Her WordPress sitesi için gerekli eklentiler

Sitenizi 2019’da bir üst seviyeye çıkarmak için en iyi WordPress eklentilerini mi arıyorsunuz? Seçebileceğiniz 54.000’den fazla WordPress eklentisi var. Bu, yeni kullanıcıların web siteleri için doğru eklentiyi bulmalarını çok zorlaştırıyor.

Doğru WordPress eklentileri ve araçlarına sahip olmak, çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, 2019’daki kurumsal web siteleri için sahip olunması gereken WordPress eklentileri konusunda seçimimizi paylaştık.


WPForms

Her web sitesinin bir iletişim formu olması gerekir, çünkü ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. WPForms, WordPress için en kullanıcı dostu iletişim formu eklentisidir. Bu sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu kolayca iletişim formları, e-posta aboneliği formları, çevrimiçi sipariş formları, ödeme formları oluşturmanıza olanak tanır.

WPForms, tüm popüler pazarlama ve ödeme platformlarıyla çalışır, böylece 5 dakikadan daha kısa sürede güçlü formlar oluşturabilirsiniz. Özel WordPress kullanıcı kayıt formu ve giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olacak seçeneklerle birlikte gelir.

2 milyondan fazla web sitesi WPForms kullanıyor ve 2 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak 5 yıldız üzerinden ortalama 4,9 puan aldı.

Basit bir çözüm arayanlar için ücretsiz bir WPForms Lite sürümü mevcut.

MonsterInsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics’e doğru şekilde bağlamanıza olanak sağlar, böylece insanların web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını tam olarak görebilirsiniz.

En iyi bölüm, WordPress panonuzun içinde önemli olan tüm önemli istatistikleri size göstermesidir. Trafiğinizi, abonelerinizi ve gelirinizi artırmak için web sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz. Google Analytics’in WordPress’e nasıl yükleneceği, e-ticaret izlemesini etkinleştirmek için Google Analytics’in nasıl kullanılacağı ve kullanıcının katılımının nasıl izleneceği hakkında ayrıntılı kılavuzları bulunmaktadır.

MonsterInsights ücretsiz bir sürüme sahip, ancak gerçek gücü yalnızca Pro sürüme yükselttiğiniz zaman açıyor.

Yoast SEO

SEO, arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi almanıza yardımcı olur. WordPress SEO konusunda iyi olduğu halde, SEO uygulamalarını kullanarak web sitenizin trafiğini artırmak için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Yoast SEO, tüm zamanların en popüler WordPress eklentisidir. Tüm WordPress SEO eklentileri dışında, Yoast, sayfa SEO’nuzu geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellik ve araçlarla en kapsamlı çözümü sunar. Meta etiketler eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, sitenizi Google Arama Konsoluna bağlamanıza, sosyal medya için optimize etmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olur.

Yoast, son derece yardımcı olan 301 yönlendirmeleri kolayca oluşturmanıza izin veren güçlü bir yönlendirme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, URL’lerin değişimini de algılar ve otomatik yönlendirmeler oluşturur, böylece web sitenizde herhangi bir kopuk bağlantı bulunmaz.

OptinMonster

OptinMonster, piyasadaki en popüler dönüşüm oranı optimizasyon eklentisidir. Terkedilmiş web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine ve müşterilere dönüştürmenize olanak tanır. Terkedilmiş alışveriş sepeti satışlarını kurtarmanıza, web sitesi ziyaretçilerini dönüştürmenize ve e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur.

OptinMonster, sürükle ve bırak oluşturucusuyla kolayca özelleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş, yüksek dönüştürme özellikli formlarla birlikte gelir. Güçlü görüntü hedefleme özellikleri, her bir kullanıcı için kampanyaları kişiselleştirmenize olanak sağlar, böylece doğru mesajı doğru zamanda gösterebilirsiniz.

Bloglar, işletme ve e-ticaret web siteleri için mükemmel bir çözümdür. Temel olarak web sitesi trafiğinizden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, OptinMonster’a ihtiyacınız olabilir.

