Gutenberg 8.2 Yayınlandı.

Gutenberg’in arkasındaki geliştirme ekibi eklentinin 8.2 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm daha iyi bir düzenleme akışına odaklanıyor, kapak bloğu için yeni bir içerik konumlandırma kontrolü içeriyor ve kalıpları engellemek için kategoriler ekliyor.

Bu sürümle, kullanıcılar Ctrl + C klavye kısayoluyla tüm bir bloğu kopyalayabilir veya belirli bir metin seçilmezse Ctrl + X ile bir bloğu kesebilir. Hangi bloğun kopyalandığını göstermek için ekranın alt kısmında çerez çubuğu açılır.

Bir resim başlığını düzenlerken Enter tuşuna basmak yeni bir paragraf oluşturur. Kullanıcının bir resim ve resim yazısı ekledikten sonra yazmaya devam etmek istediği durumlarda, bu muhtemelen hoş bir eklentidir. Ancak, çok satırlı altyazıları olması gereken kullanıcılar için bir sorun olabilir.

Gutenberg 8.2, yerleştiricide en çok kullanılan blokları altı maddeyle sınırlamak gibi başka geliştirmeler de içeriyor. Düğmeler bloğundaki düğmeler, Enter tuşuna basılarak iki düğmeye ayrılabilir veya Geri tuşuna basılarak birleştirilebilir. Kullanıcılar ayrıca iki yeni blok modelini test edebilir. Biri altında iki sütun bulunan bir kahraman bölümü ekler. Diğeri üç sütunlu özellikler / hizmetler bölümü ekler.

Genel olarak, bu çok sayıda geliştirme ve hata düzeltmeleri ile sağlam bir güncelleme. Düzenleme akışı değişiklikleri hoş gelişmelerdir ve yeni Kapak bloğu konumlandırma ve Desenler API güncellemeleri editöre hoş geldiniz ilaveleridir.