WooCommerce 3.6 Eklenti Önerileri Getirecek

WooCommerce sürüm 3.6’da projenin tarihindeki en popüler olmayan değişikliklerden birini yaparak, Pazaryeri Önerilerini sunacak. Güncelleme, ürünün yönetim panelinde boş bir durumda veya ürün listelemesi ekranına bağlı olarak değişen reklamlar göstermeyi hedeflemektedir.

WooCommerce Başkanı Todd Wilkens, “Bir müşteriye fayda sağlayabilecek resmi uzantıların bağlamsal olarak paylaşılması” diyerek durumu savundu ve “Bu şu anda resmi WooCommerce pazarındaki tüm uzantıları içeriyor; bu pazardaki eklentiler Automattic veya güvenilir 3. parti geliştiriciler tarafından yazılmış olsada, yeni eklentilere her zaman açıktır” dedi.

Eklentileri yükleyebilen ve etkinleştirebilen kullanıcılar için öneriler varsayılan olarak açıktır. Bu eklentiler kapatılabilecek, ancak gösterilme sıklığı WooCommerce’in önerdiği uygulamanın en sıkıntılı yönlerinden biridir:

  • Ürünler ekranında 1 adet, ürünlerin içinde 5 adet.
  • Her öneri reddedilebilir, ancak tüm önerileri reddetme seçeneği sunulmayacak.
  • Bir seferde yalnızca 1 öneri gösterilecek, müşteri bunu reddederse 24 saat boyunca bir daha görmeyecekler.
  • Öneriler beş defadan fazla reddedilirse bir ay boyunca bu konumda başka öneri gösterilmeyecek.

WooCommerce, önerileri kapatmak için bir filtre sağlıyor ve bu yakında bir eklenti olarak sunulacak. Filtre direkt olarak teknik olmayan mağaza sahiplerinin uygulaması kolay bir şey değil.

add_filter( ‘woocommerce_allow_marketplace_suggestions’, ‘__return_false’ );