Temalar Admin Bildirimlerini Kaldırıyor

Geçen ay WordPress Tema İnceleme Ekibi, tüm temaların admin_notices API’sini kullanmasını ve temel tasarım modelini izlemesini gerektiren rahatsız edici yönetici bildirimlerini engellemek için harekete geçti.

Bu kuralın yürürlüğe girmesinden önce, pek çok tema genellikle aktivasyon sonrası büyük ve markalı bir bildirim gösteriyordu. Bazen bunlar, daha fazla eklenti veya başlamak için talimatlar ile geliyordu.

Tema İnceleme Ekibi, zaten bu kılavuza aykırı olduğu bilinen yazarların bildirimlerini mümkün olan en kısa sürede değiştirmelerini veya temanın askıya alınmasını istemeye başladı.

Daha önce bir harekete geçirme ifadesiyle tam sayfa markalı bir açılış ekranına sahip olan Pixelgrade’nin Noto teması, yönetici bildirimleri için belirlenen alanda görünen daha küçük bir bildirimle güncellendi. Futurio ayrıca kurulum sonrası talimatlarıda ölçeklendirdi ve şimdi “Başlarken” düğmesiyle basit, uyumlu bir mesaj görüntülüyor.

Tema yazarları, dikkatlerini markalaştırmanın yaratıcı yollarını bulmaya devam ediyorlar, ancak şimdi çok daha az rahatsız edici ve beklenen alana sınırlı kaldılar. Yine de başlamak için gerekli bilgiyi, ekranın yarısını alarak yöneticiyi karıştırmadan iletebiliyorlar.