GoDaddy ThemeBeans, CoBlocks, Block Gallery ve Block Unit Tests Eklentilerini Satın Aldı

GoDaddy, WordPress ekosistemindeki önde gelen Gutenberg ürünlerinden biri olan CoBlocks, ThemeBeans, Block Gallery ve Block Unit Test‘ini satın aldı. Kurucu Rich Tabor, GoDaddy’ye WordPress Experience Kıdemli Ürün Müdürü olarak katılıyor ve kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamaya ve şirketin Gutenberg ile ilgili ürünlerini genişletmeye adanmış bir takıma liderlik edecek. Tabor’un ortak CoBlock kurucuları Jeffrey Carandang ve Alex Denning GoDaddy’e katılmayacak.

ThemeBeans kataloğundaki tüm ticari temalar GitHub’da ücretsiz olarak sunulmaya başlandı. Mevcut müşteriler 8 Nisan 2020 tarihine kadar tema desteği ve uzaktan güncelleme almaya devam edecekler.

GoDaddy’nin WordPress Ekosistemi ve Topluluğu başkanı Aaron Campbell’e göre, CoBlocks WordPress.org’da ücretsiz olarak bulunmaya devam edecek. Şu anda 3.000’den fazla aktif kuruluma sahip ve ortalamaları 4.7 yıldız puanı mevcut.

Campbell, “Eklentinin GoDaddy hesabına eklenmesi dışında hiçbir şey değişmeyecek” dedi. “Gelecekte  yeniden adlandırılması mümkündür, ancak bu noktada bilinmemektedir. Ve evet, hala sadece GoDaddy müşterileri için değil herkes için WordPress.org dizininde olacak. ”

GoDaddy, son birkaç yıl boyunca ManageWP, Sucuri, WP Curve gibi bir çok WordPress şirketi ve hizmetini satın aldı, ancak Tabor’un ürünleri, şirket için Gutenberg’le ilgili ilk devralım.

Tabor, “Bunun, WordPress ekosisteminin önemli olduğu, olgunlaştığı ve muhtemelen hepsinden önemlisi, hareketli ve değişmekte olduğu anlamına geldiğini düşünüyorum” dedi.