All in One SEO, Awesome Motive tarafından satın alındı.

Geçen Perşembe, Awesome Motive CEO’su Syed Balkhi, şirketinin All in One SEO Paketi (AIOSEO) eklentisini aldığını duyurdu. Eklenti yaratıcısı Michael Torbert ilk olarak 2007 yılında AIOSEO’yu piyasaya sürmüştü. O zamandan beri eklenti 65 milyondan fazla kez indirildi. Şu anda 2 milyondan fazla WordPress sitesinde aktif.

Balkhi, şirketinin projeyi iki temel nedenden dolayı satın aldığını söyledi. “İlk olarak, kullanıcılarımız sürekli olarak kullanımı daha kolay ve daha uygun fiyatlı bir SEO eklentisi oluşturmamızı istedi. Özellikle bazı SaaS yazılımlarında olduğu gibi güvenilir ve sonuç odaklı bir SEO eklentisi istiyorlardı.” İkinci neden, eklentinin yanlış ellere geçmesini istememesi idi. “All in One SEO, WordPress tarihinde önemli bir rol oynadı ve All in One SEO Paketine güvenen birçok kullanıcı var. ”

Torbert, Balkhi’nin açıklamasına yanıt olarak, dizginleri Awesome Motive’deki böylesine büyük bir organizasyona teslim etmekten eminim ve bir sonraki bölümün liderliğiniz altında AIOSEOP için ne getirdiğini görmek için heyecanlıyım dedi.

Uzun yıllar boyunca, AIOSEO dikkat çekici bir eklenti oldu. WordPress kullanıcı tabanının geniş bir segmenti için ana SEO eklentisidir ancak, son yıllarda Yoast SEO pazarda daha büyük bir pay yakaladı ki şu anda 5 milyondan fazla web sitesine kuruluyor.Artı, yeni gelen Rank Math SEO hızlı bir yükseliş trendinde. Söylemeye gerek yok, SEO eklentileri arasında AIOSEO’nun en parlak zamanlarından daha şiddetli bir rekabet var.

Bu konuda Balkhi “SEO eklenti pazarı kesinlikle rekabetçi bir pazar, ancak sadece miktar olarak rekabetçi olduğunu hissediyorum, bir platform olarak WordPress gelişiyor ve bunun nedenlerinden biri, WordPress’in kullanıcılara hangi SEO eklentisinin kullanılacağı da dahil olmak üzere sunduğu seçenekler ve özgürlük.”

Balkhi’nin büyüyen ürünler için bir zevki vardır ve WordPress ekosistemi giderek büyüyor. Şu anda 14 milyondan fazla web sitesi Balkhi’nin yazılımlarını kullanıyor. 2009’da ücretsiz bir WordPress kaynak sitesi olan WP Beginner‘ı açtı. O zamandan beri, bir dönüşüm optimizasyonu araç takımı olan OptinMonster gibi başarılı ürünler piyasaya sürdü bunun yanısıra WPForms, Google Analytics eklentisi MonsterInsights gibi eklentileride bulunmakta.

Şimdi soru, şirketinin AIOSEO’nun kitlesini şu anki 2 milyon kullanıcısından büyütürken kar edip edemeyeceği.

Balkhi, “Gelecek yıl ve sonrası için büyüme planımız, yeni başlayanlara ve teknik olmayan işletme sahiplerine yönelik bir SEO eklentisi yapmak” dedi. “Her zaman güvenilir olan bir SEO eklentisi, olağanüstü müşteri desteği ile birlikte gelir ve en önemlisi sonuç odaklıdır. Bu üç kriteri karşıladığımızda, kendimizi rekabetten ayırmak için fazlasıyla yeterli olacağına inanıyorum. ”

Torbert hariç, tüm AIOSEO ekibi Awesome Motive’e katılıyor ve eklenti üzerinde çalışmaya devam edecek. Balkhi, “Takım üyelerinin bazıları daha önce yarı zamanlı yüklenicilerdi, ancak şimdi AIOSEO üzerinde tam zamanlı çalışacaklar, böylece ürün ekibinin gerçekten büyüdüğünü söyleyebilirsiniz” dedi.

Eklentinin yönetiminde Benjamin Rojas başrolü alacak. Daha önce Awesome Motive’in OptinMonster ekibinin kıdemli üyelerinden biriydi. Bu değişikliğin yanı sıra, şirket önümüzdeki haftalarda iki yeni işe alım yapmayı planlıyor.

Site Footer