WooCommerce 3.7 Yayınlandı

WooCommerce 3.7, dört aylık geliştirme sürecinden sonra bugün yayınlandı. Bu küçük sürüm, önceki sürümlerle geriye dönük olarak uyumludur. 1.290’dan fazla güncelleme içermesine rağmen, WooCommerce ekibi platformun istikrarını artırma amaçlı daha sık sürümler sunmaya çalıştığı için 3.7 önceki sürümlerden daha küçüktür.

WooCommerce 3.7, aşağıdaki yeni bloklar ve mevcut bloklardaki geliştirmeler dahil olmak üzere WooCommerce Blocks özellik eklenti sürüm 2.3’teki güncellemeleri bir araya getiriyor:

  • Sunulan Ürün bloğunda yeni bir odak noktası seçicisi
  • Yeni bir Ürün Kategorileri Listesi bloğu
  • Yeni bir Öne Çıkan Kategori bloğu
  • Etikete Göre Yeni Ürünler bloğu
  • Sunulan Ürün artık, önceden belirlenmiş bir varyasyonla ürün sayfasına bağlanan, varyasyonlu bir ürünün sunulmasını sağlıyor.

Mağaza sahiplerinin kategoriyi seçmek ve içeriğin anında önizlemesini görmesini sağlamak için doğrudan editörün içinde kalmasını sağlayan öne çıkan kategori bloğuna bir örnek.

WooCommerce geliştiricileri, mağaza sahipleri için daha fazla blok özelliği yaratmaya çalışıyor. WooCommerce Blocks eklentisinin gelecekteki sürümleri, ürün filtreleme ve ürün incelemelerini görüntülemek için yeni bloklar içerecek. Bunlar çekirdeğe eklenmeden önce WooCommerce Blocks eklentisi ile test edilecektir.

WooCommerce 3.7 WordPress 4.9+ ve PHP 5.6+ Gerektirmekte

Bu sürüm, gerekli olan minimum WordPress versiyonunu 4.9’a ve gereken minimum PHP versiyonunu 5.6’ya çıkarıyor. Artan minimum sürümler, WooCommerce geliştiricilerinin eklentinin gelecekteki sürümlerine yeni ve daha performanslı kodlar eklemelerine olanak sağlayacak.

Kullanıcılar, WooCommerce bloklarının editörde nasıl göründüğü konusunda bazı görsel değişiklikler fark edebilir. Bloklar WooCommerce markasını daha iyi yansıtacak şekilde güncellendi. Bu daha yaygın hale geliyor, çünkü birden fazla blok içeren eklentiler, blok yerleştiricideki kendi markalı alanlarını yaratıyor.