WordPress 17 Yaşına Girdi

On yedi. Tatlı 16 ve 18 ile birlikte gelen yetişkinlik arasında neredeyse kaybolan bir yıl. Birçoğu için 17, yetişkinliğe ulaşmış gibi hissettikleri, ancak hala öğrenmeleri gereken bazı zor dersleri olan, asi bir yaştır.

WordPress’in bu son yılı da aynı şeyi hissetti. Topluluğumuz bazı yamalar üzerinde çalıştı ve hala çalışıyor. Hala öğreniyoruz. Hala büyüyoruz. Daha iyi ya da kötü için, daha iyi bir web oluşturmak için hala bir araya geliyoruz.

Bir sonraki doğum gününde, çok farklı bir WordPress görmeyi beklemeliyiz. Basit bir blog platformundan neredeyse tam bir site oluşturucuya dönüşecek. Kullanıcılar ve geliştiriciler gelişmekte olan bir platformla tanıştıkça topluluk muhtemelen birkaç kez tökezleyecektir.

Şu anda, WordPress ilk 10 milyon web sitesinin %36,7’sinde aktif. Matt Mullenweg ve Mike Little’ın 2003 yılında başladığı B2 / cafelog’un temel çatalı olarak mütevazi başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Milyonlara çevrimiçi yayın getirdi ve 1000’ler için kariyer imkanı sağladı.

WordPress’in ilk resmi sürümü 27 Mayıs 2003’te yayınlandı. Platform, blogroll’ları oluşturmak için bir bağlantı yöneticisi, gelişmiş otomatik satır sonları, manuel alıntılar, XHTML 1.1, yeni varsayılan şablonlar içeren texturize (tırnaklarınızı kıvırması çok iyi) içeriyordu. ve yeni bir yönetici arayüzü. Söylemeye gerek yok, yazılım ilk çıkışından bu yana değişti – blogroll’ları tekrar serinletebilir miyiz?

Site Footer