Instagram ile WordPress Blogunuza Trafik Sağlayın

Herhangi bir pazarlama türü için temel amaç kişinin marka otoritesini oluşturmaktır. Pazarlama mesajlarında sınırlama bulunmayan oldukça rekabetçi bir alanda izleyiciler her gün tüketime maruz kalıyorlar, genellikle denenmiş ve test edilmiş ürün ve hizmetlere yöneliyorlar. Tüketiciler güvenebilecekleri markalara daha sadıktır ve bu nedenle bir birey bir markaya ne kadar çok güvenirse, satış yapma olasılığı da o kadar yüksek olur.

En başarılı B2B içerik pazarlamacılarının% 96’sı kitlelerinin kendilerini güvenilir bir kaynak olarak gördüğünü söylüyor. Neden? İçerik pazarlaması, bir markanın sunduğu hizmetler, neden önemli oldukları ve yaşamları üzerinde ne tür bir etkisinin olmasını bekledikleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayarak kitlelerin bilgi ihtiyaçlarını karşılar. Bu yüzden bloglar, şimdi bile web sitelerine trafik çekmek için etkili bir pazarlama taktiği olmaya devam ediyor.

Bu, sosyal medyayı, özellikle Instagram söz konusu olduğunda, içerik pazarlaması için mükemmel bir ortaklık haline getirir. İzleyiciler için görsel olarak heyecan verici her şeye anında ilgi çekmek için özel olarak hazırlanmış bir platformdur. Facebook’tan sonra en çok kullanılan ikinci platform olarak, WordPress bloglarına daha fazla trafik yönlendirmek isteyen markalar için en önemli zemin. İşte nasıl yapılacağı.

Instagram Biyografinizi Harekete Geçirici Mesaj olarak Kullanın

Bir Instagram profili özelleştirme seçeneklerinde çok az şey verirken, asla ihmal etmemeniz gereken bir anahtar alan vardır: bio. Instagram biyografinizi optimize etmek, arama motoru optimizasyonu için çok ihtiyaç duyulan anahtar kelimeler için alan bırakmakla kalmaz, aynı zamanda blog web sitenizi tanıtan profil çapında bir harekete geçirici mesaj işlevi görebilir.

İlk olarak: WordPress blogunuzu profilinizdeki ana web sitesi bağlantınız olarak girin. Bu, Instagram profilinizin tamamında alacağınız tek tıklanabilir bağlantıdır, bu yüzden dikkate alın. Bağlantıyı, blog ana sayfanıza veya en son veya en popüler girişlerinizi tanıtmak istiyorsanız önerilen belirli bir gönderiye yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

Ardından, biyografinize ziyaretçileri blogunuzu ziyaret etme bağlantısını tıklamaya teşvik eden bir harekete geçirme ifadesi ekleyin. Belirli bir gönderiyi tanıtmaya karar verirseniz, daha fazla ilgi çekmek için başlığı veya konuyu ekleyin. Bu şekilde, yayınınızla etkileşime girme olasılığı daha fazla okuyucu çekebilirsiniz.

İpucu: Bağlantınızı ve harekete geçirici mesaj ifadenizi vurgulamak için, istediğiniz yere çekmek üzere emojiler veya özel karakterler ekleyin. Renkli oklar şık ​​bir seçimdir, çünkü bağlantıya doğru aşağı doğru birkaç nokta vardır.

Her Yazıdan Yararlı Alıntılar Paylaşın

Instagram özet akışları ve hikayeler aracılığıyla her bir girişten alıntılar paylaşarak takipçilerinize blog içeriğinin önizlemesini yapın. En iyi alıntılarınızı, değerli öngörülerinizi ve pratik bilgileri paylaşmak, blogunuzu kolayca tutarlı ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak oluşturabilir.

Instagram özet akışı gönderileri için, bu yalnızca bir resme metin ekleme ve yerleştirme meselesidir. Blog başlığının tamamı, biyografinizdeki bağlantıyı tıklamak için harekete geçirici mesaj ifadesinin yanında başlıkta belirtilebilir.

