Font Awesome, Yeni Özellikler ile Genişliyor.

Font Awesome 5.9 geçen ay 421 yeni ve güncellenmiş ikonla piyasaya sürüldü. Popüler simge font kütüphanesi, 5.000’den fazla vektör ikonu içerecek şekilde büyüdü ve ilk milyon web sitesinin % 34’ünde kullanılıyor. Ayrıca GitHub’daki en iyi açık kaynak projelerden biri ve çalışmalarında ikonları kullanan WordPress teması ve eklenti geliştiricileri için popüler bir seçenek.

5.8’den sadece bir ay sonra Airbnb, Salesforce ve Evernote dahil olmak üzere en çok aranan marka ikonlarından oluşan bir grup daha getirildi.

5.9’daki bir diğer dikkat çekici güncelleme, Font Awesome’in bazı simgeleri alıp diğer simgelerle bir araya getirdiği ikon ikililerinin tanıtımıdır. Örneğin, güncelleme araba-otobüs ve burger-soda gibi kombinasyonları içerir.

Font Awesome, kısa süre önce, kullanıcıların özelleştirebilecekleri kütüphaneye çift tonlu renkler tanıtacağını açıkladı.

Çift tonları kullanma hakkındaki dokümanlar henüz mevcut değil, ancak Font Awesome, kullanıcıların kendi CSS’lerinde bulunan her simgenin tonunu herhangi bir kombinasyonla değiştirebileceklerini doğruladı. Bu özellik mevcut rengi devralarak kutusundan çıkarıyor, ancak kullanıcılar ana rengi veya her katmanı tek tek değiştirebilir. Simgeler daha sonra her katmanı CSS’de hedefleyerek daha da özelleştirilebilecek.