BuddyPress 6.0.0 Yayınlandı

BuddyPress, Kasım 2019’dan beri geliştirilmekte olan en son büyük güncelleme olan 6.0 sürümü ile blok dünyasına girdi.

Paris’teki favori bir pizza restoranı için “iovine” adlı güncelleme, Gruplar ve Üyeler için bloklar sunuyor. Ayrıca Bloglar, Blog avatarı, Arkadaşlar, Grup Kapak Resmi, Üye Kapak Resmi ve Kullanıcı Kayıtları için kalan son bitiş noktalarını ekleyerek BP Rest API’sının tamamlandığını da gösteriyor.

İlk blok kümesi, topluluk sitesi sahiplerinin düzenleyiciden herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına belirli bir Üyeyi veya Grubu eklemesine izin vermekte. Daha özel özelleştirmeler, belirli özel gönderi türleri için blokları kullanılabilir hale getirmek (veya kısıtlamak) isteyen geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Geliştiriciler ayrıca yeni filtreler kullanarak blok çıktısını geçersiz kılabilir, blokları devre dışı bırakabilir ve bir blok için özel bir stil sayfası belirtebilir.

6.0 beta sürümünde, blok ayarlarının her ayarın kendi sekmeli bölümüne yerleştirildiği ve bu da gerekli tıklama sayısını artırdığı belirtilmekteydi. Bu geri bildirim altı hafta önce, daha fazla panel gerekli olana kadar tüm ayarları tek bir panele yerleştiren BuddyPress çekirdek geliştiricisi Mathieu Viet’in bir yamasına dahil edildi.

Site Footer