Google Web Stories Eklentisini Yayınladı

Google, genel beta sürümünün yayınlanmasından iki buçuk ay sonra, Web Stories for WordPress eklentisini yayınladı. Şimdiye kadar, eklentinin 10.000’den fazla aktif kurulumu var ve dört incelemeden beş yıldızlı sağlam bir derecelendirme aldı.

Google, yayıncıların görsel açıdan zengin hikayeler oluşturmasına olanak sağlamak için AMP Projesi aracılığıyla Web Hikayeleri biçimini oluşturdu. Öncelikle mobil site ziyaretçilerine yönelik ve küçük içerik parçalarına sahip hikaye sayfalarında hızla atlamalarına olanak tanır.

Web Hikayeleri eklentisi, Hikayeler oluşturmak için WordPress içinde görsel bir arayüz oluşturur. Geleneksel WordPress arayüzünden kopar ve kullanıcılara bireysel Hikayeler oluşturmak için neredeyse Photoshop benzeri bir deneyim sunar. Hikayeler editörü tamamen sürükle ve bırak yöntemidir.

Eklenti ayrıca, küçük bir niş yelpazesini kapsayan, kutudan çıkarılmış sekiz önceden tasarlanmış şablon sunar. Ancak Google’ın duyurusuna göre şirket, gelecekteki güncellemelerde daha fazla şablon eklemeyi planlıyor.