e-postaları, e-postalarınız için seçebileceğiniz birkaç şablonla hem istemcilere hem de yöneticilere gönderilir.
 • Tam bir şirket profili oluşturursunuz
 • Bir İK Yöneticisi, WP ERP eklentisine, konumları yönetme, çalışanlara sağlanan faydaları işleme ve şirket genelindeki duyuruları paylaşma özelliklerine sahiptir.
 • Müşteri yönetimi, müşteri yaşam döngüsünü ele alma ve kişi grupları oluşturma seçenekleri CRM’de harika çalışıyor.
 • Tüm müşteriler için notlar alabilirsiniz.
 • Etkinlik günlükleri vardır, böylece daha önce ne hakkında konuştuğunuzu görmek için müşterileri tekrar kontrol edebilirsiniz.
 • Müşteri veritabanınızı, özellikler ve anahtar kelimeler yardımıyla filtreleyebilirsiniz.
 • Aracılarınız varsa, eklenti kuruluşunuzdaki belirli kişilere belirli kişiler atamanıza olanak tanır.
 • CRM etkinliği raporu, şirketinizin nasıl büyüdüğünü ve hizmetlerinizin müşterilere yardımcı olup olmadığını görmek için mükemmeldir.
 • Muhasebeci olmayan kişilere araçlar sunan CRM ile inanılmaz bir muhasebe sistemi sağlanmıştır. Bu özelliklerden bazıları bir bilanço, gelir izleme ve raporları içerir.
 • Eklenti havuzu geniştir.

WordPress CRM Eklentisi

WordPress CRM Eklentisi, doğrudan WordPress panonuza çalışan tam özellikli bir CRM sunar. Zapier, WooCommerce ve Faturalandırma uzantıları gibi ücretli eklentilerle genişletme seçeneğiyle sitenize indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Yıllık 99$ karşılığında premium sürüm mevcuttur ve bu da size premium destek ve uzantılar sunar. Her şey ihtiyacınız olan özelliklere bağlıdır, bu nedenle bir şey için ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Standart, çekirdek eklenti ile, veritabanınızda sınırsız sayıda kişi depolayabilirsiniz. Eklenti, projeleri yönetmek, pazarlamanızı izlemek ve çalışanlarınız için bireysel görevler belirlemek için araçlara sahiptir. Ayrıca, kayıtlarınızı istediğiniz zaman dışa veya içe aktarabilmeniz de hoştur.

Belirtildiği gibi, WordPress CRM Eklentisi, aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir eklenti listesine sahiptir. Bazı şirketler çekirdek eklentinin yeterli olduğunu görebilir, ancak uzantıların yardımıyla Dropbox, Slack, Ninja Forms ve diğer birçok eklentiye bağlanabileceğinizi görmek güzel.

Fiyat: Ücretsiz, ödeyebileceğiniz birkaç premium eklenti ile.
Yorumlar: 4.4 / 5 yıldız (WordPress.org)
Etkin kurulumlar: 500+
PHP sürümü: Listelenmedi

Özellikler

 • WordPress CRM Eklentisi, basit bir kişi yönetimi sağlar.
 • Markanız için CRM kayıt sistemini ayarlamanız için özel alanlar mevcuttur.
 • Proje yönetimi gereklilikleri eklentiye eklenir ve aynı şeyi yapan ikincil eklentilere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
 • Bir CRM’den diğerine geçmek istiyorsanız, büyük CSV dosyalarını içe aktarabilir ve dışa aktarabilirsiniz.
 • Raporlama, şirket performansını, yaklaşan son tarihleri ​​ve müşterilere nasıl davrandığınıza ilişkin genel büyük resmi görmek için oldukça kapsamlı.
 • Eklenti, Slack, Gravity Forms ve daha pek çok şeyle bağlantı seçenekleriyle geniş bir premium eklenti koleksiyonuyla bütünleşir.
 • Bu belirli CRM, geliştiricinin sunucusunda barındırılmaz. Bu nedenle, hizmet için bir abonelik ödemenize gerek yoktur ve verileriniz üzerinde tam denetime ve sahipliğe sahip olursunuz.
 • Müşteri Alanı eklentisi, müşterilerinizle faturalar, görevler ve kampanyalar gibi bilgileri paylaşmak için iyi çalışır.
 • Projeler ve görevler için bildirimler gönderilir. Bunlar gösterge tablosunda yapılandırılır.
 • Eklenti geliştirici dostu olup kendi özel raporlarınızı, alanlarınızı ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanır.

