En iyi WordPress Tablo Eklentileri

Fiyat tablolarından veri karşılaştırmalarına kadar, maalesef tablolar WordPress’te biçimlendirmenin en kolay yolu değil, özellikle de HTML konusunda deneyiminiz yoksa. Bu nedenle, tüm işleri yapmak için iyi bir WordPress Tablo eklentisi kullanmak iyi olacaktır.

Bir film inceleme blogu yayınladığınızı ve hafta sonu gişe bilgilerini organize bir listesini sunmak istediğinizi varsayalım, bunu WordPress blogunuzda nasıl yapacaksınız? Yada, yazılım satan bir şirketi yönetmeyi düşünün. Yazılımınızın neden rakiplerden daha iyi olduğunu göstermek için bir karşılaştırma tablosuna sahip olmak hoş olmaz mıydı?

Temel olarak amaç, WordPress sitenizde veri almanıza veya elle yazmanıza izin veren Excel benzeri bir e-tabloya sahip olmaktır. Ardından, eklenti bu verileri medya öğelerini, bağlantıları ve standart metin biçimlerini harmanlayıp kullanıcıya sunacaktır.

Tüm WordPress tablo eklentileri eşit değildir. Bu nedenle, interneti taradık ve çeşitli durumlar için en iyi seçenekleri bulduk. Bazıları fiyatlandırma tabloları oluşturmak için mükemmeldir. Diğerleri, kemik veri karşılaştırmaları için daha iyidir. Sürükle ve bırak editörleri ile birkaç seçeneğimiz bile var.


Denemelerimiz sırasında kişisel tercihinizin seçeceğiniz eklenti ile bağlantılı olacağı açık olarak gözükmekte. Seçeneklerin bazıları ücretsiz, ancak premium çözümlerin çoğu son derece uygun. Ek olarak, eklentiden eklentiye arayüzler büyük ölçüde değişebilir. Bu nedenle, aşağıdaki eklentiler arasında favorilerinizden birkaçını seçmenizi ve en çok hangi kullanıcı deneyiminden hoşlandığınızı görmek için bunları test etmenizi önermekteyiz.

TablePress

Kendi tecrübelerime ve başkalarının incelemelerine dayanarak, WordPress tablo eklentileri söz konusu olduğunda TablePress’in en iyi seçeneklerden biri olduğu açıktır. Kurulumu kolaydır, yapılandırılması en kolay ayarları sunar ve yeni başlayanlar bile arka planda bir tablo oluşturabilir. Bir tablo ayarladıktan sonra, web sitenizde istediğiniz yere yerleştirmeniz için bir kısa kod oluşturulur. Tüm tablo verileri, yönetim tablonuzda bir elektronik tablo biçiminde eklenir ve düzenlenir. TablePress, düşünebileceğiniz hemen hemen her şeyi desteklediğinden, ne tür bir veriyi dahil etmek istediğinizin bir önemi yoktur.

TablePress premium bir çözüm olarak satılacak gibi görünüyor, ancak WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak dağıtılıyor. TablePress web sitesinde pek çok eklenti bulunmaktadır.

Bahsettiğimiz gibi, çekirdek eklentisi ücretsiz olarak kullanılabilir. Eklentilerin bir kısmı premium olarak etiketlenmiştir. Bu eklentileri indirmeden önce belirli miktarda para bağışlamanızı ister bu mantıklıdır, çünkü bu geliştirme ve yönetim çok zaman alır.

Bunun dışında, TablePress web sitesinde güzel bir örnek demo görebilirsiniz. Bu, standart tabloların çoğunun TablePress’te nasıl göründüğünün harika bir örneğidir. Elbette, bunları farklı şekillerde biçimlendirebilir ve yeni veriler ekleyebilirsiniz

Özellikleri:

