Jetpack 7.2 Yayınlandı.

Web sitenizi ziyaretçileriniz için ne kadar fazla uyarlarsanız, onları da dahil etme olasılığınız o kadar yüksek olur. Jetpack 7.2, içeriğinizi kişiselleştirmek için iki yeni seçenek ekliyor.

Tekrarlanan Ziyaretçi Bloku

Yeni bir ziyaretçinin sitenize gelmesinin şerefine kırmızı halı sermek veya en çok satan ürününüzü tanıtmak istermisiniz? Her gün uğrayan sadık okuyucuya özel bir şey sunmak istermisiniz? Artık bunun için bir blok var!

WordPress blok düzenleyicisindeki yeniliklerden birisi Jetpack’in Tekrarlanan Ziyaretçi bloğudur. Belirli bir içeriği yalnızca sayfayı daha önce birkaç kez ziyaret etmiş yada hiç ziyaret etmemiş kişilere görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanısıra yalnızca sayfayı belirli bir sayıda ziyaret etmiş olanlara hedeflenmiş bir mesaj görüntülemek içinde kullanabilirsiniz.

Birisini, sayfanın ilk başında en popüler hikayenizi okumasını önerin. Bir başvuru göndermek için iş listesi sayfanıza bakan kişiyi dürtün.

Mobilde Daha İyi Bir Reklam Deneyimi

Reklam blokları artık mobil cihazlarda gizlenebilme özelliği sunuyor. WordAds programı, en iyi oranları ödeyen reklam ortaklarınızı bulmanıza izin vererek sitenizin gelirini en üst düzeye çıkarıyor. Geçen ay tanıtılan Reklamlar bloğu, reklamları içeriğinizle eşleşen tam noktaya yerleştirmenizi sağlıyor.

Jetpack 7.2 ile mobil cihazlarda blok bazında devre dışı bırakarak reklamları daha da özelleştirebilirsiniz. Mobil cihazlarda, doğrudan mobilde hissetmeyen bir reklam mı yayınlıyorsunuz? Problem değil kapatabilirsiniz.


Jetpack 7.2, Slideshow bloğunda ve Beğeniler özelliğinde güvenlik düzeltmeleri içermektedir. Tüm sitelerin yeni versiyona yükseltmesini şiddetle öneririz.

Jetpack 7.2’deki eklemeler, güncellemeler ve düzeltmeler hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.