Jetpack Kötü Amaçlı Yazılım ve Güvenlik Açığı Tarama Hizmetini Başlattı

Automattic otomatik bir kötü amaçlı yazılım ve güvenlik açığı tarama hizmeti olan Jetpack Scan’i yayınladı. Bir WordPress.com hesabına bağlı sitelere sunulan premium bir hizmettir ve son aylarda eklentinin üstünde üçüncü büyük eklenti kullanıma sunulmuştur.

Jetpack Scan ayda 7$ veya yıllık abonelik için 70$ karşılığında kullanılabilir. Her iki seçenek de sırasıyla 10 dolar ve 100 dolarlık normal fiyattan %30 indirimli. Şu anda, özellik güvenlik tehditleri için günlük taramalar yapmaktadır. Ancak plan, muhtemelen daha yüksek bir fiyat noktasında gerçek zamanlı bir tarama seçeneği eklemektir.

Servis, son birkaç ay içinde iki büyük Jetpack lansmanı yaptı. Nisan ayında Jetpack ekibi, Jetpack Search’ü bağımsız bir hizmet olarak yeniden başlattı. Ekip daha sonra Mayıs ayında Jetpack Yedekleme hizmetini açtı, bu da site sahipleri için esasen iki parçalı bir güvenlik çözümü olan satışın ilk adımı oldu – yedeklemeler ve güvenlik taraması el ele gidiyor. Yedekleme hizmeti günlük yedeklemeler için yıllık 30$ ve gerçek zamanlı yedeklemeler için yıllık 200$. Eksiksiz bir güvenlik çözümü için, son kullanıcılar muhtemelen Jetpack Scan hizmetini her yıl en az 100$ çalışacak olan Jetpack Backup ile birleştirecektir. Bu rakamlar, gelecekte artması beklenen tanıtım oranlarına dayanmaktadır.

Yedekleme ve güvenlik tarama hizmetleri önemli hamlelerdir. Jetpack’in önümüzdeki aylarda ve yıllarda büyük bir güvenlik pastası dilimi yakalaması muhtemeldir, bu da sektördeki diğer birçok büyük işletme tarafından temsil edilen bir sektördür. Kendinden yüklemeli beş milyondan fazla WordPress kullanıcısı ve milyonlarca kullanıcısı WordPress.com ile, başkalarının başka yerlere bakmak yerine Jetpack’in çözümünü tercih etmeleri kolay bir seçim olacaktır.

Jetpack Tarama Özellikleri ve Arabirimi

Jetpack Scan her gün bağlı web sitelerini otomatik olarak tarar. Kullanıcı özelliği ayarladıktan sonra, artık rutin güvenlik bakımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Özellik, doğrudan kullanıcının sitesinde kontrol çalıştırmak yerine gerçek taramayı Automattic’in sunucularına yükler. Bu, kullanıcının sitesi herhangi bir nedenle kapalı olsa bile tarama sonuçlarını erişilebilir hale getirme avantajına sahiptir.

Tarama sistemi bir sorun bulursa, doğrudan kullanıcıya bir e-posta gönderir. Sistem tek tıklamayla düzeltme özelliğine sahiptir. Duyuru bölümünde Automattic Ürün Pazarlama Direktörü Rob Pugh, “Sadece bir düğmeye bastığınızda Jetpack bilinen kötü amaçlı yazılım sorunlarının çoğunu düzeltir.” dedi.

Jetpack Scan ayrıca, son kullanıcıların sitelerini bilgisayar korsanlığı durumunda önceki bir noktaya tamamen geri yüklemelerine olanak tanıyan Jetpack Yedekleme hizmetiyle de bütünleşiyor.

Site Footer