Automattic, WooCommerce Subscription eklentisini satın aldı

Automattic, şirketin tüm e-ticaret eklentileri ve otomasyon araçlarıyla birlikte Prospress ve amiral gemisi WooCommerce Subscriptions ürününü satın aldı. Prospress’in 20 çalışanı, ürünlerini geliştirmeye ve desteklemeye devam etmek için Automattic’e katılacak.

Mevcut WooCommerce Subscriptions müşterileri için planlanmış bir değişiklik yoktur. Automattic, Prospress ekibini şirkete dahil ettikten sonra ürün için bir yol haritası üzerinde çalışmaya başlayacak.

Prospress’in kurucusu Brent Shepherd, Subscriptions eklentisinin Automattic’in mevcut ürünleri ile nasıl bütünleşeceğini görmekten heyecan duyduğunu ve yakın gelecekte üzerinde çalışabilecekleri konulara bir bakış attığını söyledi:

Daha spesifik bir ifadeyle, bu, ödemelerin nasıl kullanıldığı ile daha yakın ilişkilere bakmak veya WordPress.com gibi diğer platformlarla entegrasyon anlamına gelebilir. Ayrıca WooCommerce ve aboneliklerinde daha iyi ölçeklenebilmeleri için çözülmesi gereken birkaç şey var. İlginçtir ki, bu zorluklar iki kod tabanı için neredeyse aynıdır. Onları çözmek için daha yakın bir şekilde çalışarak, daha iyi bir çözüm bulma ve daha kısa sürede iş yapabileceğimizi umuyorum.

WooCommerce Subscriptions zaten alakart olarak satın alınabilir ve WordPress.com mağazalarında kullanılabilir, bu nedenle bu bölümde hiçbir şey değişmeyecektir.

Prospress satın alımı aynı zamanda bir pazarlama otomasyon aracı olan AutomateWoo’yu ve WooCommerce mağazaları için otomatik ödeme testi sunan Robot Ninja’yı içeriyor. Prospress, AutomateWoo’yu Haziran 2018’de Subscriptions için tamamlayıcı bir ürün olarak satın aldı. Müşterileri etkileyecek bu ürünler için planlanan acil bir değişiklik yok.

Prospress, uzun yıllardır WooCoommerce açık kaynaklı projesine derin bir yatırım yapmıştır. WooCommerce 834 katılımcıya sahip ve Shepherd şu anda ilk 10 arasında yer alıyor. Son beş yıldır Shepherd, WooCommerce San Francisco buluşmasını da organize ediyor.

Piyasayı abonelikler konusunda köşeye sıkıştırmak ve müşteriler için sıkı bir entegrasyon sağlayabilmek, WooCommerce’a geniş e-ticaret alanında daha rekabetçi bir avantaj sağlayacak. Prospress’in küçük ürünleri de WooCommerce’in tekliflerine stratejik katkılar sağlıyor. Automattic, pazarlama otomasyonunu ve otomatik ödeme testi araçlarını barındırılan bir pakette birleştirebiliyorsa, bu araçlar müşterinin WooCommerce destekli mağazalarındaki başarısını ve güvenini büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip.