En İyi WordPress Üyelik Yönetimi Eklentileri

WordPress üyelik yönetimi eklentisi bir üyelik sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Minimum düzeyde, insanların kaydolmasına, üye olmasına ve özel içeriğe erişmesine izin verir.

Bir çevrimiçi işletme sahibi olarak, bir WordPress üyelik yönetimi sitesi oluşturmayı düşünmenizin birçok nedeni vardır. Yeni başlayanlar için, sabit ve tekrar eden bir gelir elde etmenin harika bir yoludur. Buna ek olarak, bir e-posta listesi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

WordPress üyelik eklentileri, yalnızca ücretli üyelere sınırlı erişime sahip değerli içerik sunmanıza yardımcı olabilir. Tüm premium içeriğiniz uygun ve merkezi bir konumda olacaktır. Bu, üyeler için içerik oluşturmanın ve otomatikleştirmenin en kolay yoludur.

Bir üyelik sitesi oluşturmanın yanı sıra, bir WordPress üyelik eklentisi, bir e-ticaret sitesi aracılığıyla çevrimiçi kurslar satmak, bir eğitim programı oluşturmak ve çevrimiçi bir topluluk oluşturmak için de kullanılabilir.

Bu makalede, en iyi WordPress üyelik yönetimi eklentilerinden bazılarını inceleyeceğiz ve WordPress siteniz için doğru üyelik yönetimi eklentisini seçmenize yardımcı olacağız.

Paid Member Subscriptions

Paid Member Subscriptions sezgisel, kurulumu çok kolay, WordPress üyelik yönetimi eklentisidir. Üyeler için abonelik planları oluşturmak, içeriğe erişimi kısıtlamak ve üyelerden PayPal ve Stripe aracılığıyla bir kerelik ve yinelenen ödemeleri kabul etmek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, içerik paylaşımı için yerleşik seçeneklere sahiptir ve WooCommerce yada bbPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Bu, özellikle ürün satmak veya çevrimiçi topluluklarından para kazanmak için bir yola ihtiyaç duyan üyelik sitesi sahipleri için kullanışlıdır.

Paid Member Subscriptions eklentisi, sitenizin üyeleri için ön uç kayıt formları, bir giriş sayfası ve hesap sayfaları oluşturmanıza da olanak tanır. Müşteri desteği, dokümantasyon ve destek biletleri aracılığıyla edinilebilir.

Fiyatlandırma: Site Başına 69$

MemberPress

MemberPress, kullanıcıların üyelik abonelik planları oluşturmasını, üyelere içerik göstermesine ve kupon kodları yada indirim kodları sunmasını kolaylaştıran premium bir WordPress üyelik eklentisidir. MemberPress’i, kayıtlı üyelerden bir kerelik ödemeleri ve yinelenen ödemeleri kabul etmek için kullanabilirsiniz.

Bu WordPress eklentisi AWeber, WooCommerce, bbPress ve Blubrry PowerPress gibi popüler e-posta pazarlama hizmetleri ile entegre olur.

Fiyatlandırma: Yıllık 249 $

LearnDash

LearnDash aslında bir WordPress üyelik eklentisi olarak büyüyebilen bir öğrenme yönetim sistemidir. Birincil kullanım örneği olan herkes için çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak harika bir şeydir. Eklenti, feed içeriğini öğrencilere ve üyelere göstermenize, abonelik oluşturmanıza, üyelik satmanıza, satış fırsatları ayarlamanıza ve hem bir kerelik hem de yinelenen ödemeleri kabul etmenize olanak tanır.

LearnDash eklentisi, WooCommerce, Stripe, BuddyPress, bbPress ve Zapier gibi 30’dan fazla ücretsiz, premium ve üçüncü taraf eklentiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Fiyat: 159$

Restrict Content Pro

Listemizdeki diğer WordPress üyelik yönetimi eklentilerine benzer şekilde, Restrict Content Pro abonelik düzeyleri oluşturmanıza ve üyelerden hem bir kerelik hem de yinelenen ödemeleri kabul etmenize olanak tanır. PayPal, Stripe, Authorize.net, 2Checkout ve Braintree dahil olmak üzere çeşitli ödeme ağ geçitlerini destekler.

Eklenti, birçok içerik kısıtlama seçeneği ve içerik paylaşım seçenekleri sunar. Restrict Content Pro Mailchimp, bbPress, AffiliateWP ve WooCommerce ile entegre olur.

Fiyat: Yıllık 99 $

Doğru Üyelik Yönetim Platformu Nasıl Seçilir?

Web siteniz için bir WordPress üyelik yönetimi eklentisi seçmek zor olabilir. Kullanım kolaylığının yanı sıra, aradığınız belirli özellikleri not almak ve kullanılabilir olduklarından emin olmak istersiniz.

Eklenti ile sunulan ekstra eklentilere ve entegrasyonlara göz atmak da iyi bir fikirdir. Bunlar özellikle yararlıdır, çünkü ihtiyacınız olduğunda WordPress üyelik yönetimi eklentisinin temel işlevlerini genişletme esnekliği sağlarlar. Bu büyüyen işletmeler için bir zorunluluktur.