 • TablePress eklentisi ücretsizdir. Bu, çekirdek eklentisini ve uzantıları içerir. İnternetteki en iyi eklenti için bu oldukça şaşırtıcı. Bununla birlikte, geliştiriciye onu desteklemek için bağış yapmanızı öneririz.
 • Eklenti, TablePress’ten ayarlanan özelliği genişletmek için basit kod parçacıkları olan geniş bir uzantı koleksiyonu içerir. Bazıları bir tablo satır sırası seçeneği ve satır filtreleme içerir.
 • TablePress web sitesinde ayrıca diğer eklentilerle uyumluluk, yönetici alanında ayarlamalar ve TablePress JavaScript kitaplığındaki ek özellikler için kaynaklar bulunur.
 • Kurulum ve uygulama, olabildiğince basittir. Tüm tablolar WordPress yönetim alanında yapılır ve satır, sütun ve veri eklemenizi sağlar.
 • Oluşturulan her tablo basit bir kısa kod yardımı ile bir yazıya veya sayfaya yerleştirilebilir.
 • Ayrıca tablo verilerini CSV ve Excel dosyalarıyla birlikte alabilir veya verebilirsiniz.

Data Tables Generator by Supsystic

Supsystic’in bu listede iki eklentisi var. Bunlardan birincisi Data Tables Generator by Supsystic ve WordPress sitenizde görsel olarak dikkat çekici tabloları oluşturup yönetmek için mükemmel bir çözümdür. Ücretsiz eklenti olarak yüklenebilir ayrıca ek özellikler için yükseltme seçeneğiniz de vardır. Harika olan şey, ücretsiz sürümün küçük ve orta ölçekli bloglar ve işletmeler için gereksinimlerin çoğunu karşılamasıdır.

Örneğin, ücretsiz eklenti sınırsız satır, birleştirme hücresi ve veri formatlama desteği sunar. Tablolarınız hesaplamaları tamamlayabilir ve kullanıcılarınızın ne yapmak istediğine bağlı olarak sıralanabilir.

Pro versiyonuna yükseltme, bir web sitesi için 29 dolardan başlıyor. Her ne kadar ücretsiz plan oldukça güçlü olsa da, birçok şirketin PDF, Excel ve CSV’ye dışa aktarma gibi bazı premium özelliklere sahip olması gerekir. Ayrıca çok sayıda büyük tablo için toplu aktarma aracıyla birlikte daha fazla seçenekde elde edersiniz. Diğer premium özelliklerden bazıları arasında bir yazdırma düğmesi, tablo geçmişi, diyagramlar ve bir rol kısıtlama seçeneği bulunur.

Özellikleri:

 • Bazı esneklik için iki sürüm halinde gelir. Ücretsiz seçeneğin bol miktarda aracı var ve eğer ihtiyacınız varsa premium uygun fiyatlı.
 • Kullanmak için yeterince basittir.
 • Kullanımınızı genişletmek için WooCommerce ve diğer Supsystic eklentileri ile entegre entegre edebilirsiniz.
 • Pasta ve çubuk grafikler gibi şeyler yapmak için görsel grafikler desteklenir.
 • Tüm sürümler sınırsız satır ve sütunu destekler.
 • Özelleştirme araçları, sıralama, renkler, kenarlıklar, sayfalandırma ve vurgulama seçenekleriyle bol miktarda bulunur.
 • Her bir versiyonun nihai kişiselleştirme deneyimi için CSS editörüne erişimi var.
 • Web sitenize yayınlamadan önce tablolarınızın canlı bir önizlemesine bakabilirsiniz.
 • Ön uç ve arka uç dışa aktarma CSV, Excel ve daha fazlası üzerinden desteklenir.


Posts Table Pro

Posts Table Pro eklentisi en iyi WordPress tablo eklentilerinden biridir ve Barn2Media’dan gelmektedir. Aranabilir ve filtrelenebilir öğeler içeren dinamik tablolar oluşturmak için özelleştirilebilir bir eklentidir. Ayrıca kendi blog yayınlarınızı, seslerinizi, özel alanlarınızı ve daha fazlasını listeleme yeteneğine de sahiptir. Fiyatlandırma, bir sitede destek ve eklenti için yıllık 89$’dan başlar. Bundan sonra, işletme lisansı fiyatı yılda 159$’a çıkar. Ayrıca yılda 319 dolarlık bir ajans lisansı vardır.