WooCommerce CRM

WordPress sitenizden bir şey satmak için WooCommerce kullanıyorsanız, premium WooCommerce CRM (müşteri ilişkileri yöneticisi) eklentisine göz atmak istersiniz.

Bu eklenti, olağan kişi yönetimi bilgileri için bir yere sahip olmanın yanı sıra siparişleri izlemenize, müşteri notları eklemenize, e-posta göndermenize ve hatta WordPress yöneticisinden arama yapmanıza olanak tanır.

Evet, doğru okudunuz. Bir kişiyi alabilir, dosyalarına yeni bir arama görevi ekleyebilir ve aramayı kişi kaydından yapabilirsiniz. Arama verilerinizi analiz etmek istiyorsanız, bir arama zamanlayıcısı da vardır.

Bu eklenti WooCommerce ile entegre olması gerektiği için bağımsız bir çözüm olarak çalışmaz. Şu anda web formları aracılığıyla müşteri bilgilerini veritabanına aktaramazsınız. Ancak, WooCommerce’in ücretsiz olarak indirilebildiğini belirtmek gerekir. Yani, çevrimiçi ürün satıyorsanız, araştırmaya değer olabilir.

WooCommerce’de müşterilerinizi yönetmek için daha da harika eklentiler için, verimli WordPress mağazaları için en iyi WooCommerce CRM seçeneklerindeki diğer kılavuzumuza göz atın

Fiyat: $ 90
Yorumlar: 5 üzerinden 3.88 (CodeCanyon.net)
Etkin kurulumlar: 3.900+
PHP sürümü: Listelenmedi

Özellikler

 • Bu, WordPress sitenizin kontrol panelinde tam bir CRM deneyimi sağlayan premium bir eklentidir. CRM’inize giriş yapmak için başka bir yere gitmenize gerek yoktur ve veritabanı alanlarındaki özelleştirmeler üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.
 • Bu müşterilerin kim olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için konuk müşterileri dahil edebilirsiniz.
 • CRM’inizde bir profil oluşturduğunuzda müşterilerinize otomatik e-postalar gönderilebilir.
 • Her müşteri profilinde, bir kişinin şirketiniz için harcadığı para miktarının kaydedileceği bir alan bulunur. Bu, WooCommerce satışlarına göre otomatik olarak kaydedilir, ancak bazı satışları manuel olarak da ekleyebilirsiniz.
 • Veritabanınızda istediğiniz müşteriyi bulmanıza yardımcı olacak çeşitli arama parametreleri ve filtreler vardır.
 • Veritabanınızın belirli bölümlerini tanımlamak için müşteri grupları oluşturun ve bunlara yalnızca mail gönderin. Bu, filtreleme ve e-posta pazarlama segmentasyonu için de harikadır.
 • Müşteri notları, müşterilerinizin web sitenizde neler yaptığını izlemek ve bu müşterilerle olan etkileşimlerinizi kaydetmek için mükemmeldir.
 • Eklenti, siparişler hakkında önemli bilgileriniz olduğunda müşterilere gönderilebilecek markalı e-postalar içerir. Bu, WooCommerce tarafından oluşturulan otomatik e-postalardan ayrıdır.
 • Diğer programlardan müşteri bilgilerini getirmek için içeri ve dışarı aktarma mümkündür.
 • Satın alınan öğeler, müşteri notları ve e-postalar gibi bilgileri incelemek için müşteri profillerini görüntüleyebilirsiniz. Esasen, bir kullanıcının web sitenizde yaptığı her şey, müşteri hakkında kendi notlarınızı yazabileceğiniz bir alanla birlikte kaydedilir.
 • Müşteri listesinde olası satış durumlarını işaretleme seçenekleri vardır. Durum bölümüne gidip o kişinin bir müşteri, müşteri adayı, takip veya karar verdiğiniz etiketler olup olmadığını işaretlemeniz yeterlidir.
 • Her müşterinin CRM’nize bağlanan kendi hesap profili sayfası vardır. Görmeniz için bazı bilgileri değiştirebilir ve hatta profillerine belge yükleyebilirler.
 • Satış elemanlarına bilgileri günlüğe kaydetme ve satışları hızlı bir şekilde kapatma araçları vermek için hızlı işlemler mevcuttur.
 • Müşteri profillerinde Google Haritalar entegrasyonları vardır, böylece kişinin nereden geldiğini gösteren bir harita görebilir ve yol tarifleri alabilirsiniz.
 • Her müşteriye veya gruba temsilci atayabilirsiniz.
 • Müşteri grupları genellikle manuel olarak oluşturulur, ancak bunları kendi etiketlerinize ve metriklerinize göre dinamik olarak oluşturmak için ek bir seçenek vardır.

