WooCommerce Blok Tabanlı Sayfaları Test Ediyor

Eklentinin mevcut kısa kodlarını bloklara dönüştürme girişiminin bir parçası olarak, WooCommerce çekirdek geliştiricileri yeni bir blok tabanlı sepet ve ödeme deneyimini test ediyor. Bu büyük mimari değişiklik, mağazaların dönüşüm oranlarını iyileştirmek için de yeniden tasarlandı.

Blokların ilk önizleme sürümü, dün yayınlanan WooCommerce Blocks özellik eklentisi 2.6.0 kullanılarak test edilebilir. WooCommerce tasarımcısı Gary Murray, mağaza sahiplerinin artık sepetin canlı önizlemesini değiştirebileceği düzenleyicinin içindeki yeni tasarımın ekran görüntülerini paylaştı.

Şimdilik, sepetin blok ayarları, bir adres girilene kadar gönderim hesap makinesini gizleme / gösterme ve gönderim maliyetlerini gizleme seçeneğini içeriyor. Boş alan, kullanıcıların boş sepet simgesinin boyutunu veya özel bir resimle değiştirme, “alışverişe devam etme” metnini düzenleme ve daha fazla blok ekleme gibi işlemleri yapmalarına olanak tanıyor .Mağaza sahipleri ayrıca, ödeme ayarlarının tamamını düzenleyicide önizleyebilir ve ayar değişikliklerinin ödeme işlemini nasıl etkilediğini hemen görebilmelerini sağlamakta.

Yeni blokların en büyük avantajlarından biri, mağaza sahiplerine anında daha fazla özelleştirme seçeneği sunmasıdır. Bu, alışveriş sepeti ve ödeme sayfaları için belirli tema şablonlarını özelleştirme zorunluluğundan çok daha kullanıcı dostudur.

Site Footer