Influencerların Neden Bloga İhtiyacı Var?

Bir influencer iseniz, ilgi çekici içerik oluşturmaya yabancı değilsiniz. Söyleyecekleriniz konusunda heyecanlanan sadık bir takipçi oluşturdunuz. Şimdi bu kitleyi kendi web sitenizle genişletmenin ve korumanın tam zamanı.

Bir Sitenin Faydaları

Bir veya iki sosyal medya platformuna aşina ve başarılı olabilirsiniz. Yaptığınız şeyi neden değiştirmelisiniz? Kendi web siteniz şunları yapmanızı sağlar:

 • İçeriğinizi tamamen sahiplenin ve koruyun. Yayınlar, resimler, videolar, tarifler veya podcast’ler oluşturmak için çok zaman harcıyorsunuz ve bu içerik işletmenizin temelini oluşturuyor. Ancak sosyal medya platformları, hüküm ve koşullarını ihlal ettiğinizi belirlerse (kendi takdirine bağlı olarak) hesabınızı devre dışı bırakabilir veya gönderilerinizden herhangi birini kaldırabilir. Ancak web siteniz üçüncü tarafların kararlarına bağlı değildir – içeriğiniz yalnızca siz onu silerseniz silinir.
 • Takipçileriniz üzerinde tam kontrole sahip olun. Sosyal medya, izleyicilerinize ulaşmanın ve onlarla bağlantı kurmanın mükemmel bir yolu olsa da, gönderilerinizi kimin gördüğü konusunda çok az kontrolünüz vardır. Facebook veya Instagram herhangi bir noktada algoritmalarını değiştirebilir ve şimdiye kadar sizin için işe yarayan strateji artık doğru strateji olmayacak. Web sitenizde, e-posta adreslerini yakalayabilir ve içeriğinizin gelen kutularına gideceğini bildiğiniz e-posta yoluyla abonelerinize ulaşabilirsiniz.
 • Tasarımınız, markanız ve içeriğiniz konusunda esnekliğe sahip olun. Sosyal medyada fotoğraf boyutu, kelime sayısı ve düzen ile sınırlısınız. Instagram’da fotoğraflarınız her zaman kare olacak ve Facebook’ta profil fotoğrafınız her zaman yuvarlak olacak. Platform logosu ve renkleri her zaman sayfada olacaktır. Ancak sitenizi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz – herhangi bir rengi, yazı tipini, stili veya tasarımı kullanın. Zengin fotoğraf galerileri kullanın, uzun blog yazıları yazın.
 • Etkinizi diğer alanlara genişletin. Şu anda sosyal medyadan para kazanıyor olabilirsiniz, ancak diğer fırsatlarınız bir şekilde sınırlı. Ancak bir web sitesi ile reklamlardan, sponsorlu içerikten, hizmetlerden, kurslardan, ürünlerden – markanıza eklemek istediğiniz her şey – para kazanabilirsiniz.
 • Daha geniş bir kitleye ulaşın. Bir web sitesi ile, arama motorları için optimize edilmiş içerik oluşturabilirsiniz. Bu, arama motoru sıralamasında daha üst sıralarda görünmenize yardımcı olur, böylece tamamen yeni, özellikle söylemeniz gerekeni arayan bir kitleye görünür olursunuz.
 • Dikkat dağıtıcı unsurlardan ve rakip içeriklerden kaçının. Takipçilerinizden biri gönderilerinizi sosyal medyada görüntülediğinde, dikkatlerini çekmek için yarışan neredeyse sonsuz dikkat dağıtıcı şeyler vardır – reklamlar, rakiplerin gönderileri, arkadaşlardan gelen mesajlar ve hatta kedi videoları. Sitenizde, ekranda gördükleri üzerinde çok daha fazla kontrole sahipsiniz ve başka bir yere gitmelerini daha kolay engelleyebilirsiniz.

Neden WordPress kullanmalısınız?

Artık bir web sitesinin neden önemli olduğunu bildiğinize göre, nasıl oluşturacağınıza karar vermeniz gerekiyor. WordPress, web’in yaklaşık %40’ına güç sağlayan lider web sitesi oluşturma aracıdır. İçerik oluşturucular için özel olarak tasarlanmıştır ve geliştirici olmayanların güzel, etkili bir site oluşturmasını mümkün kılar. İşte diğer avantajlardan sadece birkaçı:

 • Başlamak ekonomiktir. WordPress’in kendisi tamamen ücretsizdir. İhtiyacınız olan tek şey bir alan adı (birisinin sitenize erişmek için yazacağı adres) ve bir hostingdir. Bu konuda yardım almak isterseniz Renk.Host‘daki arkadaşlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk dıyacaktır.
 • Tonlarca tema arasından seçim yapabilirsiniz. Temalar, sitenizin tasarımını ve düzenini tanımlar. Birçoğu seyahat, moda veya gıda etkileyicileri için özel olarak tasarlanmış binlerce ücretsiz ve ücretli seçenek vardır. Sevdiğiniz bir stil bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
 • İçerik için inşa edildi. WordPress başlangıçta bir yayın sistemi olarak oluşturuldu ve yüksek kaliteli içeriğe duyulan tutku hala özünde. Sorunsuz bir şekilde blog gönderileri, videolar, podcast’ler, tarifler, resimler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.
 • Kodsuz sayfalar ve yazılar oluşturabilirsiniz. Tek bir kod satırı öğrenme konusunda endişelenmeyin! WordPress blok düzenleyici, yalnızca birkaç düğmeye tıklayarak metin, resim, düğme, galeri, video, tablo ve daha fazlasını eklemenizi sağlar. İstediğiniz herhangi bir düzeni oluşturmak için bu öğeleri (bloklar olarak adlandırılır) sürükleyip bırakın.
 • İşlevselliği genişletmek için eklentileri kullanın. Bir WordPress eklentisi, web sitenize işlevsellik ve özellikler ekleyerek neredeyse her şeyi oluşturmanıza olanak tanır. Yorum sisteminizi geliştirin, sınavlar veya anketler ekleyin, bir etkinlik takvimi görüntüleyin… seçenekler sonsuzdur.
 • WordPress topluluğu rakipsizdir. WordPress, herkesin başarılı olmasına yardımcı olma konusunda gerçekten tutkulu olan büyük bir katılımcı grubu tarafından geliştirilmiştir. Bu katılımcılar – WordPress kullanan diğer binlerce insanla birlikte – eklentiler geliştirir, rehberlik sağlar ve web’i daha iyi hale getirmek için birlikte çalışır. Yardıma ihtiyacınız olursa destek forumlarında, buluşmalarda ve Facebook gruplarında hazırdır.