Posts Table Pro eklentisinin asıl avantajı, WordPress sitenizde herhangi bir kodlama bilgisi olmadan ve herhangi bir veri girişi gerektirmeden tablolar oluşturabiliyor olmanızdır. Videolar, dizinler ve kitaplıklar gibi şeyleri içe aktarabilirsiniz, ardından eklenti görüntülemeniz için anlık tablolar oluşturur. Her tabloda hızlı arama, sıralama ve filtreleme seçenekleri bulunur. Ayrıca tam bir multimedya desteği alırsınız, bu da görüntüler ve videolar gibi şeyleri tablolarınıza yerleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Özellikleri:

 • Posts Table Pro eklentisi, bu listedeki diğer eklentilerin çoğu için geçerli olmayan tam medya desteğine sahiptir. Hatta ses dosyaları ve medya çalma listeleri eklemek için seçenekler var.
 • Tablolar kolaylıkla oluşturulur ve arka planda kolaylıkla yönetilir.
 • Her bitmiş tablo yazılara ve sayfalara bir kısa kod kullanılarak yerleştirilebilir.
 • Tablolar, diğerlerine kıyasla bu eklentide daha özelleştirilebilir görünüyor. Renkten filtrelere ve sayfa numaralandırmadan arama işlevlerine kadar, eklenti mükemmel bir değer sunuyor.
 • Eklenti için ödeme yapmanız gerekmesine rağmen, bu size bir yıl boyunca güncelleme desteği sağlıyor.
 • Bazı yayınlarınızı, sayfalarınızı ve ürünlerinizi alıp eklentiyi kullanarak bunları listelerde kullanmak mümkündür.
 • Posts Table Pro, özel verileri görüntülemenize yardımcı olan Gelişmiş Özel Alanlar eklentisiyle bir entegrasyon sağlıyor.

wpDataTables

WpDataTables eklentisi, bir Lite ve Full sürüm sunmaktadır. Yalnızca ara sıra tablo hazırlayanlar veya premium sürümdeki tüm gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayanlar için çalışan temel bir versiyondur. Ücretsiz eklentiyle, Excel, CSV ve JSON gibi dosyalardan veri alırsınız. Ardından, tüm verileriniz web sitenizde sunulmak üzere şık ve basit bir tabloya eklenir. Ayrıca kendi satırlarınızı ve sütunlarınızı sıfırdan oluşturabilirsiniz. Lite eklentisi, blog yazılarının sadece bir kısmı için tablo hazırlayanlar için hala faydalı bir araçtır.

Birçok kişi Lite veya Premium versiyona mı geçmeleri gerektiğini merak edecek. Gerçekten yükseltme yapmanız gerekip gerekmediğini anlamak için Lite sürümündeki bazı kısıtlamaları ana hatlarıyla belirtelim:

 • Lite sürümü tüm tabloları 150 satıra sınırlar.
 • Bir Google E-tablosu kullanarak içe aktaramazsınız.
 • Premium desteğe erişiminiz yok.
 • Sunucu tarafı işleme yapamazsınız.
 • Bir tabloyu manuel olarak oluşturamazsınız.
 • MySQL sorgu tabanlı bir tablo oluşturamazsınız.
 • Excel’de veya web sitenizin ön tarafında olduğu gibi düzenleme yapamazsınız.

Bunların hepsi söylenip yapıldığında, ücretsiz eklentiden faydalanabilecek birçok kuruluş var. Değilse, en azından premium eklentiye yükseltme yapıp yapmamanız gerektiğini görmek için arayüzü test edebilirsiniz. Tam sürümde gerçekten hoşlandığımız şeylerden bazıları arasında çoklu veritabanı desteği, duyarlı tablolar, birçok veri desteği, düzenlenebilir tablolar, gelişmiş filtreler ve grafikler var.

Özellikleri:

 • WpDataTables eklentisi hem ücretsiz hem de premium eklentiler sunar.
 • Lite versiyonunda küçük tabloların oluşturulması kolaydır.
 • Ön uçtaki tablo, arka uçta çalıştığınız şeye benziyor. Birçok tablo eklentisi, kafa karıştırıcı bir arka uç modülüne sahip olarak kullanıcı için zorlaştırır.
 • Oluşturduğunuz her tablo kısa kod kullanarak web sitenize yerleştirilebilir.
 • Premium versiyonun mobil cihazlarda harika görünen duyarlı tabloları var.
 • Ücretli sürümü ile son derece büyük tablolar oluşturabilirsiniz.
 • Grafikler ve vurgulama, ücretli sürümde desteklenerek okuyucularınız için daha görsel bir deneyim sağlar.
 • Eklenti, WordPress’in içinde Excel veya Word belgeleri oluşturmanıza izin veren bir Rapor Oluşturucu aracı gibi bazı harika eklentilere sahiptir.

