Liquid Web, Events Calendar Eklentisini Satın Aldı

Liquid Web bugün iThemes blogu aracılığıyla Modern Tribe’dan The Events Calendar eklentisini satın aldığını duyurdu. Satın alma, onlara eklentinin, etkinlikle ilgili eklenti paketinin ve her şeyin arkasındaki ekibe sahip olmasını sağlıyor.

iThemes COO’su Matt Danner, “Events Calendar dahil olmak üzere ilgili tüm eklentileri aldık,” dedi. “Events Calendar çatısı altında bir ekip olarak tanımlanıyorlar, bu nedenle ekibi bu şekilde konumlandırmaya devam ettik.”

Satın almanın bir parçası olarak, Events Calendar eklenti ekibinden 50’den fazla çalışan artık Liquid Web ailesinin bir parçası olarak eklenti ve ilgili ürünler üzerinde çalışmaya devam edecekler. Zach Tirrell, Events Calendar blogunda dümende kalacağını ve takım yapısının değişmediğini duyurdu.

Modern Tribe’ın kalan 74 çalışanı, Microsoft ve Harvard Üniversitesi gibi müşteriler de dahil olmak üzere ajansın diğer projeleri üzerinde çalışmaya devam edecek. Modern Tribe’ın Kreatif Direktörü Reid Peifer, duyuru gönderisinde gelecekteki potansiyel projelerle dalga geçti.

WordPress.org’daki Events Calendar eklentisi şu anda 800.000’den fazla aktif yüklemeye sahiptir ve ortalama 5 üzerinden 4.4 puan almaktadır. Modern Tribe, eklentiyi 2011’de başlattı ve son on yılda daha geniş bir ürün grubu ve onun etrafında müşteri tabanı oluşturmaya devam etti.