Kötü Amaçlı Kodları Algılamak için WordPress Eklentileri

WordPress, blog ya da bir e-ticaret mağazası kurmak gibi başka amaçlar için insanlar tarafından kullanılan en popüler içerik yönetim sistemlerinden (CMS) biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz eklentileri ve temalar vardır. Bazıları ücretsiz, diğerleri değil. Genellikle, bu temalardan birkaçı, kendi kazançları için onlarla oynayan insanlar tarafından yüklenir.

Eklentiler yada temalar sitenizi kolayca bozacak kötü amaçlı kodlarla doldurulmuş olabilirler. Bazen sitelerine backlinkler de bu temalara eklenir ve normal bir kullanıcının bunlarla nasıl baş edeceği konusunda hiçbir fikri yoktur. Bu yayında, bir WordPress teması veya web sitesinde kötü amaçlı kodlarla baş etmek için etkili araçları topladık.

1. Theme Authenticity Checker (TAC)

Theme Authenticity Checker (TAC), yüklü her WordPress temasının kaynak dosyasını gizli altbilgi bağlantıları ve Base64 kodları gibi kötü amaçlı kodlar için tarayan bir WordPress eklentisidir.

Bir kez algılandığında, belirli bir temanın yolunu, satır numarasını ve güvenilmeyen kodun küçük bir parçasını gösterir, bu da bir WordPress yöneticisinin belirli bir şüpheli kod parçasını doğrudan analiz etmesini kolaylaştırır.

2. Exploit Scanner

Exploit Scanner, web sitenizdeki dosyalarla veritabanını tarar ve şüpheli bir şey olup olmadığını tespit edebilir.

Exploit Scanner kullanırken, sitenizi bir hacker saldırısına karşı koruyamayacağını ve şüpheli dosyaları WordPress web sitenizden kaldırmayacağını unutmayın. Bilgisayar korsanı tarafından yüklenen şüpheli dosyaları tespit etmeye yardımcı olmak için oradadır, kaldırılmasını istiyorsanız, el ile yapmanız gerekir.

3. Sucuri Security

Sucuri, iyi bilinen bir güvenlik ve kötü amaçlı yazılım tarama WordPress eklentisidir. Sucuri tarafından sunulan ana özellikler, WordPress web sitesine yüklenen dosyaları izlemek, kara liste izleme, güvenlik bildirimleri ve çok daha fazlasıdır.

Ücretsiz Sucuri SiteCheck Scanner ile uzaktan kötü amaçlı yazılım taraması yapan bir siteleri bile vardır. Eklenti, web sitenizi daha da güvenli hale getirmek için satın alınabilen ve etkinleştirilebilen güçlü bir web sitesi güvenlik duvarı seçeneği de sunar.

4. Anti-Malware

Anti-Malware, WordPress web sitenizde bulunabilecek virüsleri, tehditleri ve diğer zararlı şeyleri taramak ve kaldırmak için kullanılabilen bir WordPress eklentisidir.

Önemli özelliklerinden bazıları; özelleştirilmiş tarama, tam tarama, hızlı tarama, bilinen tehditlerin otomatik olarak diğerleri arasında silinmesidir. Eklentiyi gotmls adresinden ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz.

5. WP Antivirus Site Protection

WP Antivirus Site Protection, WordPress web sitenize yüklenen tüm diğer dosyaların yanı sıra WordPress temalarını taramak için bir güvenlik eklentisidir.

WP Antivirus Site Protection’ın ana özellikleri, web sitenize yüklenen her dosyanın taranmasını, virüs veritabanlarını düzenli olarak güncellemesini, kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasını, e-posta yoluyla daha fazla uyarı ve bildirim göndermeyi içerir. Daha sıkı güvenlik istiyorsanız, ödeyebileceğiniz bazı özellikler de vardır.

6. Quttera Web Malware Scanner

Quttera Web Malware Scanner, kötü amaçlı kod enjeksiyonuna, virüslere, solucanlara, kötü amaçlı yazılımlara, truva atlarına karşı koruma için bir web sitesini taramaya yardımcı olur.

Bilinmeyen kötü amaçlı yazılımlara karşı tarama ve algılama, kara listeye alma durumu, yapay zekaya sahip bir tarama motoru, dış bağlantılar için algılama ve çok daha fazlası gibi bazı hoş özellikler sunar.

7. Wordfence

Web sitenizi siber tehditlere karşı savunmak istiyorsanız, Wordfence eklentisini deneyebilirsiniz. Bilinen saldırganlara karşı gerçek zamanlı koruma, iki faktörlü kimlik doğrulama, tüm kötü amaçlı ağları (algılanırsa) engeller, bilinen arka iç ortamları araştırır ve birçok başka şey yapar.