Sucuri

Tüm çevrimiçi işletme sahipleri için güvenlik en yüksek öncelik olmalıdır. Sucuri, muhtemelen siteniz için alabileceğiniz en iyi korumalardan biri olan bir WordPress güvenlik eklentisi ve web uygulaması güvenlik duvarı sunar.

Sitenizi DDoS, kötü amaçlı yazılım tehditleri, XSS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve temel olarak diğer tüm saldırı türlerinden izler ve korurlar. Web sitenizde güvenlik duvarı yoksa, bugün bir tane eklemeniz gerekir.

Web sitenizin güvenliğini nasıl güçlendireceğiniz ve işinizi nasıl koruyacağınız konusunda daha fazla bilgi edinmek için, WordPress güvenlik kılavuzumuza bakabilirsiniz.

UpdraftPlus

UpdraftPlus piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentisidir. Otomatik yedekleme yapmanızı ve bunları Google Drive, Dropbox, S3, Rackspace, FTP, e-posta ve daha fazlası gibi uzak bir yerde güvenle saklamanızı sağlar.

Ayrıca web sitenizi bir yedekten geri yüklemek süper kolaylaştırır. Temel eklentileri ücretsizdir, ancak ek özellikleri ve öncelikli desteği olan ücretli bir planları vardır.

Alternatif: BackupBuddy ve VaultPress de mükemmel çözümlerdir, ancak sadece paralı çözümlerdir.

WP Rocket

WP Rocket, piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentisidir. Teknik beceri gerektirmeden WordPress web sitenizin hızını ve performansını anında geliştirmenize olanak sağlar.

Gzip sıkıştırma, sayfa önbelleği ve önbellek ön yüklemesi gibi önerilen WordPress önbelleğe alma ayarlarını otomatik olarak açar. Sayfa yükleme sürelerini daha da iyileştirmek için tembel yükleme görüntüleri, CDN desteği, DNS ön çekimi, küçültme ve diğerleri gibi isteğe bağlı özellikleri de açabilirsiniz.

WP-Rocket ayrıca, web sitenizi daha da hızlandırmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir resim optimizasyon hizmeti olan Imagify’ı sunar. Bu, şu ana kadarki en kolay ve en yeni başlangıç ​​dostu önbellek eklentisidir. Tek dezavantajı sadece paralı versiyonu olması.

Alternatif: WP Super Cache ücretsiz, ancak o kadar güçlü ya da kolay değil.

CSS Hero

WordPress temaları, web sitenizin görsel görünümü için CSS’ye güvenmektedir. Temanıza özelleştirme yapmak istiyorsanız, CSS’yi öğrenmeniz gerekir. Bu, bir işletme sahibi için zaman alıcı olabilir. CSS Hero, herhangi bir WordPress temasını tek bir kod satırı yazmadan özelleştirmenize olanak sağlayan bir WordPress eklentisidir.

SeedProd

SeedProd en iyi WordPress bakım modudur ve web siteniz olmasa bile, müşteri adayları toplamanıza ve takipçilerinizi büyütmenize yardımcı olacak sayfa eklentisidir.

Siteniz yapım aşamasındaysa, güzel açılış sayfaları oluşturmak için onu kullanabilirsiniz. E-posta pazarlama hizmetlerinizle entegrasyon, geri sayım sayacı, sosyal medya entegrasyonu ve aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce şablon gibi özellikler içerir.

WP Mail SMTP

Varsayılan olarak, WordPress e-posta göndermek için PHP posta işlevini kullanır. Sorun şu ki, WordPress barındırma şirketlerinin bu özellik ayarlarına uygun şekilde sahip olmaması veya kötüye kullanımı önlemek için engellemesidir.

Bu, temelde siz ve kullanıcılarınızın WordPress sitenizden önemli e-posta bildirimleri alamayacağınız anlamına gelir. WP Mail SMTP bu sorunu, uygun bir SMTP posta sunucusu kullanarak WordPress e-postaları göndererek çözer.

Insert Headers and Footers

WordPress sitenizi yönetirken bazen, reklam yeniden hedefleme komut dosyaları, doğrulama kodları eklemeniz gerekebilir.
Bu ücretsiz eklenti, tema dosyalarınızı düzenlemeden WordPress sitenize kolayca kod parçacıkları eklemenizi sağlar.