BlockBook ile İzolasyonda Blokları Geliştirin, Test Edin ve Gösterin

Riad Benguella, Salı günü geliştiricilerin nasıl blok ve daha fazlasını inşa edeceklerini elden geçirmeyi vaat eden BlockBook’u yayınladı.

Bu, içerik oluşturucuların WordPress dışında ayrı ayrı bloklarla çalışmasına olanak tanıyan bir geliştirme ortamıdır. Geliştiriciler, tanımlanmış bir blok kitaplığından ayrı blok özelliklerini ve test çıktısını görüntüleyebilir. BlockBook bir npm paketi olarak mevcuttur. Geliştiriciler ayrıca GitHub aracılığıyla projeye katkıda bulunabilirler.

Benguella, React, Vue, Angular ve diğer JavaScript kütüphaneleri için UI bileşenlerini izole etmek için açık kaynaklı bir araç olan Storybook’tan fikri aldı. Bireysel bileşenler için geliştirme ve testi daha verimli hale getiren bir ortamdır. Ayrıca son kullanıcıların bu bileşenleri bir projeye getirilmeden önce test etme fırsatı vermekte.

BlockBook’un, Storybook uygulamasının prensiplerini alarak ve bunları özellikle blok oluşturma, test etme, belgeleme ve paylaşma ortamına uygulayarak blok geliştirme ile ilgili birçok sorunu çözebileceğine inanıyor.

Benguella, GitHub sayfası olarak kullanılabilecek tam bir demoya sahiptir. Geliştiriciler eklentileri ile aynı şeyi yapabilir veya basitçe kendi sunucularında statik bir site olarak barındırabilir.