Astra 1 Milyon Yüklemeyi Geçti.

Brainstorm Force Salı günü Astra temasının 1 milyon aktif kurulumdan geçtiğini duyurdu. Böyle bir yüksekliğe ulaşmak için resmi WordPress tema dizinindeki varsayılan olmayan tek temadır.

Popülerlik popülerlik doğurur. Tema Ocak 2019’da 50.000 yüklemeyi geçtikten sonra, hızlı bir sıçrama oldu ve Ekim ayında 500.000’e ve bir yıldan kısa sürede 1 milyon oldu. Momentum rüzgarları arkada iken, tema durdurulamaz bir güç haline gelebilir.

Duyuru bölümünde Sujay Pawar, “Bunun sıradan bir başarı olmadığını biliyoruz,” diye yazdı. Takımın bu noktada dinlenme planı olmadığını söyledi. “1 milyon yolculuğumuzda sadece bir kilometre taşı.”

Birçok WordPress eklentisi uzun zaman önce milyonlarca kilometre taşını aştı. Bazılarının milyonlarca var. Ancak, bu temalar için çok daha zor bir başarı. Sınırlayıcı faktörlerden biri, kullanıcıların aynı anda yalnızca birini etkinleştirebilmesidir. Eklentiler söz konusu olduğunda bir sınırlama yoktur ve kullanıcıların çoğu kez aynı anda düzinelerce çalıştırabilir. Bir milyon aktif kurulum, tema dünyasında neredeyse duyulmamış bir popülerlik düzeyidir.

Bu sadece Astra teması için önemli bir kilometre taşı değildir WordPress içinde çok büyüktür. Bir üçüncü taraf tema oluşturucusunun, yalnızca varsayılan temaların övünebileceği bir sayıya ulaşması, hepimizin biraz sevmesi gereken bir şeydir. WordPress’in yıllar içinde ne kadar büyüdüğünün bir kanıtıdır.