Jetpack, Yeni Bloklar İçin Beta Üyeliği Açıldı

Jetpack, potansiyel testlerden geri bildirim almak için yaklaşmakta olan Üyelik özelliğinin beta sürümü için kayıt imkanı açtı. İki hafta önce yayınlanan 7.3 sürümüne ilişkin değişiklik, eklentiye gelen yeni bir Üyelik bloğuna işaret etti. Devam eden çalışma, muhtemelen daha geniş sınama hazırlığı için JETPACK_BETA_BLOCKS sabitinin arkasına eklendi.

Özelliğin GitHub’daki açıklamasına bağlı olarak, ilk yineleme, Stripe’i ödeme ağ geçidi olarak kullanan yinelenen bir ödeme / bağış düğmesi gibi işlev görmesi. Bu durumda, “üyelik” bu özellik için yanlış bir isim olabilir. Beta kaydolma sayfasındaki ifadeler karışıklığa neden oluyor: “WordPress.com şu anda sitenizde abonelikleri etkinleştirmenize izin verecek bir özellik hazırlıyor.”

Şu anda, Jetpack ekibi bu özelliğin ne olacağına tam olarak karar vermedi ve nereye gideceğini görmeye açık görünüyor. Beta testi büyük olasılıkla bloğun yönünü iyileştirecektir. Gelecekte Jetpack’in üyelik yeteneklerini kullanmakla ilgileniyorsanız ve gelişimini şekillendirmek istiyorsanız, WordPress.com giriş bilgilerinizi ve bu özellik için ihtiyaç ve beklentilerinizin açıklamasını sağlayarak beta için buradan kaydolabilirsiniz.