WordPress Antispam Eklentileri

Bir WordPress siteniz varsa, kullanıcılarınıza yorum yapma, bilgi almak için kaydolma, size bir e-posta gönderme veya başka bir şey yapma seçeneği sunma şansınız yüksektir. İnsanların sizinle iletişim kurması harika, ancak bu aynı zamanda spame de kapı açar.

Ne yazık ki spam, WordPress CMS çok popüler olduğu için, sitenizi hacklemek veya hasara yol açmak isteyen daha fazla sayıda sorunluyu çekiyor. Neyse ki, yardıma gelebilecek ve sitenizi spam gönderenlere karşı koruyabilecek, yalnızca bağlantı kurmak istediğiniz gerçek kullanıcıların geçmesini sağlayan eklentiler var.

İstenmeyen yazılara karşı savaşmanıza yardımcı olabilecek en yüksek puan alan eklentilere bakacağız. Her eklentinin belirli özellikleri vardır ve hepsi farklıdır. Tam korumalı bir spam koruma stratejisinin parçası olarak yalnızca birini kullanmak veya bunları birleştirmek isteyebilirsiniz.

Akismet

Akismet, blogunuzdaki yorumları filtreler ve şüpheli görünenleri spam olarak işaretler. Görüldüklerinde, yorumlar WordPress yöneticisinin yorumlar sayfasının spam bölümüne gönderilecektir.

Akismet’i kullanmak için bir Akismet.com API anahtarı almanız gerekir. Anahtarlar kişisel bloglar için ücretsizdir ve işletmeler ve ticari WordPress siteleri için ücretli abonelikler mevcuttur. Yani ne tür bir işlem kurduğunuza bağlı olarak buna göre seçim yapabilirsiniz.

5 milyondan fazla etkin kurulumla, spam’a karşı en popüler mücadeledir.

Defender

Ücretsiz Defender eklentisi, spam yapanlara hızlı bir şekilde saldırabilir. Güçlü güvenlik duvarı sayesinde, onun savunmasıyla sitenize ulaşmadan önce bilgisayar korsanlarını veya botları engelleyebilirsiniz.

IP yasaklama, IP kilitlemeleri, 404 algılama, kötü davranan IP’leri otomatik olarak tanımlama yeteneği ve çok daha fazlası var. Bu nedenle, web sitenize ulaşma şansı bile bulamadan spam ve hiç yararı olmayan kişileri ortadan kaldırabilirsiniz.

Sağlam bir 5 yıldızlı inceleme ve 30.000’den fazla aktif kullanıcı arasında popüler olan, spam gönderenleri yollarında durdurmak için yanınızda Defender’ın olmasını isteyeceksiniz.

WordPress Zero Spam

WordPress Zero Spam eklentisi, ziyaretçilerin CAPTCHA ile gerçek kullanıcılar olduklarını kanıtlamalarına güvenmek yerine, spam botların çemberden atlamasını sağlar, böylece kullanıcılarınız daha iyi bir kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarabilir. Sonuçta kabul edelim, CAPTCHA karmaşık olabilir.

Yapay zekayı, spam gönderenleri tespit etmek ve engellemek için etkili spam algılama teknikleri ve dünyanın dört bir yanından bilinen kötü amaçlı IP’lerin veritabanıyla birlikte kullanır.

Ayrıca Contact Form 7, BuddyPress, WPForms ve daha fazlası gibi popüler 3. parti uygulamalarla entegre olabilir. Artı, kullanımı tamamen ücretsizdir.

NoSpamNX eklentisi

NoSpamNX, yalnızca botların görebileceği bir alan oluşturarak yorum spam’ini engeller. Daha sonra, botlar bir kez doldurduktan sonra yorum yayınlanmaz, engellenebilir veya tamamen spam kuyruğuna taşınabilir.

NoSpamNX, sizi otomatik botlara karşı korumak için CAPTCHA’ya veya hesaplamalara güvenmek yerine, yorum formunuza insan kullanıcılar tarafından görülemeyen ek form alanlarını otomatik olarak ekler.

Bir spambot bu alanları körü körüne doldurduğunda yorum kaydedilmez. Ardından, spam’leri engellemeye veya spam olarak işaretlemeye karar verebilirsiniz.

Stop Spammers

Daha az eklenti kullanabilmeniz için birçok spam biçimini engelleyen kullanışlı bir eklenti Stop Spammers’dır. Bu eklenti, oturum açma girişimlerinizi izlerken yorum ve kayıt spam’lerini, spam e-postaları ve spam’leri engellemeye yardımcı olur.

Ayrıca maksimum kişiselleştirme için 50’den fazla yapılandırma seçeneği sunar.

Stop Spammers, ayarlanacak çok şey olmadan yüklendikten hemen sonra çalışır. Ancak, daha fazla seçenek isterseniz, bir Premium seçeneği vardır.

FV Antispam

FV Antispam, herhangi bir spambot yorumunu doğrudan çöp kutusuna taşıyan güçlü ve basit bir eklentidir. Akismet insan spamiyle savaşırken bot spam’iyle mücadele ederek Akismet ile çalışır.

Kısmen düşük CPU yükü nedeniyle harika bir çözüm. Diğer birçok etkili antispam eklentisinin aksine, barındırma işleminizi zorlamaz veya sunucunuzu yavaşlatmaz.

