GoDaddy SkyVerge Şirketini Satın Aldı

14 Eylül’de GoDaddy, WooCommerce odaklı büyük bir geliştirme şirketi olan SkyVerge’i açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldığını duyurdu. Şu anda GoDaddy, gelecek planları açısından birşey söylemiyor. Mevcut müşterilere devam eden taahhüdünün ötesinde hiçbir şey kamuya açıklanmadı.

İlk duyuru, SkyVerge’in WordPress.org’daki ücretsiz eklentilerinin 3,1 milyondan fazla indirildiğini belirtiyor. Ancak, şirketin dizindeki dokuz eklentisinin şu anda 155.000’den fazla aktif yüklemesi var. Bununla birlikte, SkyVerge’in gerçek değeri ekibinde ve doğrudan sitesinden edinilebilen etkileyici ücretsiz ve ticari eklenti eklentilerinde yatmaktadır.

WooCommerce, şu anda doğru ürünlere ve pazarlamaya sahip şirketler için önemli bir kaynaktır. GoDaddy, WordPress’in en popüler e-ticaret çözümünün arkasında hepsi bir arada olacak gibi görünüyor. Ekim 2019’da yönetilen bir WooCommerce barındırma planı başlattı. Hosting şirketi artık tek seferde envanterine 60’tan fazla WooCommerce uzantısı ekledi.

GoDaddy’de WordPress Deneyimi Kıdemli Ürün Müdürü Rich Tabor, “Daha fazla küçük işletme ve girişimci çevrimiçi hale geldikçe, yüksek performanslı bir e-ticaret deneyimine sahip olmak her zamankinden daha önemli hale geliyor” dedi.

SkyVerge sessizce çok başarılı bir WordPress ve WooCommerce işi haline geldi. 2019’un sonunda ayda 350.000 dolar gelir elde ediyordu. İşletmenin 2020’de şimdiye kadar ne kadar iyi performans gösterdiğine dair bir yanıt gelmedi.

Bu kadar çok uzantı bulunduğundan, ortalama kullanıcılar için büyük soru, bu uzantıların GoDaddy’nin e-ticaret barındırma paketinin bir parçası olup olmayacağıdır. “SkyVerge’in harika ürünlerini GoDaddy müşterilerine en iyi şekilde nasıl sunacağımızı belirlemeye yeni başlıyoruz. SkyVerge pek çok harika yazılım getiriyor. Bunu çevrimiçi satış yapan müşterilerimize sunacağımızı beklemek mantıklı. “

GoDaddy’nin, yönetilen barındırma hizmetinin bu uzantıları nasıl kullanacağına dair en azından bazı kısa vadeli planlar veya vizyonlar olmadan bu satın almaya başladığı şüphelidir. Şimdilik bekleyip görmemiz gerekecek.

Görünüşe göre acil plan, işleri her zamanki gibi sürdürmek olacak. Tabor, GoDaddy’nin SkyVerge ürünleri ve web sitesiyle ilgili duyuracak herhangi bir değişikliği olmadığını söyledi. “SkyVerge müşterilerinin desteğini sürdürmeye ve SkyVerge yazılımına yatırım yapmaya kararlıyız” dedi.