BuddyPress 5.0 Şifre Yönetimini Değiştiriyor.

BuddyPress 5.0 için çalışmalar, 4.0 Kasım ayında piyasaya sürüldükten sonra Aralık 2018’de başladı. Çekirdek BuddyPress ekibi 5.0’ta ne geleceğine ilişkin bir yol haritası yayınlamadı, ancak bugüne kadar eklenen özellikler ve düzeltmeler GitHub günlüğünde bulunabilir.

Yaklaşan ana sürümlere dikkat çekici bir ilave, BP Nouveau şablon paketinin WordPress çekirdeğinde kullanılan şifreyle aynı şifreyi kullanacak şekilde güncellenmesidir. BuddyPress kullanıcıları artık kayıt sayfalarındaki ve genel ayarlar sayfasındaki WordPress arayüzünü kullanarak şifrelerini ayarlayabilecekler.

Varsayılan olarak, BuddyPress güçlü bir şifre üretecektir ancak kullanıcı gerekirse hala düzenleyebilir. Kullanıcı çok zayıf bir şifre seçerse, kullanıcı onay kutusunu işaretleyerek devam etmek istediklerini onaylayana kadar gönder düğmesi devre dışı kalacaktır.

BP Nouveau, 2018’de bp-legacy şablon paketlerini değiştirdi, JavaScript destekli şablonlar, Özelleştirici ile entegrasyon ve BuddyPress navigasyon ve bileşen dizinleri için daha fazla yerleşim seçeneği tanıttı. Şifre kontrolü güncellemesi sonucunda, src/bp-templates/bp-nouveau/js/password-verify.js şablonunun BuddyPress 6.0.0’da kullanımdan kaldırılması ve silinmesi planlanıyor.

BuddyPress 5.0 ayrıca BP’ye özgü hata ayıklamayı WordPress 5.2’de sunulan Site Sağlık Bilgisi ekranına ekliyor. Bu sürüm, optimum uyumluluk için WordPress 4.7 veya üstünü gerektirecek ve eski sürümler desteklenmeyecektir. WordPress’in eski sürümlerinde çalışan site sahiplerinin hazırlanma zamanları var.