CleanTalk Spam Protection

CleanTalk, evrensel bir antispam eklentisidir. Sitenizdeki formlardaki tüm botları engeller. Buna, sitenizdeki diğer formlar (ör. Rezervasyonlar, alışveriş sepetleri, araçlar vb.) aracılığıyla gelen spam ile birlikte yorum ve kayıt spam’ı da dahildir.

Yapmayacağı tek şey, manuel spam’ı engellemektir; ancak, çoğu spam’in botlarla oluşturulduğunu düşünürsek, spam’de hoş bir azalma göreceksiniz. Ayrıca bu eklenti, sitenizi önceden var olan spam için tarar.

Sitenizin DDoS ve XML-RPC saldırılarına karşı korunmasına yardımcı olan bir güvenlik duvarı da içerir.

Antispam Bee

Antispam Bee, spam yorumları ve geri izlemeleri etkili bir şekilde engelleyerek, CAPTCHA olmadan ve kişisel bilgileri üçüncü taraf hizmetlerine dağıtmadan istenmeyen postalara zarar verir.

Bu ücretsiz eklenti ayrıca spam’in silinmesini planlayacak ve engellenen ve silinen spam hakkındaki istatistikleri görüntüleyecektir.

500.000’den fazla aktif kullanıcı ve sağlam bir 5 yıldız derecelendirmesi ile spam ile mücadele için en popüler seçeneklerden biridir.

Titan Anti-Spam & Security

Titan Anti-Spam & Security eklentisi, spam’ı önlemek için epeyce harika özelliğe sahiptir; güvenlik duvarı, antispam, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, site erişilebilirlik denetimi ve güvenlik ve tehdit denetimleri içerir.

CAPTCHA kullanmaz ve istenmeyen yazılara karşı güvenilirlik ve doğruluk sağlayan bir algoritma içerir. Çok iyi güncellenir ve her zaman CMS’nin yeni sürümlerini karşılar.

Spam Destroyer

Spam Destroyer, varsayılan WordPress yorum formunuza gönderilen botlardan gelen otomatik spam’ı durdurur. Mümkün olduğunca zahmetsiz hale getiriyorlar, çünkü bir kez kurduğunuzda kullanıma hazırdır. Herhangi bir ayar veya yapılandırma gerektirmeyen bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

Ücretsiz, basit ve kullanımı kolay bir eklenti için Spam Destroyer harika bir seçenektir.

WPBruiser

WPBruiser, herhangi bir captcha görüntüsü olmadan spam botları tanımlayan algoritmalara dayanan bir güvenlik ve antispam eklentisidir.

Spambot kayıtlarını, spam yorumları ve kaba kuvvet saldırılarını halleder. Harika olan şey, botların spam bırakmasını ilk etapta durdurarak, istenmeyen yazıları manuel olarak silme ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Ayrıca Jetpack, Epoch, Postmatic ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda eklentiyle entegre olur.

Analytics Spam Blocker

Analytics Spam Blocker, spam botların sitenize ulaşmasını durdurduğu ve trafiğin Google Analytics verilerinizde hesaba katılmadığı, sözü edilen önceki eklentilerimizden biraz farklı çalışır. Bu, yalnızca analizlerinize yansıtılan gerçek trafiği görmeniz gerektiği anlamına gelir.

Güzel bir özellik de, yönlendirme spam alanlarını Analytics Spam Engelleyici raporlama aracıyla kolayca bildirebilmenizdir.

Bad Behavior

Bad Behavior eklentisi, spambotlardan gelen tüm trafiği engeller, böylece sitenize erişemezler. Bu nedenle, spam gönderenlerin spam bırakma noktasına bile gelememeleri için bir bekçi görevi görür.

Bad Behavior, etkinliklerini ve verimliliklerini artırmak için mevcut spam engelleme hizmetleriyle birlikte çalışmak üzere ayarlanmıştır. Bu nedenle, birkaç spam engelleme eklentisini etkinleştirmeyi seçerseniz, bu dahil edilmesi mükemmel bir eklenti olabilir.

Cerber Security

Cerber Security, Antispam ve Kötü Amaçlı Yazılım Taraması, sitenizi spam, hacker saldırıları, truva atları ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.

IP adresi veya alt ağ, özel oturum açma URL’leri, Cerber anti-spam motoru vb. İle oturum açarken oturum açma girişimlerini sınırlama gibi özelliklere sahiptir.

Bu eklentinin sağladığı tüm özellikler kontrol edilmeye değer. 5 yıldızlı derecelendirme ve 100.000’den fazla indirme ile popüler bir seçimdir.

Stop WP Comment Spam

Adından da anlaşılacağı gibi, Stop WP Comment Spam eklentisi, yorum spam’ını otomatik olarak tespit ederek spam ile mücadeleye yardımcı olur. Tüm bunları sinir bozucu sorular, testler veya CAPTCHA kullanmadan yapar.

Çalışması için yapmanız gereken tek şey onu kurmaktır. Bu eklenti ücretsiz bir deneme sunar ve ardından iletişim formlarınızı koruma, sahte kullanıcı kaydını durdurma, raporları çalıştırma ve daha fazlası gibi özelliklere sahip olan Pro sürümüne yükseltme seçeneği vardır.