UpiCRM

UpiCRM tamamen ücretsiz bir WordPress CRM ve olası satış yönetimi çözümüdür. Bu oldukça yeni bir eklenti, ancak saygın derecelendirmeler ve birkaç bin kurulum ile çok popüler olduğu ortaya çıkıyor.

Birincil işlevsellik, iletişim formları oluşturmayı ve veritabanınıza girmek için olası satışları toplamayı içerir. Bu eklentiden gerçekten keyif almamızın nedenlerinden biri, birden fazla kaynaktan veri toplamayı toplamak için otomatik olarak birkaç web sitesine bağlanmasıdır. Ayrıca, diğer CRM’lere, WordPress eklentilerine ve Google Drive’a bağlantılarla entegrasyon seçeneklerinin rekabette üstün olduğunu fark edeceksiniz.

UpiCRM, Contact Form 7, Gravity Forms ve Ninja Forms gibi mevcut iletişim formu eklentilerinizle uyumludur. UpiCRM, doğrudan WordPress panonuzda tüm potansiyel müşterileriniz için yeni bir tek, merkezi, birleşik veritabanı oluşturmak için mevcut veritabanınızı / form alanlarınızı eşleyen bir içe aktarma işlemine sahiptir. Bazı ek özellikler şunları içerir:

Fiyat: Ücretsiz
Yorumlar: 5 üzerinden 4,6 (WordPress.org)
Etkin kurulumlar: 2.000+
PHP sürümü: Listelenmedi

Özellikler

 • Eklenti, olası satışları ve kaynakları kapatma işlemi boyunca izlemenize yardımcı olur.
 • Potansiyel müşterilerinizi otomatik bir işlemle veya manuel olarak ekibinizin herhangi bir üyesine atayın.
 • Özel UTM parametreleri dahil olmak üzere olası satışlar için trafik kaynaklarını izleme olanağınız vardır
 • Eklentinin güzel panoları ve KPI’ları vardır, bu nedenle daha az rapor gerekir.
 • Tüm kişilerinizi tek bir yerden merkezi olarak yönetebilirsiniz. Denetimler WordPress kontrol panelinizde sağlanır, böylece sitenizdeki tasarımı ayarlayabilir, bir blog gönderisi yazabilir, ardından hangi ipuçlarıyla çalışmanız gerektiğini tek bir yerde görebilirsiniz.
 • Eklenti, uzun bir harici yazılım ve program listesiyle bütünleşir ve CRM’deki eksik bir özelliği bulursanız daha kolay hale getirir. Örneğin, UpiCRM’yi diğer CRM, Google Drive ve web hizmetleriyle bağlayabilirsiniz.
 • Diğer CRM’lerden veya veritabanlarından listeleri içe aktarabilirsiniz.
 • Müşteri yaşam döngünüz WordPress panonuzdan istediğiniz zaman erişebilmeniz için belgelenmiştir.
 • Raporlar ve analizler herkesin anlayabilmesi için yeterince temizdir, ancak bazı yarışmalara kıyasla oldukça güçlüdür.
 • Bu eklenti karmaşık elektronik tablolara ve manuel raporlara olan ihtiyacı azaltır.
 • Kullanıcı rollerini ayarlamak için özellikler ve veritabanlarınıza erişim için bir hiyerarşi vardır. Birden çok katmana sahip çok kullanıcılı bir kuruluş oluşturun.
 • En önemli trafik kaynaklarınızın nereden geldiğini izlemek için özel bir URL etiketleme özelliği vardır.
 • URL’lerinizi daha fazla izlemek ve kısaltmak için bir URL oluşturucu dahil edilmiştir.
 • Mobil arayüz temiz ve özelleştirilebilir, böylece mobil cihazlara iletişim formları ve olası satış yakalama modülleri dahil edebilirsiniz.
 • Potansiyel müşteriler yakalandığında yöneticilere otomatik bildirimler gönderilir. Ayrıca, müşterilere bildirim göndermek için bazı araçlarınız da vardır.