Sunlit iOS 3.0 Yayınlandı

Sunlit 3.0 bu hafta yayınlandı ve artık App Store’da mevcut. Ücretsiz fotoğraf blog uygulaması, Micro.blog indie mikroblog platformuna eşlik eden bir uygulamadır.

Sunlit’in Instagram ile bazı benzerlikleri var ancak reklam ve algoritma içermemekte. Kullanıcılar birbirlerini takip edebilir, gönderilere yorum yapabilir ve zaman çizelgesi fotoğrafları kronolojik sırayla görüntülenir.

Sunlit, Micro.blog’un altyapısını sosyal açıdan kullanıyor (yanıtlar ve bahsedenler). Zaman çizelgesini görüntülemek veya gönderilere cevap vermek için kullanıcıların bir Micro.blog hesabında (ücretli veya ücretsiz) oturum açması gerekir. Mevcut sürümde, kullanıcıların önce kaydolmak için web’deki Micro.blog’a gitmeleri gerekiyor, ancak Reece ekibinin bunu gelecekte daha sorunsuz hale getirmeyi amaçladığını, böylece kullanıcıların Sunlit’teki tüm özellikleri hemen kullanmaya başlayabileceğini söyledi.

Sunlit ayrıca Tumblr fotoğraf bloglarını takip etme desteğine de sahiptir. Uygulamanın Keşfet sekmesinde, kullanıcılar “kullanıcıadı.tumblr.com” gibi bir Tumblr alt alan adı girebilir ve ardından kullanıcı Sunlit’te olmasa bile blogu izleyebilir.

Sunlit 3.0, yeni bir Discover arayüzü ve daha hızlı, daha esnek bir gönderme ekranı ile yeniden tasarlandı. Kullanıcılar, gönderinin HTML düzeninin yanı sıra kullanıcıların bloguna yüklenen metin ve fotoğraflarla hızlı bir fotoğraf veya hatta tam bir blog yayını yayınlayabilir. Bu sürüm ayrıca kullanıcı arama ve konuşmalara yanıt verirken bahsetme desteği içerir.

Micro.blog şu anda uygulamanın geliştirilmesini destekliyor ve Reese, Sunlit’e herhangi bir ticari yükseltme eklemeyi planlamadığını söyledi. Sunlit’in bir Android uygulaması yok, ancak ekipler gelecekte Android’i desteklemek istiyor.