Storefront 5.2 Yeni Bir Anasayfa ile Geliyor

WooCommerce’in ücretsiz amiral gemisi teması olan Storefront, ana sayfanın kurulmasını ve özelleştirilmesini kolaylaştıran güncellemeleri içeren 2.5.0 sürümünü yayınladı.

2017 yılında, WooCommerce 2.2, kullanıcıların ana sayfa şablonunu, menüleri, widget’ları ayarlamalarına ve bazı demo ürünleri eklemelerine yardımcı olmak için başlangıç içeriğini tanıttı. Bu içerik, eklentinin 3.6 sürümünde yayınlanan WooCommerce bloklarını içerecek şekilde güncellendi. Ayrıca, kullanıcıların blok içine başlık, paragraf ve düğme yerleştirmelerini sağlayan yeni bir blok desteği bulunmakta.

Bu değişiklikler temelde tüm esnekliğe sahip, düzenlenebilir bir ana sayfa oluşturmaya ve böylece kullanıcılara önceki özel ana sayfa şablon yaklaşımından daha fazla kontrole sahip olmasını sağlar. Eski anasayfa (template-homepage.php) şimdi emekli oldu.

Storefront 200.000’den fazla mağazada aktif. Bu sitelerin birçoğu zaten kendi ana sayfalarını ayarlanmış, ancak yeni blok tabanlı ana sayfa, özel kod yada eklenti kullanmak zorunda kalmadan yeni bir mağaza kurmayı veya mevcut ana sayfa tasarımlarında değişiklik yapmayı kolaylaştırıyor.

Sürüm 2.5 küçük bir sürümdür, ancak bazı kullanıcılar “tam genişlikte” şablonun nasıl görüntülendiğiyle ilgili birkaç tutarsızlık olduğunu bildirdiği için güncelleme yapmadan önce yine de test yapılması gerekebilir.