Instagram Hikayeleri düzenleyicisini (hem iOS hem de Android’de bulunan Made gibi) indirerek, uygulama içinde harika görünen metin yayınlarını kolayca formüle edebilir ve ardından doğrudan hikayelere yükleyebilirsiniz. İşletme hesabınızın 10.000’den fazla takipçisi varsa, bir bonus kazanır: takipçilerin doğrudan referansta bulunduğunuz blog yayınına erişebilmeleri için Hikayelerinize bir bağlantı eklemenize izin veren Yukarı Kaydırma özelliği.

Sosyal Medya için Blog Görsellerini Yeniden Kullanın

Blog yayınlarında görsellerin kullanılması, içeriğin daha kolay tüketilmesini amaçlayan en iyi uygulamadır. Görseller, blogun iletişim kurmaya çalıştığı mesajı güçlendirir, daha kolay okumak için metnin düzenlenmesine yardımcı olur.

Instagram yayınlarınızı çeşitlendirmek ve blogunuzu yalnızca alıntıların paylaşılmasını içermeyecek şekilde tanıtmak için blog görsellerini sosyal medya kullanımı için yeniden kullanın. Çoğu durumda, üst kısımdaki vurgulama veya başlık resmini seçebilir ve Instagram gönderimi için yeniden yapılandırabilirsiniz.

Instasize gibi bir Instagram fotoğraf düzenleme uygulaması kullanarak, herhangi bir fotoğrafı çekebilir, kırpabilir, döndürebilir ve yeniden tasarlayabilirsiniz. Renkleri ayarlamak, filtreler eklemek ve gölgelerle uğraşmak, fotoğrafı sosyal medyada daha dikkat çekici hale getirmek için yapabileceğiniz şeylerdir. Görüntüye metin veya kenarlık eklemek, blog sayfanızdakinin tam bir kopyası gibi görünmeyecek kadar farklı olabilir.

En İyi Analizlerinizi Göstermek için Videoyu Kullanın

Son araştırmalara göre, 2020’de video kullanan pazarlamacıların % 92’si, pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası olduğunu iddia ediyor, bu da 2015’ten bu yana yılın en yüksek seviyedir. Bu durumda, Instagram profiliniz için basit videoları bir araya getirmek için yeterli zamanınız ve kaynağınız varsa, videoların kitleniz için etkili olup olmadığını test etmek zarar vermez.

Blogunuzda bulunan en iyi içeriklerden bazılarını toplayın ve video formatına dönüştürün. Bu, benzer blog yayınlarını tek bir ana başlık altında gruplamak için iyi bir stratejidir. Ardından üç yoldan biriyle özet olarak yayınlayabilirsiniz: Instagram yayınları, Instagram hikayeleri veya IGTV.

Okuyucular ve Takipçilerle Etkileşim

Sosyal medya, markaların takipçileriyle doğrudan etkileşim kurması için eşi görülmemiş fırsatlar sunuyor. Bir WordPress blogunun, kullanıcıların düşüncelerini paylaşması için bir yorum bölümü olabilir, ancak bunlar fark edilmeyebilir. İçeriğinizle genel etkileşimi artırmak için, bu metriği blogunuzdan ve sosyal medya alanınıza getirmek gerekebilir.

İyi veya kötü olmalarına bakılmaksızın blogunuzla ilgili yayınlarınızdaki tüm yorumlara yanıt verin. Genel olarak kitlenizin ne düşündüğünü ve üzerinde geliştirmeniz gereken noktalar varsa bir fikir edinebilirsiniz. Bunun bir uzantısı olarak, onları daha fazla dahil edin ve bir sonraki adımda onlara bir söz vererek içeriklerinize duygusal yatırımlar oluşturun.

Sitenizde WordPress anketlerini kullanabilirsiniz, ancak takipçilerin görüşlerini almak için Instagram Hikayeleri’de işinize yaracaktır. Kullanıcıların bir sonraki konuya oy vermesini sağlamak için Anket etiketini kullanabilir veya kendi başlarına önerilerde bulunmak için soru ve cevap özelliğini kullanabilirsiniz. Tüm bu çabalar, daha fazla bilgi için blogunuza yönlendiren bir harekete geçirici mesajla birlikte gelebilir.

Tüm platformlarda marka sunumunuzla tutarlı kalın; pazarlama artık tüm potansiyel müşteriler için sorunsuz bir çok kanallı deneyimine sahip olmakla ilgilidir. İçeriğinizin bunu sağlayabileceğinden emin olun.