Bing ilk WordPress Eklentisini Yayınladı

Bing, site sahiplerinin içeriklerinin hemen dizine eklenmesine yardımcı olmak için ilk resmi WordPress eklentisini yayınladı. Eklenti, bir bingbot’un siteyi taramasını beklemek yerine, API kullanarak yeni veya güncellenmiş içeriği otomatik olarak Bing’e bildirir.

Arama motorları için bir web sitesini taramak birkaç saatten birkaç haftaya kadar sürebilir. Bing API site sahiplerinin içeriğin hemen dizine eklenmesini sağlarken, değişiklik olmayan siteler için tarama sıklığını azaltır. Eklentinin Bing Web Yöneticisi Araçları API’sına erişim için yapılandırılması için kullanıcıların bir API anahtarı oluşturması gerekir.

Yeni eklenti ayrıca URL gönderimlerini yönetmek için birkaç seçenek daha sunuyor:

  • Otomatik gönderim özelliğini aç / kapat
  • Bing Dizini’ne manuel olarak bir URL gönderme
  • Eklentiden son URL gönderimlerinin listesini görüntüle
  • Son gönderilenler listesinden başarısız gönderimleri yeniden deneme
  • Analiz için son URL gönderimlerini indirme

Bing Web Yöneticisi Ekibi yeni URL Gönderme eklentisini, Jetpack’in site doğrulama aracı ve XML site haritaları ekleyen SEO eklentileri gibi siteleri Bing’e bağlayan mevcut eklentilerin bir tamamlayıcısı olarak önerdiğini söylemekte. Bing’in eklentisi, WordPress sitelerinde anında değişiklikler keşfetmesini sağlamaya odaklanması bakımından farklıdır.

Google, arama pazarında hâkim olmaya devam ettiğinden, Bing genellikle Google ve destekleme araçları kadar fazla yer almaz. Bing’in pazar payı şu anda Haziran 2020 itibariyle küresel olarak tüm platformlarda yapılan aramaların % 2,75’ini oluşturmakta. Bing, arama piyasası pastasının büyük bir dilimine sahip olmayabilir, ancak arama motoru Mayıs 2020 ayı boyunca 936.5 milyon benzersiz küresel ziyaretçiye hizmet etti.