Awesome Motive Smash Balloon’u Satın Aldı

23 Haziran’da Awesome Motive, WordPress sosyal medya eklentilerine odaklanan Smash Balloon’u satın aldığını duyurdu. Smash Balloon’un kurucusu John Brackett, artık Awesome Motive’in ortağı ve tüm ekibi büyük şirketin bir parçası olarak kalacak.

Şu anda, Smash Balloon’un eklentileri yaklaşık 1.3 milyon WordPress sitesinde yüklü ve aktiftir. Ekip bugüne kadar Twitter, YouTube, Facebook ve Instagram için sosyal medya eklentileri oluşturdu. Instagram eklentisi Smash Balloon Social Photo Feed, Nisan ayında aştığı bir milyondan fazla aktif kurulumla şirketin en popüler eklentisidir.

Brackett, 2013 yılında Smash Balloon’u kurdu. O zamandan beri şirket, kullanıcıların web sitelerinde sosyal medya içeriği görüntülemelerine izin veren eklentiler oluşturma konusunda uzmanlaştı.

Brackett, Smash Balloon blogundaki duyuruda “Awesome Motive’in geniş kaynakları ve WordPress endüstrisini derinlemesine anlamasıyla Smash Balloon topluluğuna daha da güçlü çözümler getirebileceğimizi biliyorum” dedi.

“Şimdi Awesome Motive’de ortak olmaktan dolayı çok heyecanlı ve gururluyum. Orada gerçekten harika bir grup var ve şimdi ekibin bir parçası olmaktan gerçekten çok mutlu oldum. Smash Balloon iş birimine liderlik etme görevime devam edeceğim. ”

Brackett, anlaşmanın en büyük faktörünün Awesome Motive’in WordPress eklenti alanında masaya getirdiği uzmanlık ve deneyim olduğunu söyledi. “Eklenti büyümesi için kanıtlanmış bir model oluşturdular, bu da 15 milyon web sitesinin geniş kullanıcı tabanından da anlaşılıyor” dedi.

Awesome Motive, WPBeginner, OptinMonster, WPForms, MonsterInsights ve daha fazlasının arkasındaki şirkettir. Daha küçük işletmeleri satın alma ve onları daha büyük, daha başarılı çabalara dönüştürme geçmişine sahiptir. Bu yıl Şubat ayında şirket All in One SEO Pack eklentisini satın aldı.