Atomic Blocks adını Genesis Blocks olarak değiştirdi.

2018 yılında WP Engine tarafından satın alınan StudioPress, popüler Atomic Blocks eklentisini Genesis Blocks olarak yeniden markalaştırıyor.

WP Engine ayrıca 2018’de Atomic Blocks’u satın alarak eklentinin kullanıcı tabanını son iki yılda 3.000 aktif yüklemeden 60.000’in üzerine çıkardı. Yeniden markalamanın amacı blok koleksiyonunu Genesis markasıyla daha sıkı bir şekilde hizalamaktır.

WP Engine web stratejisi başkan yardımcısı David Vogelpohl, “Genesis markasını, ilerleyen tüm blok ve tema ürünlerimiz için ana marka olacak şekilde yükseltmeye karar verdik” dedi. “Atomic Blocks eklentisinin başlığını değiştirmiş olsak da, kısa adın Genesis markasını temsil etmesini istedik ve bu sonuca ulaşmak için yeni bir eklenti oluşturmaya karar verdik.”

Ne yazık ki, eklenti için tercih edilen slug’ı elde etmek için, WP Engine’in mevcut eklentiyi yeniden adlandırmak yerine yeni bir eklenti oluşturması gerekiyor. Şirket, eklentinin 60 bin kullanıcısını Genesis Bloklarına taşımak için bir taşıma aracı oluşturuyor.

Yeni Genesis Blocks eklentisi şimdi StudioPress temalarını ve Genesis Pro paketini desteklemek için açıkça geliştirilecek. Bu, blokların diğer temalarla kullanılamayacağı anlamına gelmiyor, aksine, koleksiyonun WP Engine ürünleri ile en iyi şekilde görünecek şekilde tasarlandığı kullanıcılar için daha açıktır.

Genesis Blocks, selefinde bulunan aynı 22 ücretsiz bloğu içerir, ancak daha fazla blok, tam sayfa düzeni ve önceden oluşturulmuş bölümler eklemek için bir Genesis Pro aboneliği ile yükseltilebilir. Abonelik ayrıca, gelişmiş blok düzeyinde kullanıcı izinlerine erişimin yanı sıra Genesis Çerçevesi ve ticari alt temaları için destek içerir.

İleride, tüm yeni özellikler yeni Genesis Blocks eklentisine eklenecek ve Atomic Blocks desteği, WordPress ile uyumluluk için gerekli güvenlik sürümlerine ve güncellemelere geri ölçeklenecek.

WP Engine, StudioPress ve Genesis Framework’ü satın aldığında, şirket onu WP Engine Dijital Deneyim Platformuna sıkı bir şekilde entegre etmeyi planladığını, böylece orada başka herhangi bir yerden daha iyi performans göstereceğini söyledi. WordPress barındırma şirketleri arasında, GoDaddy’nin CoBlocks ve Themebeans’ı satın almasına benzer şekilde, şirketin kendi lezzetini veya WordPress “deneyimini” sağlamak için ürün satın almalarını kademeli olarak iyileştirdiği ilginç bir eğilim var.