Mario Peshev WP-CRM Eklentisini Satın Aldı

WordPress ajansı DevriX’in CEO’su Mario Peshev, bu hafta WP-CRM System eklentisini edindiğini resmen açıkladı.

Resmi olarak, şirketi Premium WP Support projenin dizginlerini alıyor. Eklentinin yaratıcısı ve önceki sahibi Scott DeLuzio, haberleri geçen ay blogunda yayınladı. DeLuzio, piyasada bulunan çözümlerden memnuniyetsizlik ve üçüncü taraf hizmetlerde barındırılan veriler üzerinde hiçbir kontrole sahip olamamanın ardından 2015 yılında eklentiyi kurdu. Eklentiyi kendi markası Amplify Plugins aracılığıyla kullanıma sundu. O zamandan beri, şirketi, WordPress alanındaki e-ticaret için eklentilere odaklandı. Bu nedenle CRM projesini satmaya karar verdi.

Peshev, kariyerine kurumsal düzeyde geliştirme yapan bir mühendis olarak başladı. WordPress geliştirmeye geçmeden çok önce onlarla çalıştıktan sonra CRM’lere zaten aşina olduğunu söyledi. DevriX’in odak noktasını küçük ve orta ölçekli işletmelere ve WordPress’i bir uygulama çerçevesi olarak kullanan büyüyen işletmelere doğru şekillendirdi.

Kısa vadede Peshev, kalite güvence ekibinin performans fırsatları için kapsamlı testler yapacağını söyledi. Ayrıca, eklentinin diğer popüler iş eklentileriyle nasıl bütünleşebileceğini test ediyor. Ancak asıl amaç, bazı kullanılabilirlik iyileştirmelerini öne çıkarmaktır.