Jetpack 7.6 Güncellemesi

Jetpack 7.6, bu hafta eklentinin AMP uyumluluğundaki çeşitli iyileştirmelerle birlikte yayınlandı. Automattic, Google’ın AMP projesindeki en eski yayıncılık ortaklarından ve WordPress’in resmi AMP eklentisinin orijinal yazarıydı. Bu sürüm, AMP ile uyumlu üç Jetpack özelliği daha sunuyor.

  • İlgili Gönderiler şimdi AMP görünümlerinde görüntüleniyor.
  • AMP görüntüleri şimdi, eğer modül aktifse, Jetpack’in görüntü CDN’si üzerinden görüntüleniyor.
  • AMP eklentisi artık herhangi bir ek CSS yüklemeden Jetpack paylaşım düğmelerini tasarlayabiliyor.

Jetpack, ücretli planlarını blok editöründe pazarlamanın yeni bir yolunu test ediyor. Bu sürümdeki en ilginç eklemelerden biri, eklentinin şimdi yalnızca ücretli bir planla mevcut olsa bile, editöre herhangi bir Jetpack bloğunun yerleştirilmesine ve önizlemesine izin vermesi. 7.6 sürümünün bir parçası olarak dahil edilmesine rağmen, şu anda yalnızca beta testini etkinleştiren siteler için etkin görünüyor.

Yükseltme dürtüsüne tıklamak, kullanıcıyı önceden seçilmiş olan planın kullanıma alınmasına götürüyor ve bloğu kullanmak için gerekli planı satın aldıktan sonra tekrar editöre bırakıyor. Basit Ödemeler bloğu ile yapılan ilk uygulamadan sonra, Jetpack ekibi Yinelenen Ödemeler, VideoPress ve WordAds blokları için aynı şeyi yapmayı planlıyor.

Site Footer