WpDataTables’in tam sürümü, CodeCanyon’da 55 dolara satılmaktadır.


Ninja Tables

Yüksek maliyeti olmayan güçlü bir eklenti arıyorsanız, Ninja Tables’ı denemeyi düşünün. Hem ücretsiz hemde ücretli bir sürümü vardır. Üstelik ücretsiz seçeneğe ne kadar özelliğin dahil edildiği oldukça etkileyici. Bunun yanısıra bir site için 39$ doları olan premium sürüm için de kaydolabilirsiniz. Ajans Lisansı size 20 siteye kadar müşteri desteği sağlar ve bu yalnızca 79$ tutarındadır.

Ninja Tables SEO dostudur, tek satır hücreleri ve sabit bir düzen kullanarak bir tablo oluşturmanıza olanak sağlar. Kenarlıklı bir tablo, çizgili satırlar ve hatta makalelerinize yerleştirmek için kullanışlı olan daha kompakt bir tablo oluşturabilirsiniz. Genel olarak, arka plandaki tablo üreticisi, ön uçta göreceklerinizin neredeyse aynısıdır. Kurulumu kolaydır ve hızlı bir şekilde yeni renkler, sütun ekleyebilir ve okuyucularınıza filtre sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz sürümde kaçırdığınız özelliklerden bazıları, sınırsız tablo desteği ve özelleştirme araçlarıdır. Bu yüzden, ücretsiz eklenti ile çok fazla tablo yapamayabilirsiniz. Premium sürüm aynı zamanda koşullu sütun biçimlendirmesi, çevrimiçi mağazaları çalıştıranlar için bir WooCommerce ürün tablosu ile birlikte Google Sayfalara da bir bağlantıya sahiptir.

Özellikleri:

 • Ninja Tables hem ücretsiz hem de premium versiyonlara sahip. Ücretsiz eklenti aslında oldukça özellikli – ve yükseltme için çok fazla para harcamak konusunda endişelenmenize gerek yok.
 • Tablolarınızı öne çıkarmak için birçok özelleştirme aracına sahipsiniz. Örneğin, satırlarınız ve sütunlarınızdaki renkleri ayarlamak için ayarlar yapabilirsiniz.
 • Google Sayfalara bağlantı seçeneği var.
 • Ninja Tables, medya yüklemeleri için destek sağlar. Bu, video ve resim gibi öğeleri tablolarınıza ekleyebileceğiniz anlamına gelir.
 • Tüm tablo sıralama sürükle ve bırak oluşturucu ile yapılır. Ninja Tables ile kodlama hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok.
 • Eklenti, bir CSV’nin yardımıyla içe ve dışa aktarma yapmaktadır. Tüm verileriniz birkaç dakika içinde eklenebilir.
 • Ürünlerinizi listelemek ve karşılaştırmalar yapmak için doğrudan bir WooCommerce entegrasyonu vardır.
 • Bir gönderiye veya sayfaya bir kısa kod yerleştirerek tablolarınızı gösterebilirsiniz.
 • Eklenti koşullu biçimlendirme sunar, böylece önceden belirlediğiniz belirli koşullara bağlı olarak belirli satırlar ve sütunlar vurgulanır.

Siz veya kuruluşunuz düzenli olarak tablolar oluşturuyorsanız, yukarıda özetlediğimiz premium eklentilerden birine bakmak faydalı olabilir. Ancak, ara sıra yapan kullanıcılar kesinlikle TablePress, Data Tables Generator eklentisi gibi bir çözüm düşünmelidir.

Ayrıca, özelleştirilebilir bir tablo eklentisi mi yoksa veri karşılaştırması için basit bir tablo ekleyen eklenti mi istediğinizi bulmak önemlidir. Sonuçta, gerçekten birkaç renk, bağlantı ve resim eklemeye çalıştığınızda çıplak kemikli bir tablo üreticisi istemeyeceksiniz.