Top Fifty WP

Pootlepress’in arkasındaki ekip, günlük olarak en çok indirilen 50 WordPress eklentisini görüntüleyen yeni bir web sitesi başlattı.

Bir önceki günün indirme istatistiklerini dizinde barındırılan eklentilerden almak için WordPress.org Eklenti API’sini kullanıyor. Site aynı zamanda ortalama notu sağ sütunda yüzde olarak gösteriyor.

Tahmin edilebileceği gibi, bir milyondan fazla aktif kurulumun yapıldığı en popüler eklentiler ilk 50 noktada hakimdir. Bu günlük indirme istatistiklerinin potansiyel büyümelerinin bir göstergesi olabileceği gibi 500.000 veya daha az kurulumla karışımda birkaç şaşırtıcı eklenti var: Ocean Extra, WPS Hide Login, AMP, File Manager ve WP Statistics. İlk 50’de değişiklik olabileceğinden, zaman içinde izlenmesi gereken bir şeydir.

Ayrıca, WordPress ile çalışırken sıkça kullanılan, ancak her zaman kurulum için gerekli olmayan yardımcı programları sağlayan ilk 50’den birkaç eklentiyi görmek de ilginçtir. Kullanıcılar WordPress Importer, Health, All In One WP Migration ve Coming Soon Page gibi eklentiler yüklüyor ve ardından sitelerinde etkin kalıyor gibi görünüyor.