WooCommerce 4.4 Yayınlandı

Automattic, popüler WooCommerce eklentisinin 4.4 sürümünü yayınlandı. Yeni sürüm, eklentinin blokları ve yöneticideki kupon yönetimi ile ilgili en büyük değişiklikleri içeren küçük bir güncellemedir.

WooCommerce ekibi, eklentinin bloklarına birkaç güncelleme getirdi. Kullanıcıya dönük en büyük değişiklik, blokların artık tam boyutlu görüntüyü yüklemek yerine WooCommerce küçük resim boyutunu kullanacak olmasıdır. Bu değişiklik, resimlerin, kullanıcıların özelleştiricideki WooCommerce> Ürün Resimleri bölümünden ayarlayabilecekleri ürün resmi boyutu ayarlarına uyacağı anlamına gelir. Bu değişiklik, blokları kullanan siteleri daha performanslı hale getirecektir.

Blok düzenleyici bu güncellemeyle biraz daha hızlı olacaktır. Ekip, düzenleme sonrası ekranından gerekli olmayan ön uç komut dosyalarını kaldırdı.

WooCommerce ayrıca dün amiral gemisi teması Storefront’u da güncelledi. Sürüm notlarında, güncellemenin WooCommerce 4.4’teki değişikliklere karşılık geldiğini önerecek hiçbir şey yoktur, ancak kullanıcıların ne olursa olsun güncel kalmaları iyi bir fikirdir.

Kupon Yönetimi, Pazarlama Merkezine Taşındı

WooCommerce 4.1’de ekip, WordPress yöneticisine yeni bir Pazarlama bölümü ekledi. Başlangıçta piyasaya sürüldüğünde, bazı kullanıcılar WooCommerce’in uzantılarını yükseltme amaçlarından biraz daha fazlası için üst düzey bir menü öğesi eklediğini hissettiler. Tek yönetici ekranı ayrıca WooCommerce bilgi tabanına desteklenen bağlantılar da sundu. Pazarlama merkezinin piyasaya sürülmesiyle ilgili birçok yorum, ekibin, en azından WooCommerce web sitesine geri dönen bağlantılardan ve satışlardan daha fazlasını sunana kadar, onu üst düzey bir menü öğesi yapmayı yeniden düşünmesini istedi.

WordPress yöneticisinde merkezi bir pazarlama konumuna sahip olmak, e-ticaret siteleri için mantıklıdır. Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak, sürecin yalnızca bir parçasıdır. Başarılı mağazaların bir pazarlama odağına sahip olması gerekir ve WooCommerce, daha fazla mağaza sahibinin başarılı olmasına yardımcı olacak bir deneyim yaratmaya çalışıyor.

Küçük bir değişiklik olsa da, kupon ekranını pazarlama merkezine taşımak mantıklı. Kupon kullanan son kullanıcılar için bu, pazarlama planlarının büyük ölçüde bir parçası olmalıdır.

WooCommerce 4.4, standart WooCommerce menüsünün altında hala eski kupon ekranına sahiptir. Ancak, eski bağlantıya tıklamak, kullanıcıları yeni konuma taşıyan bir yönetici bildirimi oluşturur. Bildirim, eski yönetici menü öğesini kaldırmak için bir düğme sağlar.